Kupno przyczepki z Castoramie i inny numer VIN

Miejsce, by pochwalić się swoimi osiągnięciami i zastosowanymi rozwiązaniami. Tu znajdziesz praktyczne podpowiedzi dotyczące wykonania elementów małej architektury, aranżacji ogrodu, uprawy i pielęgnacji roślin.

Moderator: wika001

Awatar użytkownika
tetate
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Kupno przyczepki z Castoramie i inny numer VIN

autor: tetate » 18 mar 2021, 10:39

Witam!
Kupiłem w Castoramie przyczepkę samochodową. Zarejestrowałem ją i po tygodniu zadzwonili do mnie że wydali mi złą przyczepkę względem dokumentów. Zaproponowali że zwrócą koszty transportu tylko żebym ją przyprowadził a oni wymienią. Jako że mieszkam 70 km od Castoramy i musiałbym wziąć wolne w pracy to powiedziałem, że chce za to 500 zł. Oni zgodzili się na 300 ale powiedziałem że to za mało. Dyrektor podobno wyjechał na urlop i prawie dwa tygodnie nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, mam zarejestrowaną przyczepkę której nawet nie widziałem na oczy, nie mogę się poruszać tą którą mam i byłem narażony na duże kary lub ewentualnego odszkodowania w związku z brakiem oc bo numer VIN nie zgadza się z dowodem. Co mogę zrobić w tej sytuacji? Czy to jest tylko ich wina czy jako nowy nabywca muszę sprawdzić vin?

Awatar użytkownika
martan
Aktywny
Aktywny
Posty: 193
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Sprawdzenie vin

autor: martan » 18 mar 2021, 12:10

No ale jak rozumiem żadnej szkody nie poniosłeś? Jeżeli tak to odszkodowanie się nie należy.
Rzecz wydana ma wadę, ale Ty nie powinieneś jej używać nawet odwożąc ją do nich bo właśnie narażasz się na karę + ewentualne odszkodowanie. Zatem oni powinni sfinansować koszt lawety. Ustal ile by kosztowała w dwie strony i będziesz wiedział, ile powinieneś żądać. Zgodnie z art. 561[2] § 1 k.c. Ty masz obowiązek to wykonać ale na koszt sprzedawcy co oznacza, że nie masz prawa żądać za swój czas ale tylko za koszty dostarczenia. https://www.google.com/search?q=sprawd%C5%BA+vin+forum


Wróć do „Zrób to sam - rozwiązania własne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości

Gotowe projekty domów