Projekt ogrodu

Pomysły na aranżację ogrodu, dobór odpowiednich roślin i kompozycje roślinne. Tu znajdziesz podpowiedzi jak zaprojektować by był funkcjonalny, efektowny i piękny. Zamieszczamy porady jak stworzyć ogród w określonym stylu i jak zagospodarować przestrzeń.

Moderator: wika001

domin
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 30 kwie 2019, 9:46
Re: Projekt ogrodu

autor: domin » 28 wrz 2019, 11:24

ja projekty trzaskam w GstarCAD :)

Luiza82
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 04 gru 2017, 21:53
Re: Projekt ogrodu

autor: Luiza82 » 29 paź 2019, 14:49

Aranżację mojego ogrodu powierzyłam firmie Petrus. Spisali się na medal. Widać, że to fachowcy z powołania. Wykonali projekt zgodnie z moimi zapotrzebowaniami i precyzyjnie go zrealizowali. Jestem bardzo zadowolona ze współpracy.

espera
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 67
Rejestracja: 03 cze 2015, 13:29
Lokalizacja: Toruń
Re: Projekt ogrodu

autor: espera » 31 paź 2019, 10:24

Ja z mężem poświęciliśmy dużo czasu na zmianę naszego ogrodu i było warto. Teraz spędzamy w nim czas, jak tylko możemy. Pomogła dobra organizacja i to, że wiedzieliśmy, czego chcemy. Dużo ciekawych rzeczy kupiliśmy z Dajar, na przykład nasz ulubiony hamak, który świetnie się sprawdza i jest bardzo wytrzymały. Takie dodatki robią całą różnicę :wink:

Green76
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 07 mar 2019, 18:58
Re: Projekt ogrodu

autor: Green76 » 18 gru 2019, 18:29

Faktycznie ciężka sprawa z wyborem dobrej firmy architektonicznej. Mój znajomy polecił mi firmę i chłopaki spisali się na medal! ;-) Finalnie wszystko wyszło dokładnie tak jak chcieliśmy z mężem.

kuba.kubowski
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 10 cze 2015, 12:01
Re: Projekt ogrodu

autor: kuba.kubowski » 19 sty 2020, 12:26

Jakiś czas temu kupiłem działkę i planuję jakoś ją zagospodarować i chyba bez projektu się nie obejdzie. Na wiosnę zamówiłem już ekipę i zajmą się profesjonalnie projektowaniem i aranżacją ogrodu.

B4si4
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 25 cze 2018, 8:35
Re: Projekt ogrodu

autor: B4si4 » 10 mar 2020, 11:27

Mój ogród zaprojektowała firma ogrodnicza Ponadczasowe Ogrody, która zajmowała się również zakładaniem ogrodu. Nie należę do osób, które mają rękę do roślin i projektowanie przestrzenne nie jest moją silną stroną, dlatego założenie ogrodu wolałam zlecić profesjonalistą. Dzięki temu teraz mam swoją "oazę", w której mogę odpocząć po pracy, zrobić grilla ze znajomymi lub pobawić się z dziećmi.

retrus2221
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 kwie 2020, 23:14
Re: Projekt ogrodu

autor: retrus2221 » 08 kwie 2020, 23:26

Ważne jest przeprowadzenie tzw. obróbki. Mam tutaj w głównej mierze na myśli to, że stara cegła powinna zostać nader starannie wyczyszczona, tzn. pod odpowiednim ciśnieniem. W ten sposób możliwe jest pozbawienie cegły zbędnych pozostałości poprodukcyjnych.

K@linka
Aktywny
Aktywny
Posty: 193
Rejestracja: 12 sty 2015, 8:35
Re: Projekt ogrodu

autor: K@linka » 14 maja 2020, 11:24

Jestem zwolennikiem przemyślanej i spójnej koncepcji ogrodów. Zarówno pod względem doboru roślin oraz ozdób ogrodowych.
W mojej koncepcji wykluczam wszelkiego rodzaju skrzaty ogrodowe. Wprawdzie w grę wchodzą figurki, ale nie mogą przytłaczać koloru pod względem kształtów, rozmiarów i kolorów.

Największe wrazenie robi tutaj jednak odpowiednio posiany oraz zadbany trawnik oraz roślinki ogrodowe :) Poszukaj akcesoriów tutaj https://sklepdlaogrodu.pl/
Ostatnio zmieniony 27 maja 2020, 6:12 przez K@linka, łącznie zmieniany 1 raz.

ogrodniczkakaja
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 maja 2020, 13:31
Re: Projekt ogrodu

autor: ogrodniczkakaja » 14 maja 2020, 13:33

Hejka. Czy polecacie projektowanie ogrodów hydro garden?

werczi
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 02 lip 2019, 15:34
Re: Projekt ogrodu

autor: werczi » 29 maja 2020, 9:03

A może warto spróbować samodzielnie zaprojektować i założyć ogród?

eRzecznikOgrodyNiwa
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 02 lip 2020, 13:40
Re: Projekt ogrodu

autor: eRzecznikOgrodyNiwa » 23 lip 2020, 9:30

Szanowna @werczi,
oczywiście, że można samemu spróbować zaprojektować i wykonać ogród. My jednak jesteśmy zdania, że lepiej zlecić to profesjonalistom jak właśnie nam. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego że projektant terenów zielonych będzie wiedział jakich roślin warto użyć do aranżacji ogrodu przy uwzględnieniu warunków panujących w danych miejscu. To z kolei zagwarantuje, że rośliny będzie pięknie rosły, a ogród będzie bujny.

B4si4
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 25 cze 2018, 8:35
Re: Projekt ogrodu

autor: B4si4 » 27 lip 2020, 10:46

Sam nie podejmowałem się projektowania i zakładanie ogrodu, ponieważ nie mam o tym zielonego pojęcia, a chciałem żeby wszystko została porządnie zrobione. Projekt i założenie ogrodu zleciłem profesjonalnej firmie ogrodniczej. Firma wykonała profesjonalny projekt ogrodu i po mojej akceptacji zabrała się do pracy. Ogród powstał w ciągu 2 tygodni i jest przepiękny. W moim ogrodzie znalazło się miejsce na grilla z przyjaciółmi, relaks na świeżym powietrzu, i miejsce gdzie mogę pobawić się z dziećmi.

Bartex1985
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 28 sie 2020, 11:56
Re: Projekt ogrodu

autor: Bartex1985 » 18 gru 2020, 0:16

Powiem wam, że sam chciałem zaprojektować swój ogród i nawet zrobiłem jakieś podstawowe szkice ale wszystko wychodzi ładnie tylko na papierze. Po wielu błędach zdecydowałem się wynająć firmę, która taki projekt zrobiła, starannie dobrała roślinność i dopasowała całokształt ogrodu do charakteru domu jak i moich preferencji.

gemini
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 30 gru 2020, 17:32
Re: Projekt ogrodu

autor: gemini » 30 gru 2020, 17:37

Ja sama myślę o tym, by skorzystać z pomocy architekta krajobrazu. Sama sobie coś tam rozplanuję, ale nie znam się na tyle, by wszystko było tak jakbym sobie to wymarzyła. Drogi jest projekt ogrodu? Np biorąc pod uwagę mój metraż czyli działka 1000m2 i na niej nieduży domek.

fiodorrr
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 lut 2021, 12:06
Re: Projekt ogrodu

autor: fiodorrr » 14 lut 2021, 12:13

Moja żona zaczęła bawić się w projektowanie ogrodów i wciąż mnie męczy żebym zrobił ogród według jej projektu. W tym roku się poddałem i obiecałem jej że to zrobię. Oczywiście nie mam o tym zielonego pojęcia, narzędzi ani chęci więc wynająłem firmę, która rusza do roboty na wiosnę :)


Wróć do „Projektowanie ogrodów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

Gotowe projekty domów