Problem z trawą na ogródku

Jeśli zastanawiasz się jaki wybrać trawnik, jak go założyć i pielęgnować oraz jak walczyć z chwastami na trawniku, zapraszamy do tego działu. Porady na temat trawników z rolki i siewu, ich utrzymania i właściwej pielęgnacji.

Moderator: wika001

Rebelpizza
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 cze 2019, 9:51
Problem z trawą na ogródku

autor: Rebelpizza » 14 cze 2019, 11:18

Hej,
Zmagam się z moim ogrodem od ponad dwóch lat - odkąd zdecydowaliśmy się na psa. Różne mieszanki traw (do boiska jak i do trudnych warunków) glebozgryzarki, użyźnianie było stosowane na ogródku w celu pozbycia sie problemu. Porady ogrodnika także się nie sprawdziły. Wszystko na marne. Pies rozgrzebuje nasiona i ziemię (pomimo ze byla stosowana specjalna folia ochronna):( skutkiem jest sucha ziemia z paroma kępkami trawy.
Dlatego chciałabym sie spytać o radę
Jak można by ukształtować teren ogródka i zastąpić trawe? Ewentualnie czy jest jakiś magiczny sposób na odratowanie ogródka? Zastanawiałam się nad korą sosnową, ale jest ryzyko, że pies znowu to rozgrzebie. Myslalam też o płaskich kamieniach wbitych w glebe... Ale wolałam spytać o rady Was.

majawogrodzie
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 27 sty 2016, 15:25
Re: Problem z trawą na ogródku

autor: majawogrodzie » 23 cze 2019, 12:16

hm.... my mieliśmy podobnie tylko u nas raczej trawa była tak spalona, że trzeba było po prostu zrobić trawnik on nowa. Zamówiliśmy ziemie, skopaliśmy trawnik i kupiliśmy dobra mieszankę traw i posadziliśmy trawkę. Zrobiliśmy również dobre nawodnienie i trawnik znowu stał się na nowo piękny.

budującakobieta
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 24 paź 2010, 20:32
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: Problem z trawą na ogródku

autor: budującakobieta » 16 lip 2019, 11:39

Trawa z rolki pewnie rozwiązała by problem. Nie ma czego rozgrzebywać :) Pytanie tylko, ile jesteś w stanie wydać na trawnik. Można samodzielnie ułożyć, a trawa to już niewiele większy wydatek.

ewelinak
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 27 sty 2016, 15:30
Re: Problem z trawą na ogródku

autor: ewelinak » 12 sie 2019, 9:01

Nam zależało na czasie bo robiliśmy urodziny dziecka w ogrodzie a nasza trawa jak na pustyni. Zamówiliśmy trawę z firmy Xeroflor, a wcześniej przekopaliśmy ogródek i wyrównaliśmy teren i położyliśmy trawę. Efekt był natychmiastowy a my mogliśmy spokojnie planować imprezę w ogrodzie.

farah557
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 79
Rejestracja: 27 gru 2018, 15:36
Re: Problem z trawą na ogródku

autor: farah557 » 12 sie 2019, 13:41

A może warto zainwestować w taki wynalazek jak hydrożel? To poprawia strukturę gleby i w ogóle cud miód. Z tego co widziałem to ludzie chwalą. W końcu cena jest dość duża, może rzeczywiście skuteczne.

Mediss
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 72
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:39
Re: Problem z trawą na ogródku

autor: Mediss » 21 sie 2019, 0:20

Z trawnikami bywa problem, szczególnie ja są susze i upały, dlatego dobre nawadnianie to podstawa. A co do chwastów czy gęstości trawy to warto wybrać trawnik z rolki, wtedy nie będzie z tym problemów. My mamy właśnie taki trawnik, z Green Flor z Podlasia, i super się u nas sprawdza, nie poświęcamy mu wiele czasu a wygląda ładnie. Firma to prawdziwi fachowcy w zakresie trawników i zielonych dachów a skoro jesteśmy zadowoleni z wyboru trawnika od nich to powoli szykujemy się na założenie systemu zielonego dachu, od dawna nam się to marzy.

mej.dej
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 02 gru 2015, 16:17
Re: Problem z trawą na ogródku

autor: mej.dej » 22 sie 2019, 21:39

Jeżeli szukasz dobrych mieszanek traw to polecam skontaktować się z firmą Centrala Nasienna w Słupsku. W tej centrali dostaniemy wysokiej jakości zboża, nasiona lub trawy w bardzo atrakcyjnych cenach.

sarnecki.p
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 10 cze 2015, 12:24
Re: Problem z trawą na ogródku

autor: sarnecki.p » 16 wrz 2019, 6:55

Ja całkowicie przekonałem się do trawy z rolki i jak przyszedł czas wymiany starej upalonej trawy to od razu zamówiłem dostawę z xeroflor.pl. Wiadomo, że teren pod taką trawę powinien być wyrównany i utwardzony i dlatego zamówiłem ekipę, która wyrównała teren i od razu położyła trawkę.

robertosz
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 20 kwie 2021, 0:31
Re: Problem z trawą na ogródku

autor: robertosz » 20 kwie 2021, 0:53

z trawa często jest problem, ja rok temu dosiewałem sporo a teraz i tak sa suche placki


Wróć do „Trawniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

Gotowe projekty domów

cron