Jaka szkółka roslin?

Myślisz o założeniu ogrodu, a nie wiesz jakie wybrać rośliny? Tutaj doradzimy jakie rośliny będą najlepsze do Twojego ogrodu, jak je posadzić a później pielęgnować. Znajdziesz też informacje na temat poszczególnych gatunków roślin, ich wymagań i zastosowań.

Moderator: wika001

K@linka
Aktywny
Aktywny
Posty: 197
Rejestracja: 12 sty 2015, 8:35
Jaka szkółka roslin?

autor: K@linka » 20 lip 2022, 9:34

Jakie polecacie sprawdzone szkółki? Musi być sprzedaż online. Zakładam ogród od "zera" więc interesuje mnie praktycznie wszystko drzewa/krzewy liściaste/iglaste, trawy, byliny, drzewa/krzewy owocowe.

Złotowłosa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 69
Rejestracja: 12 lis 2014, 12:46
Re: Jaka szkółka roslin?

autor: Złotowłosa » 20 lip 2022, 10:44

Musisz popatrzeć co Ciebie interesuje i szukać w szkółkach które się specjalizują w danych roślinach :)

Od siebie polecam to miejsce: podkarpackiesady.pl

Zamawiałam do tej pory w kilku szkółkach i byłam najbardizej zadowolona z zamówienia właśnie u nich
szybka dostawa
wszystko dobrze zapakowane
jak również wszystko się świetnie przyjęło

globek94
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwie 2023, 9:02
Re: Jaka szkółka roslin?

autor: globek94 » 08 maja 2023, 7:22

Ja polecam "albamar" wpisz sobie w google tylko tam zamawiam.

Jakub 2001
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 paź 2023, 8:36
Re: Jaka szkółka roslin?

autor: Jakub 2001 » 29 paź 2023, 9:18

Najlepszy wybór to zakupy na stacjonarnej rzeczywistej szkółce roślin, a nie u pośrednika, który często sam nie wie co ma i co sprzedaje. Wielu pośredników niestety zamiast nazwy Centrum Ogrodnicze używa nazwy szkółka roślin itp. Kilkunastominutowa rozmowa z pracownikami szkółki zazwyczaj wystarcza by to ustalić, no i wynika to też z cen. producent ma zazwyczaj niższe ceny, jest skłonny do negocjacji cen, rabatów, gratisów itd bo to jego towar, który sam wyprodukował. Ja od wielu lat najważniejsze rośliny w ogrodzie kupuję tylko od producentów, a drobne dodatki do ogrodu jak np niektóre kwiaty, czy trawy także w różnych sklepach. Mam kilka sprawdzonych szkółek, gdzie śmiało mogę kupić nawet te droższe rośliny i wiem, że jak będę o nie dbał zgodnie z instrukcją szkółkarza to nic dziwnego się nie przytrafi.


Wróć do „Rośliny ogrodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów