Domowa siłownia

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

Awatar użytkownika
martan
Aktywny
Aktywny
Posty: 193
Rejestracja: 19 mar 2015, 9:21
Domowa siłownia

autor: martan » 05 sty 2020, 12:10

czy na forum są osoby, które organizowały sobie domową siłownie?

Jakie sprzęty polecacie kupić w pierwszej kolejności?

Awatar użytkownika
tetate
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Domowa siłownia

autor: tetate » 07 sty 2020, 13:52

martan pisze:czy na forum są osoby, które organizowały sobie domową siłownie?

Jakie sprzęty polecacie kupić w pierwszej kolejności?


Obecnie mam domową siłownię. Jak jeszcze mieszkałem w bloku, chodziłem do siłowni stacjonarnie, obecnie mieszkam w domu i mam do siłowni daleko. Nie chciałem marnować czasu na dojazdy tak więć postanowiłem sam sobie zorganizować miejsce do ćwiczeń, szczególnie, ze miałem dodatkowy pokój w piwnicy. Polecam zakupić
matę do ćwiczeń
hantelki
kettleball
gumy do ćwiczeń
oraz jakieś urządzenie do ćwiczeń wytrzymałościowych - mozesz zobaczyć sobie orbitreki w Spokey - urządzenie, które angażuje wiele grup mięśni, jescześnie nie obciaża stawów.

gardenrun
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 30 lip 2014, 13:31
Re: Domowa siłownia

autor: gardenrun » 12 lut 2020, 14:23

Fjnie byłoby mieć w domu siłownię, ale czy jesteśmy w stanie sami zakupić wszystkie potrzebne urządzenia? No i trzeba wygospodarować na nie miejsce.

fomo
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2020, 17:36
Re: Domowa siłownia

autor: fomo » 15 lip 2020, 18:01

ja chodzę do kumpla na domową silownię ale on ma naprawdę dużo sprzętu - cała piwnica jest dostosowana właśnie pod to zupełnie jak w normalnej siłce. Jestem zachwycony bo możemy robić formę bez problemu. teraz zamawiam sobie jeszcze takie mocnesuple.pl suple żeby jeszcze bardziej się dociąć i będzie idealnie na wyjazd wakacyjny za 2 miechy :)

Tomek5
Aktywny
Aktywny
Posty: 115
Rejestracja: 18 lis 2014, 11:18
Re: Domowa siłownia

autor: Tomek5 » 20 lip 2020, 10:08

Cześć sprzetu do ćwiczeń faktycznie da sie zrobić w domu. Części jednak nie da się stworzyc albo bedzie to dosć trudne. Dochodzi tutaj jeszcze kwestia motywacji. Nie wiem czy Wy nie macie rzeczywiście problemu z motywacja ale sam takie problemy jednak posiadam. Trudno jest zmusić mi sie do ćwiczen w domu . Po prostu w domu ćwiczyć mi sie nie chce oraz nie potrafię nic na to poradzić ;) Tak wiec na siłownie chodzę. Ostatnio również wprowadziłem u siebie ćwiczenia elektrostymulację.

Tomek5
Aktywny
Aktywny
Posty: 115
Rejestracja: 18 lis 2014, 11:18
Re: Domowa siłownia

autor: Tomek5 » 28 cze 2021, 9:26

Dobrze jest równiez kupić sobie sprzęt do ćwiczeń w domu. Nie wiem jak Wy ale sama miałam spory problem ze zmobilinowaniem się oraz wyjściem na ćwiczenia na siłownie. Szczególnie, ze nie chciało mi się marnować czasu na dojście na miejsce ćwiczeń.

Polecam

hantle

matę do ćwiczeń

gumy do ćwiczeń oporowych

jakieś wygodne ubrania do ćwiczeń

Jak również kupienie sobie urządzenia do ćwiczeń wytrzymałosciowych. U mnie sprawdził się rowerek treningowy :)

Robertkorwalczuk
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 26 lip 2021, 10:34
Re: Domowa siłownia

autor: Robertkorwalczuk » 26 lip 2021, 10:39

Domowa siłownia to straszny koszt. A druga sprawa, to miejsce. Trzeba mieć osobne pomieszczenie lub pokój, a nie każdy ma takie miejsce. Na pewno jednak taka inwestycja ma szansę się zwrócić, jeśli weźmiemy pod uwagę obecne ceny karnetów na komercyjne siłownie.

zypa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 09 wrz 2019, 7:37
Re: Domowa siłownia

autor: zypa » 02 wrz 2021, 9:42

Wszystko robię sam, w domu, mam sprzęt i akcesoria. Nie było wielkiego kosztu, a przynajmniej mogę trenować wtedy, kiedy akurat mam chwilę. Moja ostatnia inwestycja - brazylijskie - ju-jitsu pasy-bjj. I to był znakomity pomysł. Sporty walki mnie wkręciły, sami ćwiczymy, super sprawa ;-)

ciżemka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 28 lis 2017, 12:18
Re: Domowa siłownia

autor: ciżemka » 14 lip 2022, 14:57

Nie trzeba wydać 20tys żeby wyposażyć domową siłownię i przy okazji zagracić całe pomieszczenie. Poczytajcie o platformach do ćwiczeń Icaros. Te do domu kosztują 1/10 tego co domowa siłownia, a zapewniają całościowy trening całego ciala oraz wsparcie profesjonalistów w postaci gotowych planów treningowych dopasowanych indywidualnie.


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 150 gości

Gotowe projekty domów