Tunel foliowy

Jak pielęgnować rośliny by pięknie wyglądały o każdej porze roku? Informacje o tym, kiedy najlepiej przesadzać rośliny, jak je jak przycinać i rozmnażać oraz jakie są optymalne warunki dla uprawy poszczególnych gatunków.

Moderator: wika001

annamaslowska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 17 kwie 2020, 9:06
Re: Tunel foliowy

autor: annamaslowska » 29 kwie 2020, 9:47

krychav pisze:Chciałabym mieć w ogrodzie tunel foliowy.
Tylko nie wiem gdzie go kupić.


w internecie tego bardzo dużo jest. Ogólnie taki tunel to nie jest nic trudnego wystarczy zrobić konstrukcje i przykryć folią :)

Kasia01
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2021, 18:43
Re: Tunel foliowy

autor: Kasia01 » 30 sty 2021, 19:03

Mój mąż wykonał tunel foliowy 3x6 własnoręcznie :lol: ważne, by stelaż zrobić solidny, najlepiej metalowy, pamiętać też trzeba by zrobić dużą ilość okien. My zrobiliśmy mało i latem się wszystko gotowało, rośliny się zaparzały, bo nie było przewiewu. Na szczęście mąż złota rączka dorobił szybko kilka okien i jest lepiej niż fabryczny tunel foliowy 3x6 teraz już można kupić nawet taki, co ma 12 okien :idea: to duży komfort, szczególnie w upalne lato. Jak chcecie zobaczyć jak wygląda taki tunel foliowy 3x6 z 12 oknami. Mimo wszystko namawiam do samodzielnego wykonania tunelu foliowego daje to dużo satysfakcji :lol:

Kornelia88
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 05 mar 2021, 8:45
Re: Tunel foliowy

autor: Kornelia88 » 05 mar 2021, 10:51

Dwa lata temu kupiłam tunel foliowy do uprawy warzyw. Spełnił moje oczekiwania, nic sie z nim nie stało, folia jest cała. Warzywka intensywnie wzrastały i bogato owocowały, co mnie ucieszyło.

wika29
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 19 cze 2018, 17:03
Re: Tunel foliowy

autor: wika29 » 30 mar 2021, 13:00

Ja się zastanawiam czy wybrać model metalowy czy tunel foliowy z rurek PCV? Oba modele widziałam w wielu wymiarach, tylko nie wiem, co się lepiej sprawdzi...? Możecie coś podpowiedzieć?

zuzanna-zuz
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 16 mar 2021, 17:50
Re: Tunel foliowy

autor: zuzanna-zuz » 07 maja 2021, 17:13

Tunel z rurek PCV jest lżejszy. Taki mi odleciał przy mocnym wietrze. W moim przypadku lepiej sprawdził się metalowy stelaż - o wiele solidniejszy.

emsti
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 02 sty 2016, 10:37
Re: Tunel foliowy

autor: emsti » 28 wrz 2023, 11:31

Wybieram chwasty , przekopuję, sieję gorczycę, która ma właściwości odkażające glebę. Podrośnie, ścinam i przekopuję. Daję obornik koński, granulowany i nie podlewam, zostawiam w spokoju do marca. Wtedy dopiero podlewam, wytwarza się ciepełko pod folią i mogę działać. Nic mi nie choruje, poly ma obfite, a pod folią mam zawsze pomidory, paprykę i ogórki.

Od siebie mogę polecić tę szkółkę - możesz zamówić tam liczne artykuły ogrodnicze :)

keramzycik
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 20 paź 2023, 13:38
Re: Tunel foliowy

autor: keramzycik » 26 paź 2023, 19:51

Witam :D Tunel foliowy to naprawdę super sprawa, mozna go kupić bez problemu w sklepie ogrodniczym a jeżeli tam nie znajdziesz wszystkiego to warto sie wybrac do najbliższego sklepu budowlanego i dokupić potrzebne materiały. Pozdrawiam! 8)

papasmerf25
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 29 lis 2023, 10:46
Re: Tunel foliowy

autor: papasmerf25 » 29 lis 2023, 10:58

Witam, Jakie pomidory do szklarni :)


Wróć do „Prace pielęgnacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości

Gotowe projekty domów