Sprzątanie - czynność potrzebna?

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

cedy1cedy1
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 27 lis 2019, 17:42
Sprzątanie - czynność potrzebna?

autor: cedy1cedy1 » 10 kwie 2020, 8:06

Jak myślicie, czy w świetle aktualnie obowiązujących regulacji konieczność uporządkowania i posprzątania w zamkniętym (tymczasowo) biurze, będzie uznana za pilną potrzebę?
Nie żebym miał zamiar robić to samodzielnie, prędzej skorzystam z takiej oferty - ale ktoś musi wszystko pootwierać itp. Niby można uargumentować, że przy okazji zrobi się okresową dezynfekcję albo coś... Tylko czy służby coś takiego kupią???

maaaariusz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 89
Rejestracja: 04 maja 2016, 18:47
Re: sprzątanie - czynność potrzebna?

autor: maaaariusz » 04 gru 2020, 15:20

Moim zdaniem sprzątanie potrzebne jest wszędzie. Ja nie wyobrażam sobie siedzenia w brudnym mieszkaniu czy biurze. I to nie tylko w okresie pandemii ale generalnie. Lubię sprzątać i mieć czysto. Ostatnio postanowiłem zainwestować w mop parowy więc zacząłem szukać takich w sieci. Na jednej stronie znalazłem ranking, dzięki któremu znacznie łatwiej było mi podjąć decyzję w tym temacie.

77Kamilos77
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 16 lut 2021, 13:22
Re: Sprzątanie - czynność potrzebna?

autor: 77Kamilos77 » 27 lut 2021, 18:54

Oczywiście, że sprzątanie jest czynnością potrzebną :roll: dziwne pytanie w sumie :roll: ja na przykład nie lubię sprzątać i robi to za mnie firma :D ale jednak nie wyobrażam sobie żyć w bałaganie.

sloneczniki
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 05 cze 2019, 11:37
Re: Sprzątanie - czynność potrzebna?

autor: sloneczniki » 24 maja 2021, 11:49

W biurze powinna być sprzątaczka, no chyba, że sprzątanie masz wpisane w zakres obowiązków - przy pracy na komputerze, to możesz sobie na pulpicie posprzątać i na biurku :) Jeśli chodzi o jakieś tereny gdzie pełno pyłu i kurzu, na przykład budowlanka, to korzysta się z mega dużych odkurzaczy przemysłowych, są one przystosowane do sprzątania własnie pyłów z budowy, ale nie straszna im też woda i większe rzeczy, zależy jaki model weźmiesz.

wlodzimierz
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 26 sie 2021, 14:48
Re: Sprzątanie - czynność potrzebna?

autor: wlodzimierz » 16 mar 2022, 17:11

Nie ukrywam, że nie lubię sprzątać, więc gdy tylko mam taką możliwość, staram się zlecać te logowania profesjonalnym firmom. Ostatnio zgłosiłam się do magicclean ponieważ poleciła mi ich moja koleżanka i mam nadzieję, że sprawnie wykonają swoje usługi.

alutka89
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:42
Re: Sprzątanie - czynność potrzebna?

autor: alutka89 » 07 kwie 2022, 21:33

Potrzebna, ale można ją zautomatyzować. Lubię porządek, jednak dużo pracuję, więc sprawiłam sobie roombę ze stacją clean base którą opróżniam raz na kilka tygodni. Wygodną opcja dla zapracowanych :)

Awatar użytkownika
tetate
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Sprzątanie - czynność potrzebna?

autor: tetate » 27 kwie 2022, 10:37

☘ Wieksze zakupy robię raz na 2 tyg i do tego z listą.
☘ Pieczywo i mięso mroze. Dokupuje tylko warzywa i owoce.
☘ Jak kupuje koper czy szczypior to od razu go plukam i kroje, przechowuje go w osobnych pojemnikach na żywność. Utrzymują świeżość nawet na 2 tyg. ☘ Obiady planuje na cały tydzień, niczego nie wyrzucam, z warzyw z bulionu robie sałatkę itp. ☘ Przygotowanej wody z czajnika nie wylewam do zlewu, wlewam ją do butelki i podlewam nią kwiaty.
☘ Pranie robię tylko jak mam cały kosz (nasze ciuchy osobno, dziecka osobno).
☘ Do mycia podłóg oprocz plynu i wody zawsze daje ocet (mam większość drewnianych podłóg).
☘ Nawilzanymi chusteczkami myje kuchenkę i piekarnik.
☘ Czajnik elektryczny odkamieniam octem.
☘ wodę kranowa filtruje w dzbanku. Zrezygnowalismy w ten sposób z wody butelkowej.


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości

Gotowe projekty domów