Nalewka z malin

W tym dziale zamieszczamy przepisy na dania i przetwory w roślin, warzyw i owoców, pochodzących z naszych ogrodów. Szukasz oryginalnych przepisów i pomysłów na to, jak wykorzystać to, co zebrałeś w ogrodzie, albo chciałby się jakimś podzielić? Polecamy ten dział.

Moderator: wika001

K@linka
Aktywny
Aktywny
Posty: 193
Rejestracja: 12 sty 2015, 8:35
Nalewka z malin

autor: K@linka » 19 lut 2021, 13:41

Witam. W ubiegłym roku zrobiłam nalewke z malin na spirytusie nalewkowym i wodce. Maliny tak zalane rok stały. Nalewka jest za mocna. Nie da się jej pić, jest zbyt mocna. Czym ja rozcienczyc? Dodać znów sok z malin, czyli zasypac cukrem maliny? Chciałabym uzyskać bardziej malinowy i delikatniejszy smak. Dziękuję

Awatar użytkownika
martan
Aktywny
Aktywny
Posty: 191
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Nalewka z malin

autor: martan » 19 lut 2021, 18:53

Nie jestem ekspertką jeśli chodzi o nalewkę z malin ale wydaje mi sie, ze wyszla Ci zbyt mocna bo jest za dużo spirytusu. Poza tym taka nalewkę powinno się potem spróbować oraz rozcieńczyć. Dzieki temu nie będzie tak bardzo mocna.

Tu masz sprawdzony przepis, za pomocą którego sama ostatnoi robilam nalewkę.
Zobacz czy z niego Ci wyjdzie.

Malinówka – jak zrobić?
Najczęściej nalewkę z malin według przepisu babci robi się na połączeniu wódki i spirytusu. W takim układzie trunek mocniej naciąga smakiem malin oraz jest gotowy szybciej.

To, jak zrobić malinówkę, zależy w dużej mierze od tego, ile czasu chcesz poświęcić na jej przygotowanie i jaki smak wolisz. Do przygotowania tradycyjnej malinówki, jaką robiły nasze babcie, potrzebujesz:

800-1000 g malin (świeżych),
około 400 g cukru,
0,5 l spirytusu 95%
0,5 l czystej wódki.
Jeśli chcesz, by trunek był słodszy, możesz dodać 50-100 g cukru więcej, ale bez problemu możesz też dosłodzić gotową nalewkę.

Maliny połącz z wódką i spirytusem w dużym słoju. Zamieszaj i pozostaw w ciepłym, ciemnym miejscu na 5-7 dni. Każdego dnia potrząśnij słojem. Następnie przelej alkohol do butli, a maliny zasyp cukrem. Poczekaj, aż cukier się rozpuści, a powstały syrop z malin odlej (można rozgnieść maliny), po czym połącz ze spirytusem. Rozlej do butelek i odstaw na trzy miesiące dla nabrania mocy.

saophil
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 paź 2021, 1:23
Re: Nalewka z malin

autor: saophil » 06 paź 2021, 2:18

Zdecydowanie za dużo spritusu nigdy nie przyniesie dobrych efektów. Warto tego unikać. Świetne produkty to naturalne nalewki.

Adrian131
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 08 kwie 2022, 10:03
Re: Nalewka z malin

autor: Adrian131 » 15 kwie 2022, 10:44

Jeżeli szukacie tanich alkoholi to w takim razie po co pić to jedynie może prowadzić do alkoholizmu. ja niestety wiem o czym mówię poniwaz sama wpadłam w nałóg i ciężko później mi było z niego wyjść na szczęście znalazłam ofertę wszycie esperalu. Jak dla mnie jest to najlepsza opcja. Polecam poczytać na ich stronie na czym to wszytsko polega

Awatar użytkownika
atujestblog
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 27 lip 2022, 22:26
Kontaktowanie:
Re: Nalewka z malin

autor: atujestblog » 01 lut 2023, 19:38

K@linka pisze:Witam. W ubiegłym roku zrobiłam nalewke z malin na spirytusie nalewkowym i wodce. Maliny tak zalane rok stały. Nalewka jest za mocna. Nie da się jej pić, jest zbyt mocna. Czym ja rozcienczyc? Dodać znów sok z malin, czyli zasypac cukrem maliny? Chciałabym uzyskać bardziej malinowy i delikatniejszy smak. Dziękuję

Rozcieńczyć sokiem z malin i ewentualnie trochę przegotowaną wodą. Metoda prób, aż do uzyskania wyraźnej nutki malinowej.
atujestblog


Wróć do „Przetwory domowe z ogrodu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów

cron