Nawadnianie ogrodu - prośba o radę

Informacje o systemach nawadnia ogrodów, ich zastosowaniu, wadach i zaletach. Zraszacze ogrodowe, systemy automatycznego nawadniania, efektywne podlewanie ogrodu. Porady jak wykonać system nawadniania, a może zlecić prace specjalistycznej firmie?

Moderator: wika001

kopacz43
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2021, 9:34
Nawadnianie ogrodu - prośba o radę

autor: kopacz43 » 23 maja 2021, 9:39

Witam
Planuję w przyszłym roku wykonać system nawadniania w ogrodzie, jednak obecnie muszę przygotować część instalacji i mam nadzieję, że ktoś bardziej doświadczony powie mi, czy dobrze myślę.

Szybki szkic:
https://1drv.ms/u/s!AgesoWPEgu4wie8xkHy ... w?e=0scGUH

W ogrodzie mam studnie głębinową, od której chcę rozprowadzić rury 32(kolor niebieski) prowadzące do rozdzielaczy z elektrozaworami(zielony prostokąt), a od rozdzielaczy prowadzić rury 25(czerwone). Moja pierwsza wątpliwość związana jest z tym, że w Internecie oglądałem gotowe zestawy rozdzielaczy, które mają albo z obu stron złącza 32mm albo 25mm:
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]

Nie jest dla mnie problemem złożenie zestawu samemu z wejściem 32, a wyjściami 25, ale zastanawiam się, czy może ta symetria w powyższych przykładach jest czymś spowodowana i czy warto jednak zamiast 25 puszczać wszędzie 32(chociaż elektrozawory i tak są 1 calowe).

Drugie pytanie jest związane z częścią, instalacji którą muszę wykonać w tym roku - podwyższone grządki(prawa strona, 8 L-kształtnych elementów na obrazku). Chciałem od zaworu poprowadzić tam jedną 25tkę, którą następnie trójnikiem dzielę na dwie przecinające każdą skrzynkę. W skrzynce umieszczam trójnik, wyprowadzając rurkę w górę ponad powierzchnię ziemi, zakończoną zaworem, do którego będę podpinał aktualnie potrzebne w danej skrzynce systemy nawadniania(zapewne głównie linie kroplujące).
Czy takie podejście wydaje się dobre?

W studni umieszczę prawdopodobnie pompę głębinową 3 GTB 3,28 Hydro Vacuum Grudziądz i falownik(i tu kolejne pytanie, myślałem o SpeedBox 1112 MM+TR COELBO 230V, ale sprzedający próbuje przekonać mnie do IBO IVR-11 230V, może ma ktoś jakąś opinię, bo ja do marki IBO mam mieszane uczucia).

Z góry dziękuję za pomoc

miki789
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 27 lis 2015, 10:21
Re: Nawadnianie ogrodu - prośba o radę

autor: miki789 » 31 mar 2022, 8:03

Zobacz sobie jak to wygląda jeśli chodzi o ofertę artsanitwarka.pl/pl/6-system-nawodnienia Mają bardzo dużo części w sprzedaży więc właściwie pod każdą instalację spokojnie można dopasować.


Wróć do „Nawadnianie ogrodów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

Gotowe projekty domów