Basen stelażowy Bestway - korozja - serwis

Informacje na temat zakładania basenów ogrodowych i stawów kąpielowych. Czy potrzebne jest pozwolenie na budowę, jak zbudować basen i co zrobić, by woda była czysta? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: wika001

jozwiak201
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 06 cze 2017, 22:35
Basen stelażowy Bestway - korozja - serwis

autor: jozwiak201 » 06 cze 2017, 22:40

Witam, was serdecznie. Mam do was pytanie czy u kogoś z was wychodzi korozja na stelażu basenu Bestawy.?
Pytam przez to że kupiłem basen 549x132 Bestway dwa lata temu i po roku wyszła na stelażu korozja serwis wymienił stelaż na nowy, ale na nowym znowu wyszła korozja i serwis z wielkim oburzeniem że ciekawe czemu dwa razy wyszła korozja jak nikt od 10 lat takiego przypadku im nie zgłaszał. I to mnie ciekawi że ja mam tylko takiego pecha czy robią mnie w bambuko.
Dodatkowo plandek na górze zaczęła się rozdzierać i serwis od razu stwierdził że to uszkodzenie mechanicznie choć Ja nic tam nie robiłem .

Czekam za waszymi odpowiedziami.

ziomek33
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 cze 2017, 9:54
Re: Basen stelażowy Bestway - korozja - serwis

autor: ziomek33 » 12 cze 2017, 12:35

Basen kupiłem 2 lata temu, po krótkim czasie ciśnienie rozsadziło pokrywę plastikową od pompy piaskowej - wymieniono całą pompę po 2 tygodniach od zakupu. Następnie po kilku tygodniach ponowna reklamacja - plandeki do przykrycia basenu. Zaczęła się rozrywać wokół kółek metalowych przy sznurkach. To nie jest uszkodzenie mechaniczne, tylko ukryta wada produktu. Kolejna wada polegała na stwierdzeniu rozwarstwiania się Niecki basenu po niespełna miesiącu użytkowania. W 2 rogach basenu przy łączeniach, wyraźnie warstwy zaczęły się rozklejać !
wysłali mi nową nieckę... starą sobie zażyczyli żeby im odesłąć od razu... Odpowiedziałem że odeśle jak mi zwrócą za wodę w basenie i chemię... nie zwrócili wiec z odesłaniem zamierzałem się wstrzymać do końca sezonu... Ale...
Rozbierając basen stwierdziłem liczne ślady korozji na większości elementów stelażu !!! I to po niecałych 2 miesiącach użytkowania !!!!!!!!
Odstąpiłęm od umowy, odesłałem sprzęt zwrócili pieniądze za pośrednictwem sklepu...
To był basen bestway - prostokątny wymiary chyba 549 x 279 x 122 (nie pamietam szerokości dokladnie ale mniej wiecej taka)

jozwiak201
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 06 cze 2017, 22:35
Re: Basen stelażowy Bestway - korozja - serwis

autor: jozwiak201 » 15 cze 2017, 15:23

Dzięki za info. Z serwisu Bestway dostałem informację że ostatnią reklamację na stelaż mieli jakieś 10 lat temu.

arasxdd
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 02 cze 2017, 11:25
Re: Basen stelażowy Bestway - korozja - serwis

autor: arasxdd » 04 lip 2017, 12:00

Te baseny nie mają nawet ocynkowanej blachy, odradzam strasznie. Baseny które ja serwisuję rdzewieją jedynie na podporach, po około 8-10 latach dopiero. Wtedy przy wymianie folii zawsze szlifujemy delikatnie papierkiem ściernym, zabezpieczamy farbą i basen stoi kolejne 10 lat. Ale żeby takie coś działo się po 2 miesiącach to jest kpina z klienta.

stix
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 21 gru 2011, 18:30
Re: Basen stelażowy Bestway - korozja - serwis

autor: stix » 29 sie 2017, 19:57

Ja za bardzo nie chciałam metalowego basenu, dlatego zamówiłam nieckę basenową na pool-design.pl z poliestrowych żywic. W ten sposób odszedł problem rdzy, taki materiał jest też łatwy w czyszczeniu

idaones
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 30 sie 2017, 9:19
Re: Basen stelażowy Bestway - korozja - serwis

autor: idaones » 30 sie 2017, 9:28

Metalowe baseny są ostatnio bardzo rozchwytywane.

Awatar użytkownika
Nova23
Aktywny
Aktywny
Posty: 113
Rejestracja: 13 maja 2014, 14:46
Re: Basen stelażowy Bestway - korozja - serwis

autor: Nova23 » 28 wrz 2017, 9:34

To dlatego ceny tych basenów tak bardzo ostatnio poszły w dół :)
A tak na serio, to czy z basenami Intex jest taka sama historia?

drewbud24
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 10 lis 2017, 10:34
Re: Basen stelażowy Bestway - korozja - serwis

autor: drewbud24 » 20 lis 2017, 10:01

to dobrze że nie kupiłam takiego basenu, skoro to tak wadliwy produkt

Tomek 2020
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 sie 2020, 9:12
Re: Basen stelażowy Bestway - korozja - serwis

autor: Tomek 2020 » 29 sie 2020, 9:22

Witam mam problem z drabinką od basenu bestway w drugim sezonie zaczęła bardzo rdzewieć sklep w którym kupiłem basen odsyła mnie do serwisu bestway podając link złożyłem tam reklamację na zasadzie wysłania maila ale nikt nie reaguje . Czy macie jakieś namiary na firmę bestway abym mógł zareklamować towar

Zami
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 14 paź 2015, 15:39
Re: Basen stelażowy Bestway - korozja - serwis

autor: Zami » 21 wrz 2020, 6:01

O basen trzeba odpowiednio dbać! U nas świetnie sprawdza się chemia do basenu oraz artykuły basenowe z http://www.e-ogrodek.pl/a/basen-w-ogrod ... 258,2.html Póki co absolutnie nic sie nie dzieje z basenem a woda jest czysta praktycznie przez całe lato.

SandraS
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 sie 2022, 13:07
Re: Basen stelażowy Bestway - korozja - serwis

autor: SandraS » 01 sie 2022, 13:08

Najlepiej mieć firmę od budowy basenów, która może zapewnić wam profesjonalny serwis.


Wróć do „Baseny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

Gotowe projekty domów

cron