Skalniak w ogrodzie skandynawskim

Jak założyć skalniak? Jakie wybrać podłoże, kamienie? Jakie wybrać rośliny? Jak go pielęgnować? A może poszukujesz oryginalnych gatunków roślin na skalniaki? Zajrzyj do tego działu.

Moderator: wika001

JanStorczyk
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 08 mar 2019, 15:57
Skalniak w ogrodzie skandynawskim

autor: JanStorczyk » 25 mar 2020, 14:04

Jeśli pomyślimy o tym, z czym kojarzy nam się skandynawski ogród, przede wszystkim przyjdą nam na myśl niskie rośliny, iglaki, ozdobne trawy i, no właśnie - skalniaki! To jeden z najbardziej charakterystycznych elementów ogrodów urządzonych w tym stylu. Jeśli więc decydujemy się na skalniaki w ogrodzie, może warto rozważyć stworzenie spójnego, skandynawskiego ogrodu? Co wówczas należy wziąć pod uwagę?
1. Materiały - meble ogrodowe powinny być wykonane z konkretnych materiałów, przede wszystkim litego drewna i betonu. Postawmy na długie, proste ławki i i geometryczne kształty. Takie drewniane, kamienne czy betonowe bryły wyglądają fantastycznie!
2. Roślinność - postawmy na niskie rośliny, odporne na trudne warunki atmosferyczne, zimozielone. Doskonale wyglądają zarówno idealnie rozplanowane ogrody z krzewami uformowanymi na przykład w kule, ale i ogrody bardziej naturalne, z luźno zasadzonymi roślinami.
3. Skalniaki - skalniaki w stylu industrialnym są dość oszczędne. Prym wiodą trawy ozdobne, kosodrzewina i inne niskie krzewy. Aby dodać skalniakom nieco koloru, sięgnijmy po żurawinę, wrzosy i wrzośce, które pięknie ubarwią tę skalną rabatę.

Te kilka zasad pozwolą nam założyć naprawdę spójny ogród skandynawski. Zdecydowalibyście się na taką aranżację?

Wróć do „Skalniaki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów