Wynajem samochodu dla firmy

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

emsti
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 63
Rejestracja: 02 sty 2016, 10:37
Wynajem samochodu dla firmy

autor: emsti » 17 maja 2024, 11:18

Witam forumowiczów. Jakie polecicie wypożyczalnie na wynajem samochodu dla firmy? Zależy mi na wynajmie długoterminowym. Kończy mi sie standardowy leasing, w związku ze zmianami wprowadzonymi razem z polskim ładem zastanawiam się czy jest dalej sens brania aut w leasing. Szczególnie, ze chodzi mi tutaj o kilka samochodów. Firma nie jest duża, czy wynajem opłaci się również dla takiego małego biznesu?
I jakie znacie firmy świadczące takie usługi?

Awatar użytkownika
martan
Aktywny
Aktywny
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Wynajem samochodu dla firmy

autor: martan » 20 maja 2024, 10:50

Koszty możesz sobie łatwo policzyć. Zerknij sobie chociażby na stronę Master1/ Możesz zorientowaać się tutaj w cenach samochodów i w markach jakie oferują. Zauważ, ze nie ma tutaj żadnych dodatkowych kosztów takich jak ubezpieczenie czy opłaty wstępne. Warto jest wszystko podliczyć na spokojnie przed decyzją.Sam ostatnio przeliczałem leasing, potem jednak policzyłem sobie wszystkie opłaty jakie naliczają firmy i wyszło mi, że były wyższe niż wartość auta po wykupie. Tak więc aktualnie stawiałbym na najem.

Awatar użytkownika
tetate
Aktywny
Aktywny
Posty: 293
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Wynajem samochodu dla firmy

autor: tetate » 22 maja 2024, 10:40

Wiele osób wybiera leasing z myślą o tym, ze jak wykupią samochód, to go potem sprzedadzą. Niestety ale nie jest to takie proste, ludzie obawiają się kupna samochodów leasingowanych od prywaatnych osób, tak więc sprzedaż go pewnie taniej, niż wynosi wartość rynkowa. Jak dla mnie wynajem długoterminowy ma wiele zalet, wad też trochę jest, no ale wiadomo jak ze wszystkim Po prostu oddajesz samochód bez zbędnych formalności i nic Cię nie obchodzi.

wazer
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 10 kwie 2015, 6:09
Re: Wynajem samochodu dla firmy

autor: wazer » 23 maja 2024, 11:49

Sam aktualnie biorę pod uwagę wynajem długoterminowy, właśnie w masterlease. Chcę jednak wynajmować jedynie jedno auto. Czy w takim przypadku nie będzie problemu z uzyskaniem decyzji?

Awatar użytkownika
martan
Aktywny
Aktywny
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Wynajem samochodu dla firmy

autor: martan » 23 maja 2024, 13:16

Jak najbardziej mozna i decyzja tutaj będzie taka sama.

K@linka
Aktywny
Aktywny
Posty: 206
Rejestracja: 12 sty 2015, 8:35
Re: Wynajem samochodu dla firmy

autor: K@linka » 23 maja 2024, 13:43

Czy przy najmie długoterminowym warto szukać ubezpieczenia na własną rękę i czy to jest w ogóle możliwe? Jeżeli tak to ile można na tym zaoszczędzić? Mowa o ofercie najmu Kia Proceed. Dodam, że biorę pod uwagę wynajem w Master1, tak wiec interesuje mnie opinia glównie o ich ubezpieczeniu.

skyres
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2024, 10:19
Re: Wynajem samochodu dla firmy

autor: skyres » 27 maja 2024, 10:19

Jeżeli nowy samochód to zawsze ubezpieczalnia związana z salonem gdzie brałem samochód miała najlepszą ofertę. Kwestia też, czy ubezpieczasz od kwoty netto czy brutto wartości auta. Jesli masz ubezpieczenie doliczone do raty to masz tez doliczony VAT. Jesli masz osobno to ubezpieczenie nie ma VAT. Więc przy pełnych zniżkach moze miec to sens o tyle ze nie zaplacisz VAT.
Poza tym z tego co wiem, to nie w każdej firmie, w której oferowany jest wynajem długoterminowy jest możliwość wykupienia ubezpieczenia samodzielnie na własną rękę zamiast ubezpieczenia oferowanego przez firmę (można mieć oczywisćie dwa ubezpieczenia, ale po co?).
Jeśli chodzi o Master1 to mają zniżki u ubezpieczycieli, moim zdaniem raczej nie przebijesz ich oferty ubezpieczenia swoim znaleziskiem.

wazer
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 10 kwie 2015, 6:09
Re: Wynajem samochodu dla firmy

autor: wazer » 27 maja 2024, 12:12

A jak w Master1/Masterlease wygląda kwestia zwrotu wynajmowanego auta? Trwa długo? Co w przypadku kiedy auto ma zarysowania na lakierze czy jakieś drobne usterki? O których nie wiedziało się wcześniej i których się nie zgłosiło? Czy trzeba za nie płacić?

Złotowłosa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 72
Rejestracja: 12 lis 2014, 12:46
Re: Wynajem samochodu dla firmy

autor: Złotowłosa » 27 maja 2024, 13:18

Procedura nie powinna trwać długo. Nawet w sytuacji w ktorej masz jakieś szkody parkingowe, to wystarczy zgłosić do ubezpieczyciela oraz do Mastera. Powinni to rozpatrzyć jeszcze w trakcie użytkowania samochodu i ubezpieczyciel zwraca firmie odszkodowanie. Jeśli piszemy tutaj o jakichś drobnych śladach wynikających z normalnego uzytkowania, to rzeczoznawca nie powinien się do tego przyczepić w trakcie zdawania samochodu. Polecam jednak dobrze wysprzątać oraz umyć samochód przed zdaniem (chociaż nie wiem czy ma to jakieś znaczenie).

skyres
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 27 maja 2024, 10:19
Re: Wynajem samochodu dla firmy

autor: skyres » 27 maja 2024, 13:55

Wiele osób przy zdawaniu samochodu jeszcze w tym samym dniu zmienia auto na coś nowego. Ogólnie warto jest zaglądać sobie na stronę mastera i patrzeć na auta bo te atrakcyjniejsze są szybciej brane.

Dodam od siebie, że warto iść na plac w danym mieście i porozglądać się i popytać.Czasem bywa tak, ze sprzedawcy lokalnie wiedzą co będzie zdawane i to już wówczas można sobie „zabookować”

Awatar użytkownika
martan
Aktywny
Aktywny
Posty: 205
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Wynajem samochodu dla firmy

autor: martan » 28 maja 2024, 10:19

Sam wspomnę jeszcze, że samochód z wynajmu długoterminowego również możesz wykupić ;) Opcja dostępna jest nie tylko w leasingu.


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów

cron