Kosiarka elektryczna Jakmet vs Stiga vs Al-ko . Co wybrać ?

Kosiarki, podkaszarki, sekatory, odkurzacze do liści, wertykulatory, pilarki, itp. Dział poświecony narzędziom ? ich wyborowi i ich wykorzystaniu w ogrodzie, od prac ziemnych, przez pielęgnację trawnika, drzew, krzewów i kwiatów do akcesoriów ułatwiających utrzymanie porządku w ogrodzie ? i wiele innych.

Moderator: wika001

Bliri
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2020, 17:35
Kosiarka elektryczna Jakmet vs Stiga vs Al-ko . Co wybrać ?

autor: Bliri » 20 lip 2020, 17:41

Witam Was bardzo serdecznie.

Chcę kupić kosiarkę elektryczną do około 500 zł do ogrodu . Trawnik do skoszenia ma ok 600 m2 ale nie kosimy wszystkiego w jeden dzień tylko w 2-3 dni a nieraz więcej ponieważ trawę przeznaczamy dla kur do jedzenia i do suszenia

Chciałbym kupić kosiarkę Jakmet 1500 Standard ponieważ czytałem ze są bezawaryjne ale z tego co widze najnizsze koszenie to 33 mm a więc chyba trochę za wysoko trawę będzie zostawiać . W internecie na dwóch stronach znalazłem nóż do tych kosiarek która ma kosić o 1 cm niżej.

Potem jest Stiga Collector 35e oraz Stiga Collector 39e i tutaj już widzę ze jest niższe koszenie bo 25 mm ale jak z awaryjnością tego sprzętu ? Bo widzę ze mają kilka negatywnych opinii. Ponoć jakość wykonania nie jest do końca zbyt dobra.

Podobnie z kosiarkami Alko gdzie ponoć lubią się łamać koła. . Tyle ze model AL-KO Classic 4.27 E Plus który kosztuje okolo 550 zł ma już w ogole niskie cięcie bo 20 mm . Co polecacie w takim razie ?

Chcę kupić kosiarkę elektryczną z silnikiem indukcyjnym bo po pierwsze mniej awaryjny niż szczoteczkowy oraz ciszej pracuje

Rokiko
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 14 mar 2016, 11:00
Re: Kosiarka elektryczna Jakmet vs Stiga vs Al-ko . Co wybrać ?

autor: Rokiko » 22 lip 2020, 9:49

Bliri pisze:najnizsze koszenie to 33 mm a więc chyba trochę za wysoko trawę będzie zostawiać
Zależy od tego jakie masz mieszanki trawy wysiane. Najbezpieczniej jest kosić między 3 a 5 cm. Nisko jak jest dosyć mokro i często pada a wyżej jak są dni upalne i długo nie pada. Ja najczęściej kosze na 4cm i jest ok ale trawnik wymaga koszenia przynajmniej dwa razy w tygodniu żeby trawa była ścinana w miarę krótka i wtedy wygląda na zdrowy i umacnia się.
Nie polecam koszenia niżej niż 3cm. Chyba że przed aeracją lub wertykulacją na wiosnę.
Bliri pisze:Trawnik do skoszenia ma ok 600 m2 ale nie kosimy wszystkiego w jeden dzień tylko w 2-3 dni a nieraz więcej ponieważ trawę przeznaczamy dla kur do jedzenia i do suszenia
Wyjdzie na to że musicie kosić codziennie żeby uzyskać koszenie jednego miejsca przynajmniej dwa razy w tygodniu :)

Przy takim koszeniu większość kosiarek da radę. Największe problemy są jak kosisz duży obszar za jednym koszeniem wtedy potrafią się przegrzewać jak jest ciepło na dworzu i trzeba czekać bo wyłączniki termiczne nie pozwalają jej włączyć aż nie ostygnie.


Wróć do „Narzędzia ogrodnicze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości

Gotowe projekty domów