Jakie rosliny do ogrodu?

Myślisz o założeniu ogrodu, a nie wiesz jakie wybrać rośliny? Tutaj doradzimy jakie rośliny będą najlepsze do Twojego ogrodu, jak je posadzić a później pielęgnować. Znajdziesz też informacje na temat poszczególnych gatunków roślin, ich wymagań i zastosowań.

Moderator: wika001

werczi
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 02 lip 2019, 15:34
Re: Jakie rosliny do ogrodu?

autor: werczi » 15 kwie 2020, 13:14

Do słonecznego ogrodu wybierz rośliny jednoroczne, dwuletnie i byliny np. słonecznik zwyczajny, bławatek, cynia, jeżówka purpurowa. Nie zapomnij o odpowiednim nawozie i narzędziach ogrodniczych. Możesz zaopatrzyć się w nie w hurtowni Farmer, gdzie znajdziesz wszystkie niezbędne produkty do Twojego ogrodu. W słonecznym ogrodzie sprawdzi się również magnolia, która świetnie się prezentuje praktycznie w każdym ogrodzie.

annamaslowska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 17 kwie 2020, 9:06
Re: Jakie rosliny do ogrodu?

autor: annamaslowska » 17 kwie 2020, 9:35

grzegorz_s pisze:co najlepiej wybrać do ogrodu do miejsca dość wilgotnego i zacienionego? Jakie rośliny się tu najlepiej sprawdzą? Już mam kalinę, paprocie, miodunkę oraz bergenię. Co jeszcze mogę posadzić?
Chciałbym wreszcie coś kolorowego.



bluszcz też lubi ciemne miejsca fajnie wygląda ten co układa się jak trawnik jednak trochę zabiera miejsce bo nie chodzi się po nim jak po trawie

K@linka
Aktywny
Aktywny
Posty: 193
Rejestracja: 12 sty 2015, 8:35
Re: Jakie rosliny do ogrodu?

autor: K@linka » 06 maja 2020, 10:44

My obsadzamy w tym roku ogród tujami dookoła, a poza tym poprosiliśmy o aranżację projektanta ogrodów i on nam wybrał wszystkie nasadzenia. Jedynie co sugerowałam to ogród zimozielony a że też jestem laikiem, to nawet nie próbowałam niczego planować na własną rękę, bo nie mam pojęcia jakie rośliny można obok siebie sadzić a jakie się nie znoszą, nie wiem po jakiej stronie ogrodu, co powinno rosnąć, co się ładnie komponuje obok czego... wolałam to zostawić fachowcowi, mam teraz projekt i wystarczy pójść do szkółki, zakupić rośliny i posadzić :-D będzie dużo "zabawy" na wiosnę. Już się nie mogę doczekać.
A jeśli wolisz poradzić sobie sama, to myślę że spokojnie znajdziesz jakieś porady ogrodnicze w internecie. Myśmy szukali alternatywy dla tuj dookoła ogrodu i jest naprawdę wiele różnych propozycji na żywopłoty, trzeba sobie tylko wszystko przeliczyć i przemyśleć. Bardzo piękny jest bukszpan, ale sadzonki są drogie i tak maleńkie, że musielibyśmy czekać aż nas zasłonią chyba z 10 lat

Jesli chodzi o trawnik to polecam zastosować na niego nawóz jesienny, ładnie go odżywi!

jan23222
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 cze 2020, 7:22
Re: Jakie rosliny do ogrodu?

autor: jan23222 » 29 cze 2020, 7:26

Może dobrym pomysłem będzie zakup rośliny stabilizowane. Sam od bardzo dawna takie rośliny kupuje i naprawdę mam bardzo ładne rośliny w moim bardzo dużym ogrodzie. Koleżance też powiedziałem żeby kupiła takie rośliny.

Fijał55
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 22 paź 2020, 11:06
Re: Jakie rosliny do ogrodu?

autor: Fijał55 » 22 paź 2020, 11:24

W dużej mierze wydaje mi się, że jeśli chodzi o sklepy internetowe to długi czas było nastawienia na określoną branżę. Dlatego dla mnie taką wyjątkową opcją jest sklep skleprolnoprzemyslowy.abstore.pl, gdzie te produkty są z wielu różnych dziedzin i rzeczywiście oferta tego sklepu jest super. Więc jak będziesz szukał dla siebie do ogrodu czy do domu to w ofercie tego sklepu produktów nie brakuje, faktycznie warto będzie tam do nich zajrzeć i zobaczyć co mają w sprzedaży.

ema55
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 gru 2020, 20:53
Re: Jakie rosliny do ogrodu?

autor: ema55 » 01 gru 2020, 20:56

Ciekawy artykuł: http://www.e-ogrodek.pl/a/co-sadzic-w-o ... 18542.html. Warto się zapoznać.

K@linka
Aktywny
Aktywny
Posty: 193
Rejestracja: 12 sty 2015, 8:35
Re: Jakie rosliny do ogrodu?

autor: K@linka » 14 lut 2022, 13:54

Pomocy!
Odziedziczyłam ogródek działkowy po ukochanej babci. Przez pierwszy rok próbowałam jej dorównać i zachować wszystko tak, jak było. Ale niestety przez brak czasu, z pomysłu muszę zrezygnować... Chciałabym posadzić jakieś rośliny, byliny, krzaczki, które przeżyją w bardzo wilgotnej, ciężkiej, czarnej ziemi. Dziadek przez lata próbował drenować, ale zmieniający się klimat i ulewne deszcze sprawiają, że nawet warzywa mi się w tym roku potopiły.
Z góry dziękuję za cenne rady

Awatar użytkownika
tetate
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Jakie rosliny do ogrodu?

autor: tetate » 14 lut 2022, 14:19

Może to tak nie wygląda, ale jesteś szczęściarą. Wszędzie susza, a będzie jeszcze gorzej. Nie wiem ile warzyw potrzebujesz, ale może skrzynie załatwią sprawę. Z roślin ozdobnych jest sporo krzewów. Na pewno hortensje, rododendrony, hibiskus błotny, borówki. Z drobnicy żurawki, hosty, liliowce. Jeśli gdzieś stoi woda to może naturalne oczko. Migdałek również powinien się sprawdzić :)
Obrazek

Stefa01
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 27 cze 2018, 13:19
Re: Jakie rosliny do ogrodu?

autor: Stefa01 » 02 kwie 2022, 22:07

Rośliny to obowiązkowo. Sama chcę jeszcze trochę dokupić żeby było jeszcze ładniej w moim ogrodzie i mam jeszcze trochę miejsca do zagospodarowania. Dla urozmaicenia przestrzeni mała architektura ogrodowa to dobry pomysł. Ja z firmy joniec zamawiałam palisady łupane między innymi, też gazony są ciekawym pomysłem.


Wróć do „Rośliny ogrodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów