Porada założenie trawnika

Jeśli zastanawiasz się jaki wybrać trawnik, jak go założyć i pielęgnować oraz jak walczyć z chwastami na trawniku, zapraszamy do tego działu. Porady na temat trawników z rolki i siewu, ich utrzymania i właściwej pielęgnacji.

Moderator: wika001

klaudia88
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2021, 11:08
Porada założenie trawnika

autor: klaudia88 » 20 gru 2021, 11:12

Hej, chciałabym skorzystać z usług firmy specjalizującej się w zakładaniu trawnika. Czy według was lepszy jest trawnik z rolki, czy zasiany? Ile kosztuje rzeczywiście taka usługa? Czy ktoś już korzystał z usług tej firmy i mógłby mi coś powiedzieć, doradzić w kwestii trawnika?

Domores
Aktywny
Aktywny
Posty: 112
Rejestracja: 14 cze 2018, 22:03
Re: Porada założenie trawnika

autor: Domores » 20 gru 2021, 14:10

Teraz nie pora na działania tego typu :) Zakładanie trawnika jak nie masz czasu zleć firmie a jak nie zrób to samemu. Wysiewanie jest dużo trudniejsze i wymagające więcej zachodu. Rozkładanie z rolki to proste i szybkie działanie jedyny warunek to dobrze przygotowanie podłoża.

julianna_
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 09 mar 2021, 15:19
Re: Porada założenie trawnika

autor: julianna_ » 10 sty 2022, 16:50

Ja zakładałam sama :) Tydzień urlopu i jak znalazł :) Mąż dobrze przygotował ziemię, była napowietrzona, a potem wysialiśmy w nią trawnik. Było dużo podlewania (oprócz zraszaczy podlewam cały czas florahumusem z konewki). Jest gęsty i ciemnozielony, więc wystarczy trochę zachodu a się na prawdę opłąca :)

trawnik45
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 31 maja 2021, 12:24
Re: Porada założenie trawnika

autor: trawnik45 » 03 mar 2022, 12:07

To wszystko zależy jakim jesteś "ogrodnikiem", jeśli leniwym to proponuję trawnik z rolki. Unikniesz odchwaszaczania, pilnowania czy ptaki nie wydziobały nasion. jesteś niecierpliwa i oczekujesz na szybki efekt to zdecydowanie trawnik z rolki, polecam firmę Green Flor z Podlasia

miki789
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 27 lis 2015, 10:21
Re: Porada założenie trawnika

autor: miki789 » 07 mar 2022, 14:11

Myślę, że oferta ogrodnicyzen.pl to będzie dobra opcja. Specjalizują się w trawnikach, na pewno zrobią to dobrze i potem zadbają o pielęgnację co także ma znaczenie jeśli chodzi o wykonanie.


Wróć do „Trawniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości

Gotowe projekty domów