Szambo ekologiczne

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

Wizorus
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 cze 2018, 11:29
Szambo ekologiczne

autor: Wizorus » 20 cze 2018, 11:32

Cześć mam pytanie odnośnie takiego szamba ekologicznego, bo chciałem sobie zamówić z http://interprogress.pl/ szambo ekologiczne zamiast zwykłego żeby jakoś chociaż małym stopniu przyczynić się do poprawienia klimatu, jak sądzicie jest to dobra opcja ? Pytam bo pewnie są tu osoby które mają takie szambo u siebie a może wybrać oczyszczalnie przydomową ?

Marionetka
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 23 gru 2015, 13:09
Re: Szambo ekologiczne

autor: Marionetka » 30 sie 2018, 11:45

A moim zdaniem to dobre rozwiązanie, sami w domu mamy szambo od https://wiplast.com/ - raz na dwa miesiące uzupełnia się bakterie, raz na dwa lata wywozi osady i o nic więcej nie trzeba się martwić

Bata
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 15 sty 2015, 17:16
Re: Szambo ekologiczne

autor: Bata » 30 sie 2018, 17:19

Moi rodzice maja szambo betonowe - z firmy http://betonex.com.pl/ - jest totalnie bezobslugowe - raz na chyba 1.5 miesiaca zamawiaja jego wywiezienie i tyle. Dokupili dodatkowo czujnik poziomu szamba, dzieki czemu nie musza sie martwic, ze nagle sie przepelni i bedzie klopot.

GrupaLeonarczyk_pl
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 07 wrz 2018, 13:53
Re: Szambo ekologiczne

autor: GrupaLeonarczyk_pl » 07 wrz 2018, 13:58

Szambo ekologiczne to dobre rozwiązanie. Na pewno lepiej sprawdza się od tradycyjnego, dlatego warto w nie inwestować. Tym bardziej, że koszta takich rozwiązań spadły ostatnio.

Dereon
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 paź 2018, 13:48
Re: Szambo ekologiczne

autor: Dereon » 09 paź 2018, 13:52

Ja w tym roku zdecydowałem się na Zbiorniki E4C powiem szczerze że jest to świetne rozwiązanie, a ekologiczne szambo jest zdecydowanie lepsze niż takie tradycyjne betonowe. Zerknij na stronę solidne-zbiorniki.pl to na pewno doradzą Ci co wybrać.

alaalicja
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 08 cze 2018, 14:05
Re: Szambo ekologiczne

autor: alaalicja » 15 paź 2018, 9:32

o mnie to szczególnie ciekawi buduje domy z prefabrykatówa moi klienci często właśnie interesują się szambem ekologicznym a ja niestety nie wiem co mam im polecać

BioArt
Aktywny
Aktywny
Posty: 107
Rejestracja: 20 mar 2018, 13:06
Re: Szambo ekologiczne

autor: BioArt » 15 paź 2018, 9:37

A może przydomowa oczyszczalnia ścieków? Moim daniem to właśnie jest w chwili obecnej zdecydowanie najlepszym i praktycznym rozwiązaniem, koszt samej instalacji również nie jest wysoki.

Bona34
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 22 mar 2018, 22:10
Re: Szambo ekologiczne

autor: Bona34 » 01 lis 2018, 20:28

Według mnie, jeśli już będziesz się decydować na szambo, to na pewno najlepiej wybrać zbiornik betonowy (www.szczelneszambabetonowe.com.pl). Jest to najbardziej trwały rodzaj zbiornika, który posłuży Wam znacznie dłużej niż na przykład wykonany z plastiku. W zależności od potrzeb można wybrać zbiornik albo jedno albo wielokomorowy. Wybierając taki zbiornik sprawdźcie dokładnie czy gwarancja jest udzielana na co najmniej 6 lat oraz czy dostaniecie takie dokumenty jak certyfikaty zgodności.

Saliderr
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2018, 12:16
Re: Szambo ekologiczne

autor: Saliderr » 14 lis 2018, 12:18

Ja zdecydowałem się w tym roku na ekologiczne zbiorniki na szambo , jestem bardzo zadowolony, jest to znacznie tańsze w utrzymaniu niż standardowe szambo, nie produkuje przykrego zapachu no i jest ekologiczne, co również bardzo mnie interesowało ;) Jak dla mnie jest to chyba obecnie najlepsza opcja.

Aleksyy29
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2018, 9:16
Re: Szambo ekologiczne

autor: Aleksyy29 » 21 lis 2018, 9:43

Od początku stawiałem na przydomowe oczyszczalnie ścieków i jestem bardzo zadowolony z nich i każdemu mogę polecać je zamiast szamb.

Kosteren
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2018, 11:25
Re: Szambo ekologiczne

autor: Kosteren » 21 lis 2018, 11:29

Może przydomowa oczyszczalnia będzie dobrym pomysłem ? Ja w tym roku kupiłem od nich: https://www.sklep-instalgrunt.pl/ zdecydowanie moim zdaniem najlepsze obecnie rozwiązanie. Utrzymanie jest tańsze niż szambo, do tego nie produkuje przykrego zapachu no i jest ekologiczne:) Co również jest bardzo ważne.

ogrod876
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 12 mar 2018, 18:10
Kontaktowanie:
Re: Szambo ekologiczne

autor: ogrod876 » 21 lis 2018, 23:39

szambo

gardenrun
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 30 lip 2014, 13:31
Re: Szambo ekologiczne

autor: gardenrun » 29 lis 2018, 15:47

Na czym polega ta ekologiczność?

kordoba
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 12 lis 2015, 17:43
Re: Szambo ekologiczne

autor: kordoba » 27 lut 2019, 11:06

Chyba z takim rozwiazaniem się jeszcze nie spotkałem,wydaje mi się jednak że szamba betonowe to jedno z lepszych rozwiązań.A fajną ofertę mają Szamba Betonowe Bolesławiec . Gdy wybierasz szambo, musi być ono solidnie wykonane.

bauer
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 20 paź 2017, 13:39
Re: Szambo ekologiczne

autor: bauer » 02 cze 2020, 8:56

Według mnie bakterie do szamba są bardzo dobrym preparatem do szamba, by dzięki ich działaniu było ono jeszcze bardziej ekologiczne.


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości

Gotowe projekty domów