Ogrzewanie budynków

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

ola56
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 04 lis 2016, 10:21
Re: Ogrzewanie budynków

autor: ola56 » 27 paź 2019, 21:13

Według mnie warto pomyśleć o panelach fotowoltaicznych. Bardzo dobre są od oze-biomar. My mamy no i faktycznie oszczednosc jest zauwazalna

siewca
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 20 lip 2019, 13:58
Re: Ogrzewanie budynków

autor: siewca » 06 sty 2020, 12:54

Oczywiście fotowoltaika to oszczędność. Trzeba jednak optymalnie wykorzystać uzyskaną w ten sposób energię. Podłączanie pod panele słoneczne mało wydajnych źródeł ciepła to marnotrawstwo i rozrzutność. Najlepszym rozwiązaniem są nie tylko przy fotowoltaice panele na podczerwień. Imitują one energię słoneczną ogrzewając przedmioty w pomieszczeniu a nie powietrze przez co oddychamy lepszym powietrzem. Na stronie firmy ECO Partner dowiemy się na temat paneli na podczerwień wszystkiego.

eddzia
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2018, 23:56
Re: Ogrzewanie budynków

autor: eddzia » 24 mar 2020, 13:26

Na szczęście jeśli chodzi o ogrzewanie to są teraz spore możliwości. Można wybrać porządny system grzewczy który będzie służył latami. U mnie w bloku wymieniali właśnie na piec i teraz nikt nie ma prawda narzekać że jest zimno itp.

KarolZ1985
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2020, 13:33
Re: Ogrzewanie budynków

autor: KarolZ1985 » 18 maja 2020, 6:48

Moim zdaniem kotły na ekogroszek z podajnikiem są najlepsze. Do naszego domu wybrałem własnie taki piec i jesteśmy bardzo zadowoleni.

sebastianoEm
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 11 paź 2017, 18:10
Re: Ogrzewanie budynków

autor: sebastianoEm » 28 maja 2020, 16:58

Do nowego domu kupiłem piec gazowy jednofunkcyjny 24 kw warmhaus z firmy Wentor. Jest wydajny, cichy, nie zajmuje dużo miejsca, ma wymiennik ze stali nierdzewnej i mosiężne elementy hydrauliczne, co zwiększa trwałość i żywotność pieca.

annamaslowska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 17 kwie 2020, 9:06
Re: Ogrzewanie budynków

autor: annamaslowska » 24 lip 2020, 14:03

ja się ogrzewam pompą ciepła plus do tego mam fotowoltaikę płacę tylko opłaty stałe dzięki precyzyjnym wyliczeniom instalatora.

borowiec73
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 30 kwie 2019, 9:59
Re: Ogrzewanie budynków

autor: borowiec73 » 04 sie 2020, 16:31

Metod ogrzewania jest wiele. Pompy ciepła połączone z instalacją fotowoltaiczną to bardzo opłacalne rozwiązanie - ważny jest jednak odpowiedni montaż paneli słonecznych, najlepiej przez doświadczoną firmę - w moim przypadku był to zespół pvprojekt.

Bartex1985
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 28 sie 2020, 11:56
Re: Ogrzewanie budynków

autor: Bartex1985 » 10 wrz 2020, 12:53

My mamy kocioł na pellet drzewny i naprawdę udało nam się kupić go za super cenę i szybko nawet przywieźli.

Awatar użytkownika
tetate
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Ogrzewanie budynków

autor: tetate » 23 gru 2021, 9:38

chciałem się zapytać o Folie Grzewcze + Fotowoltaika + Rekuperacja?
Ogólnie mam dylemat, przeczytałem masę postów i artykułów i przez mnogość tego wszystkiego ogłupiałem.
Planujemy budowę domu ok 94m2, piętrowy, ławy fundamentowe dodatkowo ocieplone styrodurem - woj małopolskie
Co jest lepsze ?
Folie Grzewcze + Fotowoltaika +Rekuperacja?
Podłogówka wodna + pompa ciepła + Fotowoltaika +Rekuperacja?
Fotowoltaikę i tak będziemy chcieli montować, zwłaszcza że będzie częściowe dofinansowanie z gminy. Nie wiem tylko czy fotowoltaika wystarczy do całkowitego pokrycia zużycia na folie + normalne zużycie. Aktualnie ciężko określić przyszłe zużycie ale przyjmijmy średnie wielkości. Jakie będą przybliżone koszty folii i fv a jakie podł.wod. z pc + fv? Czy do tego wszystkiego brać jeszcze rekuperację ?

elwiira
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 04 sty 2022, 17:26
Re: Ogrzewanie budynków

autor: elwiira » 04 sty 2022, 17:31

Bartex1985 pisze:My mamy kocioł na pellet drzewny i naprawdę udało nam się kupić go za super cenę i szybko nawet przywieźli.
ok, ale jak ten kociol dziala? Oplaca sie w cos takiego inwestowac. Jak oceniasz to z perspektywy uzytkownika? Bo sama zastanawiam sie nad zakupem czegos w tym stylu, ale kompletnie nie wiem, co wybrac

Awatar użytkownika
martan
Aktywny
Aktywny
Posty: 193
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Re: Ogrzewanie budynków

autor: martan » 16 wrz 2022, 11:09

Policz sobie, jakie jest zapotrzebowanie energetyczne ile dany rodzaj ogrzewanie ma strat, ile kosztuje określona ilość energii. Co do folii + paneli , osobiście jestem zwolennikiem takiego rozwiązania bo koszt użytkowania domu z taką instalacją jest praktycznie zerowy.

Ceny obecnie bywają różne w zależności od miejsca w którym kupujesz, dobrze jset na pewno sobie porównać. Jestem nieco w temacie bo w te wakacje zrobiłem większośc instalacji w domu (obecnie jestem już na szczęście na etapie wykańczania stanu deweloperskiego).
Ogrzewanie podłogowe najtaniej wychodzi w Leroy Merlin. Plusem kupowania w tego typu miejscach jest również fakt, ze nie ma problemu ze zwrotem jeśli coś Ci zostanie (oraz oczywiście jeśli nie jest używane).

Łatwiej jest równeiż z realizacją gwarancji. Bo osobiscie nie wyobrażam sobie odsyłania niektórych rzeczy.
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2022, 12:23 przez martan, łącznie zmieniany 1 raz.

GretaS
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 19 maja 2022, 13:47
Re: Ogrzewanie budynków

autor: GretaS » 21 wrz 2022, 10:17

Mnie na razie nie stać na fotowoltaike...

Awatar użytkownika
tetate
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Ogrzewanie budynków

autor: tetate » 17 sty 2024, 10:58

Wybór ogrzewania. Dom nowopobudowany. Parterowy 160m, poddasze nieużytkowe, okna trzyszybowe Na zewnątrz ocieplony 20 cm lambda 0.38 ,na podłogę 25 cm lambda 0.36 , na strop 20 cm 0.36. Czy ekogroszek czy gaz co byście wybrali ?

wazer
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 10 kwie 2015, 6:09
Re: Ogrzewanie budynków

autor: wazer » 18 sty 2024, 10:05

Ogólnie zależy, czy wiesz jak był dom robiony. Bo system zlecony czasem zawodzi i masz mostki termiczne, które znacząco pogarszaja sprawę ogrzewania pompą. To samo dotyczy też samego projektu - parterowy ma dużą powierzchnię zewnętrzną w porównaniu z poddaszem użytkowym. Podlogówka też musi być dobrze wykonana i co 10cm. Piec gazowy będzie na pewno o wiele tańszym rozwiazaniem niz ekogroszek.

Tomek5
Aktywny
Aktywny
Posty: 115
Rejestracja: 18 lis 2014, 11:18
Re: Ogrzewanie budynków

autor: Tomek5 » 19 lut 2024, 8:45

Witam ,
Czy to prawda, że teraz przy projektowaniu domu można tylko stosować ogrzewanie za pomocą pompy ciepła?
Planuje budowę a słyszałem że nie będzie można już mieć innego źródła ciepła. I moje pytanie czy to prawda czy jakieś plotki? Czy słyszeliście o takich zmianach ?


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], martan i 76 gości

Gotowe projekty domów