Basen rozporowy - chemia

Informacje na temat zakładania basenów ogrodowych i stawów kąpielowych. Czy potrzebne jest pozwolenie na budowę, jak zbudować basen i co zrobić, by woda była czysta? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: wika001

fafd7
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2021, 11:08
Basen rozporowy - chemia

autor: fafd7 » 10 cze 2021, 11:17

Witam wszystkich,

Zakupiłem basen rozporowy taki na 3900l i przymierzam się do jego rozstawienia ale mam pytanie odnośnie chemii i jej stosowania. Wiem że po zalaniu woda należy zmierzyć pH i ustabilizować na poziomie 7-7.4. Następnie należy dodać chloru i tu właśnie pojawia się moje pytanie. Po pierwsze mam tabletki (były w zestawie) 200g i na opakowaniu pisze ze 1-2 tabletki na 20m3 wody co tydzień. Mój basen ma 3.9m3 więc to oznacza że powinienem podzielić ta tabletkę czy poprostu ta 1 tabletka będzie się dłużej rozpuszczać? Po drugie wiem że trzeba wsadzić tą tabletkę do pływaka ale skoro będzie się ona rozpuszczać nawet do 10 dni to jak z tego korzystac? Rozumiem że nie można się kąpać w basenie i jednocześnie trzymać pływak z tabletka w wodzie? Powinienem wkładać pływak na noc i uruchamiać wtedy pompę? Po trzecie czy pompa powinna chodzić nonstop? Można się kąpać i jednocześnie filtrować wodę?

Dzięki za pomoc i pozdrawiam,
Adam H

Domores
Aktywny
Aktywny
Posty: 112
Rejestracja: 14 cze 2018, 22:03
Re: Basen rozporowy - chemia

autor: Domores » 11 cze 2021, 9:59

Tabletkę dzielisz tak żeby odpowiadała mniej więcej pojemności basenu. Ja zawsze wyciągam ją na czas kąpieli (np. rano a na wieczór wkładam jak basen jest użytkowany w ciągu dnia). Tabletka będzie się tak samo rozpuszczała niezależnie od wielkości basenu, są takie dozowniki w których można regulować przepływ przez nie wody wtedy wkładasz całą tabletkę i ustawiasz odpowiednio dla pojemności basenu przepływ.

Pompa powinna chodzić cały czas zapewnia to najlepszą cyrkulację wody. Ja jednak zawsze na czas kąpieli ją wyłączam w ramach bezpieczeństwa. Mam wyłącznik jakieś 10m od basenu który odcina prąd do pompy.


Wróć do „Baseny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

Gotowe projekty domów