Jedna czy dwie bramy garażowe

Miejsce, by pochwalić się swoimi osiągnięciami i zastosowanymi rozwiązaniami. Tu znajdziesz praktyczne podpowiedzi dotyczące wykonania elementów małej architektury, aranżacji ogrodu, uprawy i pielęgnacji roślin.

Moderator: wika001

Awatar użytkownika
martan
Aktywny
Aktywny
Posty: 194
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Jedna czy dwie bramy garażowe

autor: martan » 12 gru 2022, 7:11

Jakie macie rozwiazanie w garażu na dwa auta?


Lepiej zdecydować się na jedna czy na dwie bramy garażowe?

Awatar użytkownika
tetate
Aktywny
Aktywny
Posty: 292
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Jedna czy dwie bramy garażowe

autor: tetate » 12 gru 2022, 12:48

Zdecydowanie jedna! Łatwiejszy wjazd i większa manewrowość. popsuć się może tylko jeden napęd. Żona nie ma problemu z wjazdem, etc. Z ta utrata ciepła to jakoś żart bo po otwarciu bramy nawet 2m i tak nastąpi wymiana powietrza w całym pomieszczeniu.

Daję kontakt do dobrej firmy: http://acero.info.pl/bramy-garazowe/

Zamawialiśmy u nich bramę i jesteśmy zadowoleni.

piskorski
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 23 lip 2019, 18:02
Re: Jedna czy dwie bramy garażowe

autor: piskorski » 15 maja 2023, 17:01

Oba rozwiązania są ok ale moim zdaniem jedna wyjdzie taniej, przyglądałem się niedawno bramom wiśniowski, teraz mają atrakcyjną promocję

aperto
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 23 maja 2023, 14:05
Kontaktowanie:
Re: Jedna czy dwie bramy garażowe

autor: aperto » 23 maja 2023, 14:14

oczywiście że jedna brama szersza wyjdzie taniej niż dwie osobne, widziałem coś podobnego w oxybed.pl rozwiązanie, to kwestia też montażu mniej skomplikowanego.

astral
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 03 gru 2015, 9:21
Re: Jedna czy dwie bramy garażowe

autor: astral » 31 sie 2023, 6:45

Nowoczesna brama będzie nie tylko estetycznie wyglądać, ale będzie trwała, dobrze izolowana, ograniczająca straty ciepła. To bardzo ważne, aby w garażu utrzymać ciepło. U siebie mam bramę z Fakro z serii Innoview. Jestem bardzo zadowolony. Bez problemu dopasowałem rozmiar, fachowiec nie miał problemów z montażem, ja użytkuję łatwo. Bramę można podpiąć pod Fakro Smart Home


Wróć do „Zrób to sam - rozwiązania własne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości

Gotowe projekty domów