Nawodnienie w ogrodzie

Jak pielęgnować rośliny by pięknie wyglądały o każdej porze roku? Informacje o tym, kiedy najlepiej przesadzać rośliny, jak je jak przycinać i rozmnażać oraz jakie są optymalne warunki dla uprawy poszczególnych gatunków.

Moderator: wika001

dajwuu
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 19 mar 2019, 13:19
Re: Nawodnienie w ogrodzie

autor: dajwuu » 23 cze 2019, 23:54

Stefa01 pisze:System nawadniania to bardzo dobre rozwiązanie. U mnie p. Arek z firmy Gardenon zakładał. Zna się na tym, nawet takie nowości wprowadza jak sterownik z obsługą na smartfona. Skrzynka z elektrozaworami perfekcyjnie zmontowana. Też porządku pilnują, a to dobrze o firmie świadczy.


o proszę fajne rozwiązanie, będe musiał zgłębić temat.. może powiesz coś więcej?

damazogrodu
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 11 maja 2018, 10:26
Re: Nawodnienie w ogrodzie

autor: damazogrodu » 27 cze 2019, 12:20

Polecam kupić taki system do samodzielnego montażu. Osobiście razem z mężem kupiliśmy jeszcze coś takiego w zeszłym roku i jestem bardzo z tego zadowolona.

AndrzejKow
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 22 lis 2017, 12:04
Re: Nawodnienie w ogrodzie

autor: AndrzejKow » 02 lip 2019, 9:53

damazogrodu pisze:Polecam kupić taki system do samodzielnego montażu. Osobiście razem z mężem kupiliśmy jeszcze coś takiego w zeszłym roku i jestem bardzo z tego zadowolona.


Dokładnie. System nawadniania do samodzielnego montazu to fajna sprawa, pewnie też masz ten stąd? Centrum nawadniania, tutaj można taki kupić, blogerzy o tym nawet pisali ostatnio ;) dobre i tanie rozwiązanie

B4si4
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 25 cze 2018, 8:35
Re: Nawodnienie w ogrodzie

autor: B4si4 » 05 sie 2019, 10:32

Warto zamontować u siebie w ogrodzie takie rozwiązanie automatycznego nawadniania, ponieważ w okresie suszy będzie ono dla Nas dużym ułatwieniem i zapewni dostęp do wody dla naszych roślin. Montażem takich systemów zajmuje się wiele firm ogrodniczych. Ja zdecydowałem się na skorzystanie z usług firmy Ponadczasowe Ogrody - http://ponadczasowe-ogrody.pl/. Firma zajmowała się również zakładaniem mojego ogrodu dlatego też właśnie im zleciłem montaż nawodnienia. Jestem zadowolony, ponieważ system działa bez zarzutu i nawet w upalne dni rośliny i trawa są w dobrej kondycji.
Ostatnio zmieniony 01 paź 2019, 14:23 przez B4si4, łącznie zmieniany 3 razy.

karna
Aktywny
Aktywny
Posty: 226
Rejestracja: 13 sie 2015, 13:28
Re: Nawodnienie w ogrodzie

autor: karna » 05 sie 2019, 12:22

Nawadnianie? Tylko połączone z deszczówką. Szkoda pitnej wody do tego.

dajwuu
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 50
Rejestracja: 19 mar 2019, 13:19
Re: Nawodnienie w ogrodzie

autor: dajwuu » 07 sie 2019, 13:38

Po zgłębieniu tematu w końcu padło na zbiornik na wodę deszczową. Przeanalizowaliśmy to z żoną i doszliśmy do wniosku, że w naszym ogrodzie będzie jak znalazł. Teraz są takie upały, że takie podlewanie jest niezbędne. Kupowaliśmy go od sklep.zbiorniki.szczecin.pl

werczi
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 02 lip 2019, 15:34
Re: Nawodnienie w ogrodzie

autor: werczi » 22 sie 2019, 12:13

Świetna decyzja! Chociaż ostatnio z opadami bywa kiepsko więc deszczówki za wiele nie ma:/

damazogrodu
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 11 maja 2018, 10:26
Re: Nawodnienie w ogrodzie

autor: damazogrodu » 20 wrz 2019, 22:55

U mnie bardzo dobrze sprawdza się system nawadniania ogrodu od Gardeny bardzo fajne urządzenie, łatwe w montażu. Mąż bez problemu poradził sobie z instalacją. Teraz mogę sterować system poprzez smartfona polecam

RenataC
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 17 gru 2018, 21:20
Re: Nawodnienie w ogrodzie

autor: RenataC » 20 wrz 2019, 22:59

U nas również jest podłączony ten system nawadniający od firmy Centrum Nawadniania i również bardzo polecam. Świetne urządzenie bardzo ułatwiło mi prace w ogrodzie.

AndrzejKow
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 22 lis 2017, 12:04
Re: Nawodnienie w ogrodzie

autor: AndrzejKow » 24 wrz 2019, 13:14

damazogrodu pisze:U mnie bardzo dobrze sprawdza się system nawadniania ogrodu od Gardeny bardzo fajne urządzenie, łatwe w montażu. Mąż bez problemu poradził sobie z instalacją. Teraz mogę sterować system poprzez smartfona polecam


Popieram, ja też mam taki system nawadniania, kupiłem z Centrumnawadniania.com , mają taki do samodzielnego montażu i jest to tańsze rozwiązanie niz kupno gotowego zestawu do nawadniania

werczi
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 02 lip 2019, 15:34
Re: Nawodnienie w ogrodzie

autor: werczi » 26 wrz 2019, 11:53

System nawadniania kroplowego to świetna sprawa. Można zaoszczędzić sporo czasu, zminimalizować straty wody i mieć pewność, że rośliny są prawidłowo podlane. Dodatkowo nawadnianie za pomocą linii kroplującej można połączyć z fertygacją. Wówczas należy stosować całkowicie rozpuszczalne nawozy. Szeroki wybór nawozów znajdziesz w ifarmer. Kupując w sklepie internetowym można zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy, gdyż ceny (nawet jeśli nie ma darmowej dostawy) często są znacznie niższe niż w sklepach stacjonarnych. 

zgredek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 17 lip 2020, 13:42
Re: Nawodnienie w ogrodzie

autor: zgredek » 23 lip 2020, 8:38

A macie jakiś polecony system nawadniania do doniczek?


Wróć do „Prace pielęgnacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów

cron