Wertykulacja trawnika

Jak pielęgnować rośliny by pięknie wyglądały o każdej porze roku? Informacje o tym, kiedy najlepiej przesadzać rośliny, jak je jak przycinać i rozmnażać oraz jakie są optymalne warunki dla uprawy poszczególnych gatunków.

Moderator: wika001

edekkkk
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 cze 2021, 7:44
Wertykulacja trawnika

autor: edekkkk » 12 cze 2021, 7:45

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy może wertykulować trawę drugi raz w czerwcu, tak jak teraz, połowa czerwca. Pierwszy raz wertyukowałemw maju ,ale nie zrobiłem tego chyba za dobrze, ciągle jest dużo martwej żółtej trawy przy ziemi ,przez co mam dużo grzybów.
Z góry dziękuje za odpowiedź

Domores
Aktywny
Aktywny
Posty: 112
Rejestracja: 14 cze 2018, 22:03
Re: Wertykulacja trawnika

autor: Domores » 14 cze 2021, 8:51

Wertykulację można przeprowadzać nawet i trzy razy w sezonie więc myślę, że spokojnie możesz to zrobić. Zadbaj tylko o nawodnienie trawnika po tym zabiegu żeby go słońce mocno nie wysuszyło bo idą wysokie temperatury.

edekkkk
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 cze 2021, 7:44
Re: Wertykulacja trawnika

autor: edekkkk » 23 cze 2021, 14:21

witam ,dziękuje , tak też zrobię, mam mnóstwo żółtej martwej trawy przy glebie.. i pełno grzybów :)

HannaW19l
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 cze 2023, 8:12
Re: Wertykulacja trawnika

autor: HannaW19l » 19 cze 2023, 8:22

W czerwcu zazwyczaj nie jest zalecane wykonywanie drugiej wertykulacji trawnika, chyba że istnieje szczególna potrzeba. Wertykulacja jest procesem inwazyjnym dla trawy i powinna być przeprowadzana głównie na wiosnę lub jesienią, aby zapewnić jej prawidłowy rozwój i regenerację. W przypadku konkretnych problemów z trawnikiem, takich jak gęsta warstwa thatch lub też poważne uszkodzenia, warto skonsultować się z fachowcem, który oceni, czy druga wertykulacja jest konieczna, w wypalone miejsca słońcem można posiać trawnik przeznaczony akurat do miejsc osuszonych, zdegradowanych. Polecam uniwersalną trawę z nasion oczywiście na dosiewkę z Barenburga bądź herkules świetnie się sprawdzają, dwie cenione marki.


Wróć do „Prace pielęgnacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości

Gotowe projekty domów