Domek letniskowy

Dział poświęcony altanom ogrodowym ? ich wykonaniu oraz altanom gotowym. Podpowiedzi jaką altanę wybrać, porady dotyczące prac konserwacyjnych. Rozwiązania konstrukcyjne, pomysły aranżacyjne, informacje jak zbudować altanę.

Moderator: wika001

sloneczniki
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 05 cze 2019, 11:37
Re: Domek letniskowy

autor: sloneczniki » 05 mar 2021, 7:21

A ja się zastanawiam nad postawieniem domku u siebie na działce. Tutaj mam kilka do wyboru
Domki-drewniane-ogrodowe-na-działkę-domki-sodas-pl.jpg
Domki-drewniane-ogrodowe-na-działkę-domki-sodas-pl.jpg (90.5 KiB) Przejrzano 879 razy
i nie wiem, na który się zdecydować. Z jednej strony marzy mi się drewniany, ale nie wiem czy lepszy nie będzie metalowy. Byłoby gdzie przechowywać sprzęt a może też udałoby się zorganizować trochę miejsca jako schron przed deszczem i ewentualnie coś jeszcze by się wymyśliło. Takie domki to chyba bardzo dobry pomysł, rozmawiałam z moimi sąsiadami to nawet sporo z nich zdecydowało się na ten krok. Tak sobie myślę, że drewniany jest jednak bardziej urokliwy a bardzo mi zależy na wyglądzie. Będzie współgrał z przyrodą. Bardzo to dla mnie ważne by był miły dla oka a równocześnie funkcjonalny. Zastanawiam się także nad wybudowaniem takiego domku letniskowego, bo byłaby to fajna opcja na to by spędzić np. tydzień wakacji w swoim zaciszu na przedmieściach, gdzie można cieszyć się kawałkiem słońca i ciszy a jednocześnie pielęgnować ogród.

K@linka
Aktywny
Aktywny
Posty: 193
Rejestracja: 12 sty 2015, 8:35
Re: Domek letniskowy

autor: K@linka » 14 gru 2022, 13:26

A jakie polecicie ogrzewanie do niewielkiego domku na działce ?Chodzi tutaj o domek wielkości 35 m2.

Awatar użytkownika
tetate
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Domek letniskowy

autor: tetate » 14 gru 2022, 14:55

Sam mam grzejnik elektryczny, typu promiennik. Dogrzewam pracownię na strychu o powierzczni 20 m. kw. Pokój nie posiada jeszcze drzwi, jedynie kotarę, reszta strychu nie jest ogrzewana.
Grzejnik jest bardzo wydajny, ma dwa obiegi i dosyć szeroką skalę regulacji temperatury.
Jest energooszczędny. Używamy go już ok. 15 lat.

Druga opcja to grzejnik olejowy energooszczędny - w ostatnim czasie wyszło wiele modeli, których użytkowanie nie będzie drogie. Sam takiego nie mam ale ma mój brat, który dogrzewa się takim grzejnikiem w swoim warsztacie. I również jest zadowolony.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2022, 8:32 przez tetate, łącznie zmieniany 1 raz.

Dealey
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 23 sty 2013, 10:29
Kontaktowanie:
Re: Domek letniskowy

autor: Dealey » 17 gru 2022, 8:06

Do małego domku drewnianego najlepsze będzie ogrzewanie nadmuchowe - zwykła farelka. Taki domek pewnie jest nieocieplany, więc trzeba się zastanowić w jakim celu go chcesz ogrzewać, pewnie doraźnie. Przy większych domkach letniskowych świetnie sprawdza się klimatyzacja z funkcją grzania. Obecnie i tak większość z nich ma taka funkcję. Komfort przyzwoity, bo można nastawić zadaną temperaturę, no i bardzo szybkie tempo nagrzewania. Sam tak ogrzewam dom mieszkalny w okresie przejściowym. Kominek czy koza daje fajny klimat i jest jakimś zabezpieczeniem na wypadek braku prądu, ale też zajmuje miejsce i oczywiście trzeba w tym palić, to nie automat. Dla komfortu cieplnego dobre jest mieć ogrzewanie podłogowe w łazience. Stosunkowo tanio wychodzą maty grzewcze montowane w kleju pod płytką.

GretaS
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 19 maja 2022, 13:47
Re: Domek letniskowy

autor: GretaS » 05 sty 2023, 15:23

Dealey pisze:Do małego domku drewnianego najlepsze będzie ogrzewanie nadmuchowe - zwykła farelka. Taki domek pewnie jest nieocieplany, więc trzeba się zastanowić w jakim celu go chcesz ogrzewać, pewnie doraźnie. Przy większych domkach letniskowych świetnie sprawdza się klimatyzacja z funkcją grzania. Obecnie i tak większość z nich ma taka funkcję. Komfort przyzwoity, bo można nastawić zadaną temperaturę, no i bardzo szybkie tempo nagrzewania. Sam tak ogrzewam dom mieszkalny w okresie przejściowym. Kominek czy koza daje fajny klimat i jest jakimś zabezpieczeniem na wypadek braku prądu, ale też zajmuje miejsce i oczywiście trzeba w tym palić, to nie automat. Dla komfortu cieplnego dobre jest mieć ogrzewanie podłogowe w łazience. Stosunkowo tanio wychodzą maty grzewcze montowane w kleju pod płytką.


Tylko mi nie mów, że fotowoltaika jest receptą na wszystko, bo po prostu śmiechnę. Teraz w USA był tego świetny przykłąd, gdzie kominki właśnie ratowały ludzi przed zamarznięciem . Także.... daj sobie spokój z takim czymś.

magda0201
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2023, 8:28
Re: Domek letniskowy

autor: magda0201 » 15 maja 2023, 8:31

Ja też rozglądałam się ostatnio w poszukiwaniu domków letniskowych na działkę i natknęłam się na stronę firmy "Altany na 5". Realizują projekty pod klienta jeśli ktoś ma swój pomysł... Korzystal może ktoś z usług tej firmy?

Awatar użytkownika
atujestblog
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 27 lip 2022, 22:26
Kontaktowanie:
Re: Domek letniskowy

autor: atujestblog » 18 maja 2023, 9:08

K@linka pisze:A jakie polecicie ogrzewanie do niewielkiego domku na działce ?Chodzi tutaj o domek wielkości 35 m2.

Też ma w planie taki mały domek z tarasem. Ponieważ będzie stał na działce leśnej, to do ogrzewania i gotowania wstawię zwykłą kozę (nie ma prądu). Paliwa mam pod dostatkiem.
atujestblog


Wróć do „Altany ogrodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości

Gotowe projekty domów