Pomoc w wyborze kosiarki spalinowej

Kosiarki, podkaszarki, sekatory, odkurzacze do liści, wertykulatory, pilarki, itp. Dział poświecony narzędziom ? ich wyborowi i ich wykorzystaniu w ogrodzie, od prac ziemnych, przez pielęgnację trawnika, drzew, krzewów i kwiatów do akcesoriów ułatwiających utrzymanie porządku w ogrodzie ? i wiele innych.

Moderator: wika001

Zenobiusz_1
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2020, 17:20
Pomoc w wyborze kosiarki spalinowej

autor: Zenobiusz_1 » 13 lip 2020, 17:33

Witam wszystkich.

Jestem na etapie kupowania kosiarki. Z tego co doczytałem silnik Loncin o pojemności 196 ccm ma dobre opinie.
Znalazłem kosiarkę FAWORYT WAB51N196L za 1049 złotych.

Czy ktoś z Was miał / ma jakieś doświadczenia z firmą lub konkretnym modelem?
Czy ta kosiarka to dobry wybór?
Mam poniżej 10 arów do koszenia. Teren płaski ale nierówny. Kretowiska utrudniają koszenie. Trawa wiele lat nie była koszona. Pierwsze dwa koszenia były istną męką.

Zami
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 14 paź 2015, 15:39
Re: Pomoc w wyborze kosiarki spalinowej

autor: Zami » 16 lip 2020, 18:50

Jeśli już wybrałeś kosiarkę to pamiętaj o odpowiednim paliwie! To bardzo wazne! My naszą kosiarkę zajechaliśmy źle dobranym paliwem i poszła na złom ;/
Ostatnio zmieniony 20 lip 2020, 10:23 przez Administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Regulamin pkt 4.4.c

Zenobiusz_1
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2020, 17:20
Re: Pomoc w wyborze kosiarki spalinowej

autor: Zenobiusz_1 » 19 lip 2020, 5:53

Rady dla kompletnego ignoranta albo jeszcze gorzej...
Twój post wygląda na kiepską reklamę, będącą totalnym offtopem.

Idź reklamuj takie badziewie gdzieś indziej.

Kusza
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 11 lip 2003, 18:09
Re: Pomoc w wyborze kosiarki spalinowej

autor: Kusza » 20 lip 2020, 10:26

Zami pisze:Jeśli już wybrałeś kosiarkę to pamiętaj o odpowiednim paliwie! To bardzo wazne! My naszą kosiarkę zajechaliśmy źle dobranym paliwem i poszła na złom ;/
Jeszcze nie spotkałem się z kosiarką która by poszła na złom po takim zabiegu chyba że zalana została olejem napędowym ale to wszystko jest do uratowania. Do kosiarki wystarczy normalne paliwo Pb95 ze stacji benzynowej. Warto zawsze sprawdzić zalecenia producenta to wszystko jest w instrukcji.

Zenobiusz_1
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2020, 17:20
Re: Pomoc w wyborze kosiarki spalinowej

autor: Zenobiusz_1 » 20 lip 2020, 20:06

Panowie (i Panie?), jaki procent rynku kosiarek jest przystosowany do innego niż standardowej jakości Pb95 / ON?
Post o paliwie to podła i niskiego lotu reklama.

Biorąc pod uwagę sprawność i parametry pracy silników, pójdą one na wszystkim, co nazywa się paliwem.

Rokiko
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 14 mar 2016, 11:00
Re: Pomoc w wyborze kosiarki spalinowej

autor: Rokiko » 22 lip 2020, 9:38

Zenobiusz_1 pisze:Biorąc pod uwagę sprawność i parametry pracy silników, pójdą one na wszystkim, co nazywa się paliwem.
Dokładnie!
Warto zwrócić uwagę przy wyborze a szerokość koszenia i moc kosiarki bo często te mające poniżej 3,5KM słabo sobie radzą z wyższą trawą ale jak ktoś kosi regularnie to będzie ok.

jacekb90
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 06 maja 2015, 17:16
Re: Pomoc w wyborze kosiarki spalinowej

autor: jacekb90 » 27 sie 2020, 10:46

Moim niezwodnym faworytem, który towarzyszy mi od lat w koszeniu trawnika jest John Gardener. Będę wierny tej firmie i nawet podkaszarkę u nich wybieram.


Wróć do „Narzędzia ogrodnicze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości

Gotowe projekty domów