środek na chwasty jednoliścienne

Dział poświęcony odpowiednim nawozom i środkom ochrony roślin. Porady na temat tego jakie nawozy stosować i czym nawozić poszczególne gatunki roślin, a także informacje dotyczące środków ochrony roślin.

Moderator: wika001

kuba.kubowski
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 10 cze 2015, 12:01
środek na chwasty jednoliścienne

autor: kuba.kubowski » 25 mar 2016, 15:44

Czy ktoś może powiedzieć, jak sobie poradzić z miotłą zbożową, którą mam na przydomowym polu?

sarnecki.p
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 10 cze 2015, 12:24
Re: środek na chwasty jednoliścienne

autor: sarnecki.p » 26 mar 2016, 15:53

kuba.kubowski pisze:Czy ktoś może powiedzieć, jak sobie poradzić z miotłą zbożową, którą mam na przydomowym polu?


Trzeba robić opryski, nie ma innej możliwości. Najlepiej na wiosnę, kiedy ziemia jest odpowiednio przygotowana. Na jednoliście nne chwasty mogę ci polecić axial50, ma zakres działania od 3 stopni celsujsza. Rozrabiasz go zgodnie z zaleceniami i stosujesz. Co ważne, działa na chwasty ale nie pozostawia zadnego negatywnego skutku w ziemi.

Michu85
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 11 gru 2015, 15:09
Re: środek na chwasty jednoliścienne

autor: Michu85 » 29 mar 2016, 20:08

kuba.kubowski pisze:Czy ktoś może powiedzieć, jak sobie poradzić z miotłą zbożową, którą mam na przydomowym polu?


Sarnecki.p dobrze napisał. Sam axial moim zdaniem jest ok, tylko wazna rada dla ciebie przyjacielu, żeby się stosować do tego, co zaleca producent, po prostu żebyś efekt miał. Często spotykam isę z przypadkami, że rolnicy i ogrodnicy mieszają takie środki ze sobą, co osłabia ich działanie to raz, a dwa że mogę ucierpieć rośliny przy tym. No i trzy – wydajesz kasę na darmo.

kuba.kubowski
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 10 cze 2015, 12:01
Re: środek na chwasty jednoliścienne

autor: kuba.kubowski » 31 mar 2016, 22:15

Dziękuję za wszystkie informacje. Powiem wam, że zasięnąłem opinii na forach rolniczych również i polecono mi kilka środków,w tym właśnie axial jako te skuteczny. Powiedzcie mi proszę: oprócz tego działania na miotłę jego można faktycznie użyć przy niższej temperaturze? No bo teraz to chłodno jeszcze jest.

krecik1985
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 paź 2015, 14:39
Re: środek na chwasty jednoliścienne

autor: krecik1985 » 10 kwie 2016, 17:41

Z tego, co czytauem na stronie produkcenta to można stosować od 3 do 24 stopni, więc spoko. W zasadzie jak z tego co obserwuję to już koledzy właśnie axialem opryski jado.

kuba.kubowski
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 10 cze 2015, 12:01
Re: środek na chwasty jednoliścienne

autor: kuba.kubowski » 13 kwie 2016, 20:05

A właśnie rozmawiałem ze znajomymi rolnikami, trochę odbiegając od tematu i oni na polach głównie stosują ten axial to już zaczęli opryski robić. Myślicie, że to pora już faktycznie?

boleborre
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 59
Rejestracja: 08 lis 2015, 13:46
Re: środek na chwasty jednoliścienne

autor: boleborre » 14 kwie 2016, 19:22

kuba.kubowski pisze:A właśnie rozmawiałem ze znajomymi rolnikami, trochę odbiegając od tematu i oni na polach głównie stosują ten axial to już zaczęli opryski robić. Myślicie, że to pora już faktycznie?


Jest ciepło i trochę pada, więc widać że wszystko się rozwija, co za tym chwasty. Jak masz możlwiosć to ja bym axialem już oprysk robił i nie czekał. Zerknij sobie na portal farmera, tam jest taki właśnie artykuł o tym, że już kwiecień i rolnicy na polach działają.

DorotaFer
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2016, 12:35
Re: środek na chwasty jednoliścienne

autor: DorotaFer » 22 kwie 2016, 12:41

Jaki oprysk polecacie na małe muszki na drzewach owocowych?

drecnc
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 16 maja 2016, 10:18
Re: środek na chwasty jednoliścienne

autor: drecnc » 16 maja 2016, 10:24

Jakiś środek na chwasty by się przydał, dzięki za opinie.

kuba.kubowski
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 10 cze 2015, 12:01
Re: środek na chwasty jednoliścienne

autor: kuba.kubowski » 16 maja 2016, 22:27

axial rzezcywiscie ok, dziala efektywnie i co najważniejsze ciecz prosta do zrobienia. Wyprobowany, jest ok

sprobio
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 21 cze 2016, 9:40
Re: środek na chwasty jednoliścienne

autor: sprobio » 21 cze 2016, 9:43

Najlepszy będzie PBM probiominarał, czysty ekologicznie puder o silnym działaniu probiotycznym. Służy on do zaprawiania nasion oraz ochrony systemów korzeniowych i cebulek. Jest wykorzystywany również jako szczepionka doglebowa. Poprzez swoją obecność sprzyja intensywnej kolonizacji szczepów pro biotycznych, co skutkuje wypieraniem pleśni i likwidacją toksyn. Wykazuje swoje pozytywne działanie na polach jako na przykład zaprawa do nasion soi czy ziemniaków. Niewielki koszt owocuje zaprawą organiczną (na 100 kg soi potrzeba 100 do 200 g PBM). Cena hurtowa netto wynosi 70 zł za kg. Więcej informacji pod numerem telefonu 502 591 511

menuet
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 21 lis 2015, 17:21
Re: środek na chwasty jednoliścienne

autor: menuet » 16 kwie 2017, 7:34

A słyszeliście o technologii Clearfield? Polecam poczytać: http://www.agro.basf.pl/agroportal/pl/pl/clearfield_1/clearfield_startpage.html. Jest to nowoczesny sposób na zwalczanie chwastów w rzepaku ozimym. Jeśli zajmujecie się profesjonalnie ogrodnictwem i rolnictwem to taka wiedza może się Wam przydać.

alinak
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2017, 12:48
Re: środek na chwasty jednoliścienne

autor: alinak » 19 kwie 2017, 12:52

to co wkońcu polecacie

Bnedykt33
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 20 mar 2018, 14:13
Re: środek na chwasty jednoliścienne

autor: Bnedykt33 » 24 paź 2019, 8:34

witam, polecam zaznajomić się z ofertą środków ochrony roślin tzw. herbicydy Teraz coraz więcej jest szkodników, które niszczą plony, przez co później rolnicy muszą liczyć się ze stratami.

farah557
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 79
Rejestracja: 27 gru 2018, 15:36
Re: środek na chwasty jednoliścienne

autor: farah557 » 08 lis 2019, 10:16

Możesz sobie sprawdzić jakie środki mają najlepsi producenci środków ochrony roślin. Np. na stronie Target jest taki środek jak Focus Ultra i on zwalcza jednoliścienne. No i oczywiście preparaty oparte na glifosacie, ale one to niszczą wszystko.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2019, 8:39 przez farah557, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Nawozy, ochrona roślin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów