Jaki wózek widłowy do załadunku i rozładunku auto?

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

karp30
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 07 paź 2014, 11:36
Jaki wózek widłowy do załadunku i rozładunku auto?

autor: karp30 » 29 kwie 2015, 11:34

W związku z tym, że zbliża się sezon owocowo-warzywny, zastanawiam się nad zakupem wózka widłowego w celu sprawniejszego załadunku i rozładunku samochodów ciężarowych. Wózek będzie częściowo pracował na hali i na zewnątrz.

Awatar użytkownika
tetate
Aktywny
Aktywny
Posty: 292
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Jaki wózek widłowy do załadunku i rozładunku auto?

autor: tetate » 29 kwie 2015, 14:16

Wybór pewnie dokona się spośród tych największych firm. Dlaczego? Bo mają najlepszy serwis, wsparcie i nie powinno być problemów z częściami zamiennymi. Mój typ to Linde, Nissan lub Still. Chociaż o tym ostatnim mam chyba najlepszą opinię. Spokojnie wytrzymują 8-godzinną zmianę. Nie przypominam sobie aby też coś złego się z nimi działo.
Tu masz specyfikację poszczególnych modeli: http://www.still.pl/produkty.0.0.html. Używane wiadomo, będą tańsze, nowe są drogie, ale zyskujesz gwarancję.

szmeraczka
Aktywny
Aktywny
Posty: 126
Rejestracja: 01 maja 2013, 17:28
Re: Jaki wózek widłowy do załadunku i rozładunku auto?

autor: szmeraczka » 02 maja 2015, 14:39

Ja bym przede wszystkim zwróciła uwagę na takie parametry jak:
szybkość przyspieszania,
skuteczność hamowania,
prędkość opuszczania i podnoszenia wideł z ładunkiem i bez,
sposób sterowania (ułatwienia dla kierowcy),
spodziewany promień skrętu,
prędkość maksymalna wózka,

Dopiero potem sugerowałabym się ceną czy marką. Ogólnie jest jeszcze kilka innych myków, na które warto zwrócić uwagę. Fajnie opisuje to tekst http://www.narzedziownia.org/artykuly,60654,1,Uwazaj_na_to_zanim_kupisz_nowy_wozek_widlowy_do_firmy_Obalamy_popularne_mity

emiliann
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 23 lip 2015, 16:02
Re: Jaki wózek widłowy do załadunku i rozładunku auto?

autor: emiliann » 28 wrz 2015, 15:24

To chyba nie musi być zbyt duży wozek. Najlepiej jak poradzisz się z tym jakiś profesjonalistów. Wydaje mi się że najszybciej w promag znajdziesz już jakieś konkretne wózki.

IrekKowal
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 wrz 2020, 8:44
Re: Jaki wózek widłowy do załadunku i rozładunku auto?

autor: IrekKowal » 08 wrz 2020, 8:52

Polecam zadzwonić do autoryzowanego sprzedawcy wózków widłowych i zapytać jaki wózek będzie najlepszy. Kto pyta - nie błądzi :)


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 140 gości

Gotowe projekty domów