Donice samonawadniające

Rośliny w mieszkaniu i na tarasie, co lubią, a czego nie? Jak je uprawiać i chronić przed szkodnikami i chorobami. Informacje dotyczące na temat różnych gatunków oraz porady jak sobie radzić z problemami w uprawie roślin doniczkowych.

Moderator: wika001

magduza88
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2022, 12:16
Donice samonawadniające

autor: magduza88 » 17 maja 2022, 12:23

Cześć,

posadziłam pierwszy raz w swoim życiu kwiaty balkonowe i żeby oszczędzić sobie czasu, a także zapewnić roślinom stały dostęp do wody, kupiłam doniczki samonawadniające. Minęło kilka dni i po zaobserwowaniu, że ziemia w doniczkach jest mocno mokra, zaczęłam się zastanawiać czy te donice nie muszą wisieć na płasko... tzn. ja je mam powieszone na balustradzie i są pod kątem, podejrzewam, że ta woda pod kątem cały czas moczy ziemię, tak jakby miały zalegającą wodę w podstawce. Zastanawiam się jak to rozwiązać?

Domores
Aktywny
Aktywny
Posty: 112
Rejestracja: 14 cze 2018, 22:03
Re: Donice samonawadniające

autor: Domores » 20 maja 2022, 10:23

Wody w takich donicach nie może być za dużo. System który jest w nich sam zaciąga sobie wodę do ziemi dlatego między ziemią a woda musi być mała przestrzeń. Jak przelejesz to ziemia będzie długo bardzo mokra.


Wróć do „Rośliny doniczkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

Gotowe projekty domów