Jakie macie okna w domu?

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

Awatar użytkownika
martan
Aktywny
Aktywny
Posty: 193
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Jakie macie okna w domu?

autor: martan » 26 lis 2020, 7:22

Ja wymieniałem okna prawie rok temu. Zdecydowaliśmy się na okna marki Kapica. Na początku braliśmy pod uwagę drewno ale w ramach oszczędności zdecydowaliśmy sie ostatecznie na okna z pvc.Był to bardzo dobry wybór. Okna są porządnie wykonane, bardzo wytrzymałe.Z dobrych jakościowo materiałów. Mają wielokomorową zabudowę oraz dzięki temu dobrze trzymają ciepło w domu. Praktycznie wcale nie przepuszczają zimna. Zaoszczędziliśmy na ogrzewaniu. Muszę również pochwalic montaż bo panowie przyjechali i zamontowali wszystko w ciągu jednego dnia.

KasiaL90
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 01 gru 2020, 22:52
Re: Jakie macie okna w domu?

autor: KasiaL90 » 12 gru 2020, 15:23

Ja wybrałam okna drewniane z tej firmy ze Świebodzina i bardzo je chwalę. Okna zamówiłam naprawdę w dobrej cenie i przy okazji zamówiłam również rolety zewnętrzne. Polecam wejść na ich stronę i zapoznać się z ich całościową ofertą.

adamwitt
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 14 lip 2020, 12:03
Re: Jakie macie okna w domu?

autor: adamwitt » 13 sty 2021, 14:14

Ja osobiście skłaniałbym się do okien PVC, które mają najlepszy stosunek ceny do jakości. Ich bardzo dużą zaletą jest wysoka estetyka i praktyczność użytkowania. Z najlepszym systemów warto wymienić okna Schuco Living, które są bardzo dobrze dopracowane pod względem konstrukcyjnym i produkowane z trwałych materiałów. Widziałem je w firmie Awilux i faktycznie ich jakość można poczuć w dotyku.

Lucy85
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 10 paź 2018, 7:50
Re: Jakie macie okna w domu?

autor: Lucy85 » 18 lut 2021, 11:18

Ja mam w domu okna od firmy swiebodzin i jestem z nich bardzo zadowolona bo okna super izolują i super pracują. Warto zaznaczyć, że firma oferuję również montaż rolet i bram garażowych.

gemini
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 30 gru 2020, 17:32
Re: Jakie macie okna w domu?

autor: gemini » 19 kwie 2021, 10:28

U mnie 7-komorowy profil klasy A winergetic premium + 3 szyby. Profil łączenie na nitkę podnosi estetykę my mamy okleinę drewnopodobną, ale wtopioną w profil więc myślę, że nie bedzie się odklejać.

viki42
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 16 gru 2015, 10:54
Re: Jakie macie okna w domu?

autor: viki42 » 30 kwie 2021, 10:04

Ja mam pvc z Drutexu. Najlepszy wybór jakiego mogłam dokonać. Kilka lat, a nadal jak nowe. Dobrze wygłuszają, ciepło nie ucieka. Do tego ładnie zrobione, estetyczne wykończone. Nie psują się. Drugi raz bym wybrała te same.

wikito
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 01 maja 2021, 5:02
Re: Jakie macie okna w domu?

autor: wikito » 01 maja 2021, 5:11

Generalnie okna z tego materiału są ok. Są dość proste w montażu, nie brakuje im solidności i trwałości. Ogólnie zauważam, że firmy produkują coraz to lepsze okna

Awatar użytkownika
tetate
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Jakie macie okna w domu?

autor: tetate » 26 maja 2021, 12:12

Chodzi Ci o pcv? Obecnie jest to najpopularniejszy materiał na okna. I w sumie nie dziwi mnie to Okna są wytrzymale oraz ciepłe. Jednoczesnie cena ich nie jest wysoka.

Z drugiej strony brakuje mu estetyki takiej jak w oknach wykonanych z prawdziwego drewna.
Jak również pcv raczej nie stosuje sie w przypadku wiekszych szkleń. W tym przypadku o wiele lepiej radzi sobie aluminium, które jest solidniejsze.

Złotowłosa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 69
Rejestracja: 12 lis 2014, 12:46
Re: Jakie macie okna w domu?

autor: Złotowłosa » 05 gru 2022, 12:12

Zdecydowanie plisy w sypialniach mamy zaciemniające i odbijające światło a na dole normalne. Nie zamienię ba nic innego. Rewelka .

Jeśli nie jesteście przekonani do plis, polecam ewentualnie rolety dzień noc. Mam je w kuchni i również sobie chwalę.

Rolety dzień noc montowała mi ta firma z Lublina.

adamwitt
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 14 lip 2020, 12:03
Re: Jakie macie okna w domu?

autor: adamwitt » 19 paź 2023, 16:59

My też mamy okna z PVC, ale chcieliśmy im nadać jakiś ciekawy kolor, dlatego od zewnątrz mają odcień szarego skandynawskiego dębu, a od wewnątrz – beżowy, w nawiązaniu do odcienia podłóg. Po obydwu stronach mają wyczuwalną w dotyku teksturę, dzięki czemu są ciekawą alternatywą zarówno do klasycznej bieli, jak i naturalnego drewna. Okna zamawialiśmy w firmie Marsel z Goleniowa pod Szczecinem. Mają bardzo szeroki wybór tekstur plus można u nich zamówić też okna z aluminiowymi nakładkami lub okna aluminiowe, więc polecam.

Lawenda
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 27 paź 2023, 10:45
Re: Jakie macie okna w domu?

autor: Lawenda » 27 paź 2023, 10:50

Drewniano aluminiowe Fakro Innoview, Okna i drzwi tarasowe z tej serii. Jestem bardzo zadowolona bo okna ładne, nowoczesne ale również solidne i energooszczędne. system otwierania drzwi tarasowych HST rewelacyjny.

Awatar użytkownika
martan
Aktywny
Aktywny
Posty: 193
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Jakie macie okna w domu?

autor: martan » 26 mar 2024, 12:29

Potrzebuje pomocy ! Pan który robił elewacje obrobił tak dookoła drzwi wejściowych ze jak je otwieram do końca to elewacja chaczy o drzwi. Praktycznie to nie mogę otworzyć do końca bo będę uszkadzać drzwi.
Oczywiście fachowiec twierdzi ze zrobił poprawnie ale ja uważam inaczej .
Dodatkowo pod drzwiami nad płyta fundamentowa nie jest obrobione . Tez twierdzi ze to nie należy fo fasady domu.
Jak radzicie ? Kto ma racje
Co w takim przypadku robić? Czy wystarczy zamontowanie odbojników jak tutaj https://uchwytymeblowe24.pl/odbojniki-drzwiowe ? Co byście mogli doradzić?


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości

Gotowe projekty domów