Problem z granicami działki

Miejsce, by pochwalić się swoimi osiągnięciami i zastosowanymi rozwiązaniami. Tu znajdziesz praktyczne podpowiedzi dotyczące wykonania elementów małej architektury, aranżacji ogrodu, uprawy i pielęgnacji roślin.

Moderator: wika001

Tomek5
Aktywny
Aktywny
Posty: 115
Rejestracja: 18 lis 2014, 11:18
Problem z granicami działki

autor: Tomek5 » 27 lip 2022, 7:09

Czy ktoś z Państwa miał może problem z granicami działki? Niedawno odkryłem, że według aktualnych map sąsiad jest przesunięty o ok. 4 metry w naszą działkę. Jedynie co narazie ustaliłem to, że dziadek (a było to na pewno ok. 50 lat temu) zgodził się, żeby sąsiad tak sie wybudował. Czy ktoś przerabiał podobną historię? Od czego/kogo zacząć, żeby to wszystko jakoś prawnie wyjaśnić/uregulować? Nie mam zamiaru utrudniać życia sąsiadowi, a tylko chodzi mi o doprowadzenie do stanu zgodnego z rzeczywistością prawną i faktyczną (bo np. przy sprzedaży działki taki problem może wyjść). Ktoś podpowie jakieś rady z własnego doświadczenia?

Awatar użytkownika
martan
Aktywny
Aktywny
Posty: 194
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Problem z granicami działki

autor: martan » 27 lip 2022, 10:28

Geodeta załatwi sprawę, wyśle do wszystkich właścicieli graniczących z twoją działką powiadomienie o rzeczywistym wytyczeniu granic twojej działki, wbije słupki w ziemie i jest nie do ruszenia, oczywiście ty płacisz za tą usługę , u mnie dwa lata temu to było 800 zł. Musiałbyś się zorientować ile to kosztuje.

Od siebie polecam tego geodetę w Krakowie

GretaS
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 19 maja 2022, 13:47
Re: Problem z granicami działki

autor: GretaS » 28 lip 2022, 13:54

W każdym mieście znajdzie się jakiś dobry geodeta.


Wróć do „Zrób to sam - rozwiązania własne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości

Gotowe projekty domów