Pomysł na taras

Szukasz pomysłu na aranżację tarasu? Szukasz podpowiedzi jak samodzielnie wykonać taras? Nie wiesz jaką wybrać nawierzchnię i jak ją położyć? A może zastanawiasz się jakimi roślinami obsadzić taras? W tym dziale znajdziesz podpowiedzi.

Moderator: wika001

olaf-farmer
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 21 paź 2015, 13:56
Re: pomysł na taras

autor: olaf-farmer » 21 cze 2016, 11:51

nasz taras jest zadaszony, całkiem prosty, a na posadzce są płytki. Jednak kiedy robią się mokre stają się śliskie. Podsufitka i wykończenie w drewnie. Pomysł był taki by na tarasie poza posadzką stosować materiały drewniane, wiklinę. Dlatego np. meble na tarasie są z palet. A wiele innych wykończeń, rzeczy z wikliny; np. wiszące donice na jutowych sznurach. W zeszłym tygodniu między belkami zawiesiliśmy hamak. Bardzo przyjemny dodatek.

kotser
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 21 cze 2016, 12:56
Re: pomysł na taras

autor: kotser » 21 cze 2016, 13:15

Drewniany jest najlepszy !

seba676
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 26 cze 2014, 16:09
Lokalizacja: Białystok
Re: pomysł na taras

autor: seba676 » 22 cze 2016, 15:12

Przy drewnianych tarasach jest jednak sporo pracy związanej z jego ochronną, bo z deską jest trochę roboty gdy chcemy utrzymać ją w dobrym stanie. Ja mam płyty tarasowe Presstone i dla mnie super rozwiązanie. Trwałe i co najważniejsze bezobsługowe.

filipwoj
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 08 lip 2016, 7:24
Re: pomysł na taras

autor: filipwoj » 08 lip 2016, 7:49

Jest mnóstwo możliwości... Mi się najbardziej podoba drewno. Wszystko z drewna o ładnym odcieniu brązu. Drewno sprawia że ogród i taras będą wyglądać ciepło i przytulnie.

Cecylia43
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2016, 8:29
Re: pomysł na taras

autor: Cecylia43 » 12 lip 2016, 9:18

Mam tak samo, taras już dawno wyłożyliśmy drewnianymi podłogami, cudownie wyglądają i są bardzo praktyczne.

TomDrewTarTak
Aktywny
Aktywny
Posty: 125
Rejestracja: 26 lut 2016, 10:32
Re: pomysł na taras

autor: TomDrewTarTak » 20 lip 2016, 8:50

Taras wykonany z drewna to zdecydowanie najlepsza opcja jeżeli chodzi o materiał,akurat wszystko co niezbędne w tym celu,możecie znaleźć u nas,chętnie pomożemy i doradzimy:)

kosmo3
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 93
Rejestracja: 10 maja 2013, 20:04
Lokalizacja: Kraków
Re: pomysł na taras

autor: kosmo3 » 26 gru 2018, 18:56

Na pewno markizy, to super sprawa. Trzeba tylko wybrać odpowiednie. Ważny jest kształt, jakość oraz oczywiście kolor. Jest sporo różnych rozwiązań. Warto się im bardzo dobrze przyjrzeć.

Oxotrade
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 08 lut 2018, 12:26
Re: pomysł na taras

autor: Oxotrade » 02 sty 2019, 11:11

Równiez w tym przypadku, jak parę osób wyżej, opowiadałbym się za typem drewnianego tarasu. Jest to bardzo sprawdzone rozwiązanie.

Domki-zylajek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 18 lip 2018, 8:47
Re: pomysł na taras

autor: Domki-zylajek » 17 sty 2019, 19:13

Deska kompozytowa będzie tańsza, praktyczna i zarazem również ładna, więc wg mnie to dobra opcja, teraz w styczniu znajdziesz na nią szereg ciekawych promocji w sklepach online.

kordoba
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 12 lis 2015, 17:43
Re: pomysł na taras

autor: kordoba » 06 mar 2019, 8:28

Uważam, że takie kwestie jak aranżacja tarasu to kwestie indywidualne. Każdemu przecież może podobać się coś innego. Moim zdaniem więc wystarczy zajrzeć do internetu, gdzie można znaleźć mnóstwo sklepów internetowych z artykułami do ogrodu. Ja raczej na początku postawiłabym na oryginalne donice - na przykład takie geometryczne: Obrazek
Na nowoczesnym tarasie będą super wyglądać.

alutka89
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:42
Re: Pomysł na taras

autor: alutka89 » 11 mar 2019, 23:17

Kompozyt wpc dobrze się sprawuje w polskim klimacie, wybraliśmy dobretarasy.pl. Mimo sporych mrozów i ulewnego deszczu nie widać żadnych uszkodzeń choć ten materiał nie potrzebuje impregnowania.

mej.dej
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 02 gru 2015, 16:17
Re: Pomysł na taras

autor: mej.dej » 30 kwie 2019, 9:22

Według mnie naturalne drewno – deska jest najlepszym rozwiązaniem. Zdecydowanie polecam takie rozwiązanie. Co do impregnacji to Vidaron ma bardzo dobre impregnaty powłokotwórcze. Różne kolory, więc każdy coś dla siebie znajdzie jeżeli chodzi o to, można spoko dopasować kolor tarasu do aranżacji ogólnej domu

julitek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 03 cze 2016, 10:36
Re: Pomysł na taras

autor: julitek » 23 maja 2019, 11:14

U mnie jest kostka imitująca drewno na taras - Kanada Pozbruk, to trwalsze i na pewno o wiele tańsze rozwiązanie niż drewno tym bardziej że teraz jest szeroka paleta kolorów w kostkach dekoracyjnych oraz płytach

jaroszm
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2020, 9:16
Re: Pomysł na taras

autor: jaroszm » 20 kwie 2020, 9:31

Polecam z całego serca pergole, świetny pomysł na zadaszenie tarasu! u mnie akurat była ekipa z firmy SURMA - systemy osłom i jestem baardzo zadowolona z ich usług :D

annamaslowska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 17 kwie 2020, 9:06
Re: Pomysł na taras

autor: annamaslowska » 20 kwie 2020, 14:21

irena.pak pisze:Czy ktoś ma ciekawe pomysły na taras przy domu? co najlepiej polozyc na podłoge i jaki powinien byc dach?czekam na inspirujace wpisy ;)



jak chcesz mieć inspirujące pomysły to polecam zrobić 2w1 i mieć taras/ogród zimowy :)


Wróć do „Tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości

Gotowe projekty domów