Jakie ogrzewanie polecacie?

Miejsce, by pochwalić się swoimi osiągnięciami i zastosowanymi rozwiązaniami. Tu znajdziesz praktyczne podpowiedzi dotyczące wykonania elementów małej architektury, aranżacji ogrodu, uprawy i pielęgnacji roślin.

Moderator: wika001

wijka
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 06 sty 2017, 20:53
Re: Jakie ogrzewanie polecacie?

autor: wijka » 20 wrz 2018, 20:59

A czy na wysuszanie powietrza ma wpływ rodzaj ogrzewania czy przy każdym tak samo się dzieje zimą? nie zawsze mam jak wywietrzyć i gdyby nie zakup nawilżacza Philips HU4813-10 to przez drapanie w gardle nie mogłabym normalnie funkcjonować. I to pieczenie oczu do tego, okropne.

Terlgter
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 wrz 2018, 9:43
Re: Jakie ogrzewanie polecacie?

autor: Terlgter » 24 wrz 2018, 9:50

Cześć, powiem wam że ja jeśli chodzi o opał to zamawiam zawsze węgiel, sprawdzony przez lata opał zamawiam groszek który jest bardzo kaloryczny i wydajny.

Julianes
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 wrz 2018, 12:38
Re: Jakie ogrzewanie polecacie?

autor: Julianes » 27 wrz 2018, 12:46

Ja ze swojej strony mogę polecić kocioł kondensacyjny , służy do ogrzewania budynku i wody, jak dla mnie świetne rozwiązanie , ostatnio co raz częściej stosowane. W sumie się nie dziwię , bo naprawdę jest to wydajny sposób na ogrzewanie.

Paula883
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 11 lip 2018, 10:42
Re: Jakie ogrzewanie polecacie?

autor: Paula883 » 04 paź 2018, 12:09

Ja mogę polecić profesjonalne instalacje grzewcze ze Szczecina. Bardzo profesjonalne podejście do każdego klienta i rzetelna praca. Nawet znalazłam artykuł, który polecam poczytać zainteresowanym tematem. Można znaleźć tu cenne informacje http://zawleczka.pl/wyposazenie/instalacje-grzewcze-w-szczecinie-profesjonalna-instalacja/.

ogrod876
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 12 mar 2018, 18:10
Kontaktowanie:
Re: Jakie ogrzewanie polecacie?

autor: ogrod876 » 15 paź 2018, 17:36

Chętnie przeczytam, jakie ogrzewanie możecie polecić, ponieważ jestem na etapie budowy domu i sprawdzam wszystkie możliwości. Znalazłam nawet e-sklep Wodtech z wyposażeniem łazienek i ogrzewaniem, w którym kupię potrzebne rzeczy.

joahimmatuszak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 66
Rejestracja: 11 lis 2018, 22:56
Re: Jakie ogrzewanie polecacie?

autor: joahimmatuszak » 26 lis 2018, 12:53

ogrod876 pisze:Chętnie przeczytam, jakie ogrzewanie możecie polecić, ponieważ jestem na etapie budowy domu i sprawdzam wszystkie możliwości. Znalazłam nawet e-sklep Wodtech z wyposażeniem łazienek i ogrzewaniem, w którym kupię potrzebne rzeczy.


Ja polecam zobaczyć stronkę i ofertę https://www.sceko.pl/fotowoltaika/

kordoba
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 12 lis 2015, 17:43
Re: Jakie ogrzewanie polecacie?

autor: kordoba » 18 sty 2019, 11:45

na chwile obecną dostępnych jest wiele metod ogrzewania domu.Warto jednak przed ostateczną decyzją przekalkulować, która z nich jest najbardziej opłacalna. Moim zdaniem jest to ekogroszek. Podobno ciepło bardzo dobrze trzyma i większość ludzi , chwali takie rozwiazania.

zima10
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 24 mar 2017, 18:50
Re: Jakie ogrzewanie polecacie?

autor: zima10 » 30 cze 2019, 10:55

ogrzewanie ekogroszkiem jest energooszczędne podobnie jak pelletem, ogrzewanie domu pelletem zaś jest o tyle eko, ponieważ pellet generuje taką ilość dwutlenku węgla, jaką potrzebuje drzewo. Więc jak widac warto zakupić taki piec na pellet no i mniej syfu, a temperatura stale się utrzymuje

asianocon
Aktywny
Aktywny
Posty: 243
Rejestracja: 16 lut 2018, 14:50
Re: Jakie ogrzewanie polecacie?

autor: asianocon » 12 lip 2019, 12:43

Które waszym zdaniem jest najbardziej opłacalne? Chciałabym wreszcie płacić niskie rachunki za ogrzewanie.

malwina33
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 13 lip 2015, 11:19
Re: Jakie ogrzewanie polecacie?

autor: malwina33 » 05 sie 2019, 19:14

My mamy ogrzewanie elektryczne,a le wbrew pozorom wcale nie płacimy jakoś dużo za prąd, bo zmienilismy dostawce energii na pulsar energia i płacimy duzo mniej

emiliann
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 23 lip 2015, 16:02
Re: Jakie ogrzewanie polecacie?

autor: emiliann » 24 paź 2019, 10:29

Zainteresował mnie niedawno temat ogrzewania nadmuchowego. W sumie w wielu nowoczesnych domach własnie taki system ogrzewania jest montowany. To bardzo duża wygoda i oszczędność. Orientowałem się, ze ta firma Problast, zajmuje się montażem takiego ogrzewania. Warto rozważyć taką opcję.

Awatar użytkownika
lamurek
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 06 maja 2018, 11:46
Re: Jakie ogrzewanie polecacie?

autor: lamurek » 25 paź 2019, 7:27

Ogrzewanie gazowe sprawdzi się jeśli zależy nam na niemal bezobsługowym systemie z którego nie powstają odpady i który może działać nawet podczas naszej nieobecności. Przydomowa instalacja gazowa, to też spore oszczędności i rozwiązanie proekologiczne, co w dzisiejszych czasach ma coraz większe znaczenie.
Ostatnio zmieniony 30 paź 2019, 12:21 przez lamurek, łącznie zmieniany 1 raz.

iskawaw
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 18 cze 2018, 10:31
Re: Jakie ogrzewanie polecacie?

autor: iskawaw » 25 paź 2019, 13:43

My Polacy zupełnie bez sensu podchodzimy do kwestii ogrzewania. Przy budowie domu powinniśmy przede wszystkim inwestować w dobrą izolację a nie w kosmicznie drogie pompy ciepła, kotłownie, instalacje gazowe itd. Ale niestety w przypadku wielu firm budowlanych "dom energooszczędny" to raczej tylko "chłyt marketingowy" :(

helciak
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 31 paź 2019, 18:09
Re: Jakie ogrzewanie polecacie?

autor: helciak » 31 paź 2019, 20:07

My zdecydowaliśmy się na kocioł c.o ale do palenia pelletem. Wybralismy po długich namysłach z oferty Witkowskiego- kocioł Toret Pellet. Z obrotowym palnikiem Kipi. Sprawdza się super

maaaariusz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 89
Rejestracja: 04 maja 2016, 18:47
Re: Jakie ogrzewanie polecacie?

autor: maaaariusz » 28 maja 2021, 13:54

A może zdecydowanie bardziej warto jest zastanowić się nad odnawialnymi źródłami energii. Już id kilku lat fotowoltaika coraz bardziej zyskuje na popularności. Jest to rozwiązanie zdecydowanie ekonomiczne, jak i ekologiczne. To jak widać po ilości przybywających paneli słonecznych dla ludzi ma coraz większe znaczenie.


Wróć do „Zrób to sam - rozwiązania własne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości

Gotowe projekty domów