Zakup mieszkania

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

Awatar użytkownika
tetate
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Zakup mieszkania

autor: tetate » 16 wrz 2021, 9:02

Cześć!
Zamierzam kupić małe mieszkanie (25-40m2) w Sopocie pod wynajem krótkoterminowy.
Mieszkam w innym mieście dlatego obsługę lokalu zlecę firmie/pośrednikowi.
Chcę się zmieścić w 650k (wkład własny 65-75%).
Wybrałem Sopot, ponieważ lubię to miasto, wiem jakie rejony są atrakcyjne i w przyszłości planuję dalsze inwestycje w tej okolicy.
Jakiś czas temu rozmawiałem z kilkoma agentami nieruchomości i podobno w Sopocie mieszkania w dobrej lokalizacji schodzą w kilka dni kupione za gotówkę. Nie posiadam niestety wystarczającej ilości cashu by zrobić podobnie.
Przerabiał ktoś może podobną sytuację? Niby wkład własny jest spory i nie powinno być problemu z kredytem, jednak proces zajmie trochę czasu. Jest szansa powalczyć z zarobasami?
Drugie pytanie, jakie macie doświadczenia z firmami pośredniczącymi? Celować w fixed stawki jak z Condo, czy raczej %? Na jaki okres podpisywać umowę? Polecacie kogoś w 3city?
W głównej mierze chcę ulokować kapitał by nie zżerała go inflacja i fajnie jakby zapracowało na swoją ratę.

Kusza
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 11 lip 2003, 18:09
Re: Zakup mieszkania

autor: Kusza » 17 wrz 2021, 13:18

Najlepszym rozwiązaniem będzie pewnie umowa na % od sprzedaży wtedy unikniesz płatności przy braku wynajmu.

Zastanawiam się tylko jak to się ma do tematów ogrodowych i działkowych...?

Awatar użytkownika
martan
Aktywny
Aktywny
Posty: 193
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Zakup mieszkania

autor: martan » 16 mar 2022, 13:32

I tak i nie. W dobie inflacji, inwestycja w nieruchomości jest ok. Problem w tym, że rzad nie ma kasy. A jak nie ma kasy, to pojawiają się pomysły, wprowadzenia tylnymi drzwiami katastru, już od 3 lat najem, ry zalt jest podwyższony, do 12,5%,po przekroczeniu 100 000 przychodu rocznie, a już VATeusz, myśli, aby powiązać, wysokości podatku z najmu z wartością nieruchomości, takie pomysły przynajmniej docierały na rynek z Ministerstwa Finansów. Dlatego, wprawdzie nieruchomości zabezpiecza Cie przed utratą pieniądza, przed inflacja, ale. Zynnikiem dużego ryzyka jest obecna, egalitarna ekipa rzadowa i pomysły finanansowania biednych przez trochę bogatszych, np. o mieszkanie.
Jesli pomimo to chcesz zainwestować w nieruchomość, skontaktuj się z nimi: homly.to Firma skupuje mieszkania za gotówkę po cenach rynkowych ale mają i kilka nieruchomości na sprzedaż w atrakcyjnych lokalizacjach. Powinni coś doradzić.


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 60 gości

Gotowe projekty domów