Problem z monsterą dziurawą

Rośliny w mieszkaniu i na tarasie, co lubią, a czego nie? Jak je uprawiać i chronić przed szkodnikami i chorobami. Informacje dotyczące na temat różnych gatunków oraz porady jak sobie radzić z problemami w uprawie roślin doniczkowych.

Moderator: wika001

beata12031990
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2020, 19:25
Problem z monsterą dziurawą

autor: beata12031990 » 13 lis 2020, 19:31

Proszę o podpowiedź jak ujarzmić monsterę. Strasznie się rozrosła, czy powinnam ja rozsadzić na dwie doniczki?
Z góry dziękuję za odpowiedzi
Załączniki
image.jpg
image.jpg (2.51 MiB) Przejrzano 1089 razy

inezkam
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 04 lut 2021, 21:23
Re: Problem z monsterą dziurawą

autor: inezkam » 04 lut 2021, 21:28

Dzień dobry,

ponawiam pytanie wyżej oraz czy jeśli monstera się rozrosła to przesadzając ją do wiekszej doniczki nie zniszczy jej? Bo słyszałam, że im wieksza doniczka tym monstera mniej rośnie. Oraz jak spróbować wyprostować monstere? aby jej nie uszkodzi?

Jogerka
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 sty 2021, 8:56
Re: Problem z monsterą dziurawą

autor: Jogerka » 10 lut 2021, 12:32

Cześć, ja swoją monsterę przesadziłam do większej doniczki. Monstery w odpowiednich warunkach bardzo szybko rosną więc jeżeli masz możliwość to najlepiej ją przesadzić. U mnie wszystko skończyło się pozytywnie. Wydaje mi się, że dużo zależy od tego gdzie kupujemy nasze roślinki. Ja swoją Monsterę Dziurawą kupiłam przez internet w plantsandpots. Czasem jest tak, że po zmianie doniczki na większą roślina umiera i ciężko ją odratować. Np. teraz gdy na zewnątrz mamy mrozy może się okazać, że roślina przemarznie, zanim do nas dotrze wtedy już nie da się nic zrobić.

Podsumowując:

Luty to nie dobry czas na prace z roślinami - zwłaszcza z Monsterą wywodzącą się przecież z tropików :)

Poniżej moje roślinki :)
monstery-dziurawa-deliciousa.jpg
Moja monstera dziurawa i perforowana
monstery-dziurawa-deliciousa.jpg (124.97 KiB) Przejrzano 1011 razy

AsiuKol54778
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 23 mar 2021, 15:26
Re: Problem z monsterą dziurawą

autor: AsiuKol54778 » 23 mar 2021, 15:35

Czasem trzeba wspomóc roślinki w rozwoju, dobrym preparatem na wzmocnienie rośliny będzie stymulator wzrostu roślin marki Gumisil, jest to produkt, który naturalnie wspiera roślinę w szybszym i zdrowym poroście i w jej wzmocnieniu.


Wróć do „Rośliny doniczkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 30 gości

Gotowe projekty domów