Jakie rośliny okrywowe sadzić pod wyższymi krzewami i bylina

Myślisz o założeniu ogrodu, a nie wiesz jakie wybrać rośliny? Tutaj doradzimy jakie rośliny będą najlepsze do Twojego ogrodu, jak je posadzić a później pielęgnować. Znajdziesz też informacje na temat poszczególnych gatunków roślin, ich wymagań i zastosowań.

Moderator: wika001

kinga_rr
Aktywny
Aktywny
Posty: 249
Rejestracja: 09 kwie 2011, 10:27
Jakie rośliny okrywowe sadzić pod wyższymi krzewami i bylina

autor: kinga_rr » 27 cze 2011, 17:26

W swoim ogrodzie mam dużo krzewów i bylin, chciałabym jakoś połączyć je z innymi roślinami ale nie wiem któe rośliny okrywowe najlepiej się do tego nadają.

Gerbera
Aktywny
Aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 27 paź 2011, 22:46
Lokalizacja: homeless
Re: Jakie rośliny okrywowe sadzić pod wyższymi krzewami i by

autor: Gerbera » 30 paź 2011, 21:54

W temcie piszesz o roślinach okrywowych, ja rozumiem, że wiele osób tak traktuje wszelkei ekspansywne rośliny, które zapobiegają rozrastaniu się chwastów, a przy tym tworzą jakieś poczucie ładu i składu. Jednak mówisz o tak dużej grupie roślin, że chyba nawet specjalista botanik, mógłby sie pogubić :)

Przepraszam, ale musiałam :(

Piszesz, że masz w swoim ogrodzie krzewy i byliny - wiesz, że to też są rośliny okrywowe? Szczególnie duża grupa bylin zalicza się do nich :) niestety nie wiem jakie dokładnie gatunki posiadasz, ale wierzę, że Twój ogrod jest dość zharmonizowany :)

Pod krzewami właśnie najlepiej rosną byliny, pod bylinami nie urośnie natomiast nic :(
Połączenie roślinności w spójną całość jest niezwykle trudne, jednak nie jest niemożliwe. Na pewno trwa to kilka lat i wymaga konkretnego planu ;)

Przede wszystkim musisz podzielić ogród na sektory, w których będziesz miała daną roślinność. To dzięki określeniu czasu kwitnięcia poszczegółnych roślin w danych sektorach zachowasz ciągłość :)

To w jaki sposób je rozmieścisz zaleźy już tylko od Ciebie, opcji jest wiele. Zapraszam do dyskusji i planowania, tylko proszę o trochę więcej konkretów :)
przepraszam za literówki


Wróć do „Rośliny ogrodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

Gotowe projekty domów