odwodnienie działki - proszę o pomoc

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

sam6969
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 paź 2015, 14:18
odwodnienie działki - proszę o pomoc

autor: sam6969 » 27 lut 2016, 8:28

Witam,

A więc zacznę od zdjęcia które postaram się szczegółowo opisać.


Odwodnienie działka.png
Odwodnienie działka.png (21.99 KiB) Przejrzano 890 razy





Zielone kreski symbolizują ryry z PVC które odprowadzają deszczówkę ze wszystkich 6 rynien, przy każdej z rynny założony rzecz jasna czyszczak.

Niebieskie kreski symbolizują rury drenarskie które planuje zakopać na głębokości 80 cm i obsypać żwirem, od gory i od dołu, czy takie rozmieszczenie wchodzi w grę czy powinienem coś zmienić , może dreny powinny iść jescze w koło domu, bądź tarasu?
Jak widać rury z PVC spotykają się w pewnym punkcie i łączą się z całą siatką rur drenarskich, czy to także nie będzie przeszkodą ?

Do czego zmierzam, rzecz jasna woda ta gdzieś musi trafić, jak widać na obrazku za płotem płynie rów do którego mam zezwolenie podłączyć rurę z deszczówką , lecz woda coraz cenniejsza i postanowiłem w jakiś sposób ją zaoszczędzić. Posiadam dwa kręgi betonowe po 80 cm wraz z przykrywą betonową, planuje wkopać je w ziemie i od spodu zalać betonem tworząc szczeny zbiornik. Woda ta miała by trafić pompką którą widziałem w castoramie za 250 zł i tu pytanie czy coś takiego się sprawdzi, ok 2 metry w górę po czym swobodnie spłynęła by po kamyczkach do małego oczka, pytanie tylko jak zrobić, żeby woda z oczka nie stała, a była w ciągłym obiegu tzn, pobierana z oczka i puszczana po kamieniach. Kolejny problem jest taki, gdy przy bardzo intensywnych opadach oczko nie nadążało by przerabiać wody, a zbiornik po prostu by się w niej nie mieścił woda uciekała by do rowu


Czerwone gwiazdki symbolizują kostkę brukową.

ogrod876
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 12 mar 2018, 18:10
Kontaktowanie:
Re: odwodnienie działki - proszę o pomoc

autor: ogrod876 » 17 maja 2018, 15:06

U mnie w okolicy potrzebne są też odwodnienia dróg, bez tego ani rusz, bo dzieją się tutaj niefajne rzeczy ostatnio. Nie wiem tylko, kto powinien się tym zająć, bo to droga, z której korzysta każdy. Czekam, aż będzie z tym porządek i dopiero potem będę się zajmował swoją działką.

Bartex1985
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 28 sie 2020, 11:56
Re: odwodnienie działki - proszę o pomoc

autor: Bartex1985 » 10 wrz 2020, 9:58

Ja ze swojej strony polecam zapoznać się z ofertą firmy priz, która oferuję profesjonalne usługi z zakresu odwodnienia wykopów. Firma zajmie się kompleksowo wykonaniem ścianek szczelnych z grodzic stalowych oraz ścianek berlińskich.


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości

Gotowe projekty domów

cron