Zbiornik na deszczówkę

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

PrzemekS
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 gru 2015, 20:37

autor: PrzemekS » 23 sty 2016, 19:02

My też mamy zbiornik na deszczówkę, bo to świetne rozwiązanie do ogrodu. Wzięliśmy zbiornik od http://www.zbiorniki.szczecin.pl/ Mają tez zbiorniki na wodę pitną jeśli kogoś to interesuje

TomDrewTarTak
Aktywny
Aktywny
Posty: 125
Rejestracja: 26 lut 2016, 10:32
Re: Zbiornik na deszczówkę

autor: TomDrewTarTak » 26 lut 2016, 11:13

Tutaj mogę się zgodzić,taki zbiornik na deszczówkę to bardzo fajna sprawa w szczególności latem,kiedy to możemy z niej korzystać do bieżącego podlewania ogrodu,nie sądzicie?

Andreas45
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 63
Rejestracja: 11 lut 2016, 14:50
Re: Zbiornik na deszczówkę

autor: Andreas45 » 16 mar 2016, 11:37

to prawda, taka wodę można wykorzystać nie tylko do podlewania trawnika, ale tez do umycia samochodu albo prania. Moim zdaniem jak najbardziej warto wykorzstywac wodę deszczową. U nas jest zbiornik na deszczówkę z firmy Frukko i póki co sprawdza się dobrze i wygląda na wytrzymały.

Awatar użytkownika
dachyonline
Posty: 6
Rejestracja: 26 mar 2008, 11:41
Lokalizacja: Choroszcz
Kontaktowanie:
Zbiornik na deszczówkę do podlewania ogrodu

autor: dachyonline » 19 lip 2017, 8:10

Do łapania wody deszczowej świetnie nadają się tzw. łapacze wody.

Studniarz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 16 maja 2017, 8:45
Re: Zbiornik na deszczówkę

autor: Studniarz » 21 lip 2017, 8:28

Tego typu łapacze wody to dosyć ciekawa sprawa, możecie napisać jak się sprawdzają w praktyce? Pytam bo póki co nie mam żadnych innych informacji na ich temat, generalnie polecam też zwykłe, tradycyjne zbiorniki na deszczówkę w postaci beczek.

Big09
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 336
Rejestracja: 24 paź 2011, 8:53
Re: Zbiornik na deszczówkę

autor: Big09 » 29 cze 2019, 9:25

Zbiorniki dopasowujemy do możliwości, estetyki działki itp. Ważne, że temat podejmowany jest przez ludzi, którzy mają działki, ogrody. inne sposoby wykorzystania dekoratordomu.pl/co-zrobic-z-woda-deszczowa-jak-wykorzystac-wode-deszczowa/ również zyskują zwolenników. Jak na razie darmowa woda :)

tulejka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 350
Rejestracja: 01 cze 2017, 8:01
Re: Zbiornik na deszczówkę

autor: tulejka » 09 lip 2019, 16:30

To ciekawy pomysł i rzeczywiście taki zbiornik może być bardzo przydatny

kosimonia
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 30 sie 2020, 19:23
Re: Zbiornik na deszczówkę

autor: kosimonia » 30 sie 2020, 19:47

Studniarz pisze:Tego typu łapacze wody to dosyć ciekawa sprawa, możecie napisać jak się sprawdzają w praktyce? Pytam bo póki co nie mam żadnych innych informacji na ich temat, generalnie polecam też zwykłe, tradycyjne zbiorniki na deszczówkę w postaci beczek.


A co myslisz o zbiornikach na deszczówkę?
Znalazałm takie w sklepach w necie.

Maritta
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 12 maja 2019, 21:26
Re: Zbiornik na deszczówkę

autor: Maritta » 13 lis 2021, 11:11

Generalnie jeżeli chodzi o produkty tego typu na naszym rynku dzisiaj nie brakuje. Chociażby w amargo bez problemu znajdziemy wysokiej klasy zbiorniki i to o bardzo różnorodnym przeznaczeniu, przy czym są one bardzo dobrej jakości i na pewno wytrzymają przez długie lata.

Basik
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 14 lis 2021, 17:46
Re: Zbiornik na deszczówkę

autor: Basik » 14 lis 2021, 19:23

Ja mam 1000 l zbiornik Mauzera. Kupiłam go za chyba 150 zł i mam już kilka ładnych lat. W tej chwili są znacznie droższe ale i tak warto mieć. Deszczówka ma to do siebie że odstana jest zawsze cieplejsza co dobrze robi roślinom i jest za darmo. Mam jeszcze beczkę po kiszonej kapuście gdzie robię gnojówkę z pokrzyw. Praktycznie do podlewania używam tylko deszczówki. Na zimę spuszczam wodę i służy wiele lat.
Barbara


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Dot [Bot], Google [Bot] i 21 gości

Gotowe projekty domów

cron