Jak sprawdzić ksiegę wieczystą

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

Awatar użytkownika
martan
Aktywny
Aktywny
Posty: 193
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Jak sprawdzić ksiegę wieczystą

autor: martan » 03 mar 2021, 9:54

Witam serdecznie,
ostatnio wspólnie z żoną znaleźliśmy działkę, na której mógłby stanąć nasz dom. Działka niestety nie jest wystawiona nigdzie na sprzedaż, więc postanowiliśmy dojść do źródła i wykupić jej księgę wieczystą , dzięki czemu poznaliśmy imię i nazwisko jej właściciela. Tutaj niestety pojawił się problem, ponieważ poza tymi danymi nic więcej nie mamy, a sąsiedzi i osoby będące na różnych forach z okolicy w której zamierzamy kupić działkę nie znają tej osoby.
Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem a co najważniejsze posiada jakieś skuteczne rozwiązanie jak zdobyć więcej danych poza imieniem i nazwiskiem właściciela?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Awatar użytkownika
tetate
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Jak sprawdzić ksiegę wieczystą

autor: tetate » 03 mar 2021, 10:51

Mam działkę, której nie chcę sprzedawać ale już miałem parę telefonów z gminy, że jest osoba zainteresowana kupnem i jeśli bym chciał sprzedać to to do niej namiar. Dzwoniłem i mówiłem, że nie jestem zainteresowany sprzedażą.

Aktualnie jest duża ochrona danych osobowych tak wiec nie będziesz w stanie tak łatwo podejrzeć sobie księgi wieczystej.


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości

Gotowe projekty domów