Inspiracje na ogród zimowy

Marzysz o ogrodzie zimowym, a nie wiesz jak go zaprojektować? W tym dziale znajdziesz informacje na temat projektowania i wykonania ogrodu zimowego, jego aranżacji i utrzymaniu. W dziale także informacje o wyborze i pielęgnacji roślin do ogrodów zimowych.

Moderator: wika001

MieSZk
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 14 sty 2019, 15:09
Inspiracje na ogród zimowy

autor: MieSZk » 16 maja 2019, 9:31

Podzielcie się swoimi faworytami jeżeli chodzi o szukanie inspiracji w temacie ogrodów zimowych.

majawogrodzie
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 27 sty 2016, 15:25
Re: Inspiracje na ogród zimowy

autor: majawogrodzie » 23 maja 2019, 9:39

Ogród zimowy to super sprawa jest i ja od zawszę o takim ogrodzie marzyłam aż w końcu zamówiłam projekt i wykonanie. Do realizacji mojego ogrodu zamówiłam firmę z Łódzi i przepięknie to wyszło.

Luiza82
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 04 gru 2017, 21:53
Re: Inspiracje na ogród zimowy

autor: Luiza82 » 07 gru 2019, 18:03

Piękne ogrody zimowe na tarasie projektuje i wykonuje firma Max-Poll. Efekt ich pracy przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Ogród prezentuje się nieziemsko, a koszt wcale nie wysoki. Od początku do końca miałam nieodparte, i jak się okazało realne wrażenie, że mam do czynienia z profesjonalistami.

kaczorski90
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2020, 15:29
Re: Inspiracje na ogród zimowy

autor: kaczorski90 » 27 sty 2020, 12:31

Ten całkiem z lewej na górze jest fajny, taki okrągły z kątami. Zwykle wszystkie są po prostu prostokątne, a ten tak fajnie sie wyroznia choc pewnie mniej praktyczny jest
Obrazek

bralka90
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 lut 2020, 12:45
Re: Inspiracje na ogród zimowy

autor: bralka90 » 20 lut 2020, 16:53

kaczorski90 pisze:Ten całkiem z lewej na górze jest fajny, taki okrągły z kątami. Zwykle wszystkie są po prostu prostokątne, a ten tak fajnie sie wyroznia choc pewnie mniej praktyczny jestObrazek

Ten akurat fajny faktycznie, ile to moze kosztowac?

annamaslowska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 17 kwie 2020, 9:06
Re: Inspiracje na ogród zimowy

autor: annamaslowska » 22 kwie 2020, 12:58

MieSZk pisze:Podzielcie się swoimi faworytami jeżeli chodzi o szukanie inspiracji w temacie ogrodów zimowych.


ogród zimowy jest wspaniały możesz połączyć ten pomysł z tarasem zeby wszystkie ściany się zsuwały

annamaslowska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 17 kwie 2020, 9:06
Re: Inspiracje na ogród zimowy

autor: annamaslowska » 23 kwie 2020, 14:52

MieSZk pisze:Podzielcie się swoimi faworytami jeżeli chodzi o szukanie inspiracji w temacie ogrodów zimowych.


wykorzystuj ogród zimowy w formie 2 w 1 lato taras zimą ogród są firmy co to robią

espera
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 67
Rejestracja: 03 cze 2015, 13:29
Lokalizacja: Toruń
Re: Inspiracje na ogród zimowy

autor: espera » 04 maja 2020, 13:43

W Wako Rolety można znaleźć piękne verandy, świetne do zasłony ogrodów zimowych. Produkty są naprawdę wysokiej jakości, już od kilku lat mamy z mężem taką verandę. Od niedawna można umówić się z konsultantem na wirtualny pomiar przez WhatsApp (umawiamy się przez timify). Specjalista podpowie nam, jak dokładnie zrobić potrzebne pomiary. Od razu można złożyć zamówienie, a jak wolimy sami, to możemy skorzystać z konfiguratora na stronie sklepu. Świetna sprawa, zwłaszcza ostatnimi czasy.

iiizabellla
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 07 gru 2017, 11:43
Re: Inspiracje na ogród zimowy

autor: iiizabellla » 08 maja 2020, 9:57

Sprawdź sobie też rozwiązanie jakie w temacie ogrodów zimowych proponuje Lumon Polska. Bezramowe przeszklenie tarasu to super opcja szczególnie na chłodniejsze miesiące.

migres
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 03 wrz 2020, 10:28
Re: Inspiracje na ogród zimowy

autor: migres » 03 wrz 2020, 10:31

Oj marzy mi się taki ogród, ale jeszcze chwilkę musi poczekać.

adamwitt
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 14 lip 2020, 12:03
Re: Inspiracje na ogród zimowy

autor: adamwitt » 16 wrz 2020, 10:28

Do budowy ogrodu zimowego trzeba się dobrze przygotować. Należy określić jego przeznaczenie oraz dobrać kształt tak, aby jak najlepiej współgrał z bryłą domu. Najlepiej wybrać systemy aluminiowe, ponieważ dają bardzo elastyczne możliwości konstrukcyjne, a ponadto są ciepłe i eleganckie. Szczególnie efektownie prezentują się konstrukcje wykonywane w systemach Schuco, które mają wąskie profile. Jeśli chodzi o konkretnego wykonawcę, to mogę polecić firmę R&M Alufasady ze świętokrzyskiego, która ma duże doświadczenie w takich realizacjach. Myślę, że chętnie coś podpowiedzą lub nawet zaprojektują całą zabudowę.

Kalinowski1985
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 30 wrz 2020, 11:22
Re: Inspiracje na ogród zimowy

autor: Kalinowski1985 » 28 sty 2021, 23:48

Takie fragmenty ściany jak widać wyżej na zdjęciach można wykończyć klinkierem. Materiał praktyczny, nowoczesny, ładnie dekorujący i do tego też łatwy do układania. U mnie ściany są wykończone klinkierem z King Klinker

vikis
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 25 maja 2015, 20:54
Re: Inspiracje na ogród zimowy

autor: vikis » 01 lut 2021, 23:19

W stu procentach się z tobą zgodzę. King Klinker ma bardzo fajne kolekcje. Same płytki równe, to się przekłada na prosty montaż. No i mamy super efekt dekoracyjny

Ferdynand_K
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 20 wrz 2021, 16:09
Re: Inspiracje na ogród zimowy

autor: Ferdynand_K » 20 wrz 2021, 16:16

Polecam rozejrzeć się na tym kanale, ta firma zajmuje się tworzeniem takich ogrodów i mają parę filmików do zimowych ogrodów
https://www.youtube.com/watch?v=1yU9JCfPpzs


Wróć do „Ogrody zimowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Gotowe projekty domów