Czyszczenie kostki brukowej

Wybór nawierzchni ogrodowych jest ogromny ? na co się zdecydować? Jak zaprojektować ścieżki w ogrodzie, jak je wykonać i jak dbać o nawierzchnie? W tym dziale znajdziesz opinie o różnych nawierzchniach i porady jaką wybrać.

Moderator: wika001

marcinkosel
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 19 lis 2018, 15:34
Re: czyszczenie kostki brukowej

autor: marcinkosel » 19 lis 2018, 15:41

kupiłem myjkę ciśnieniową i nią zawsze myję kostkę brukową. wszystkie zabrudzenia bardzo łatwo schodzą

Oxotrade
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 08 lut 2018, 12:26
Re: czyszczenie kostki brukowej

autor: Oxotrade » 02 sty 2019, 11:06

Ja kiedy przychodzi do czyszczenia dokładniejszego wspomagam się środkami chwastobójczymi oraz dokladnie czyszcze przestrzeń między łączeniami kostki.

ogrodyzuma
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2017, 14:45
Re: czyszczenie kostki brukowej

autor: ogrodyzuma » 11 lut 2019, 13:28

Trochę też robię przy czyszczeniu kostki. Polecam po myciu uzupełnić wymyte fugi. Czystym piachem, a już najlepiej jak macie dostęp do wiślaka. W piachu leśnym mogą pojawić się ziarna. :idea:

Awatar użytkownika
Serj
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 29 sie 2018, 17:10
Re: czyszczenie kostki brukowej

autor: Serj » 05 kwie 2019, 16:19

Szukam jakiejś myjki do czyszczenia właśnie kostki, ale i elewacji domu czy samochodu. Zależy mi na tym, żeby było tanio.. Będę ją używał może z raz na miesiąc, więc nie chcę też przepłacać niepotrzebnie.
Myślę właśnie nad Karcher K 3 Full Control Dom lub Karcher K 4. K3 ma lepsze wysposażenie - m.ni szczotkę T-Racer T150, ale K4 jest mocniejsza - 130 bar (K3 ma 120), ma lepszy silnik. Dodatkowo K4 ma regulację siły strumienia, myślę że przydałoby mi się to. Czy ktoś z Was stosuje taką maszynę do czyzsczenia kostki? czy ta szczotka T-Racer jest na prawdę tak dobra, czy lepiej wziąć większą moc i czyścić dyszą?
We're the day birds
Deciding to fly against the sky
Within our dreams, we all wake up
To kiss the ones who are born to die

wiku33
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 18 lis 2018, 12:27
Kontaktowanie:
Re: czyszczenie kostki brukowej

autor: wiku33 » 07 kwie 2019, 8:03

130 bar może byc mało, mam myjke 150 bar i z kostka słabo daje sobie rade. Kup mocniejszą, akcesoria dokupisz potem.

Domosek
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 18 sty 2019, 9:39
Re: Czyszczenie kostki brukowej

autor: Domosek » 25 kwie 2019, 10:43

A co sądzicie o geowłókninie https://www.ag-geo.eu/produkty/geowloknina jest warta swojej ceny?
Ostatnio zmieniony 07 sie 2023, 9:02 przez Domosek, łącznie zmieniany 3 razy.

B4si4
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 25 cze 2018, 8:35
Re: Czyszczenie kostki brukowej

autor: B4si4 » 05 lip 2019, 10:26

Najbardziej uciążliwą plamą do usunięcia jest chyba olej. Co byś nie robił zawsze na kostce zostanie odbarwienie. Używałam różnego rodzaju środków, proszków i nic. Pewngo razu postanowiłam zlecić umycie kostki fachowcom. Zdecydowałam się na firmę Bud-Prajs, która zajmowała się myciem elewacji na domu. Podjęli się również wyczyszczenia/umycia kostki i nie wiem jakim cudem, ale po plamie nie ma śladu. Muszą mieć jakiś specjalny preparat lub sposób, ale odbarwianie po plamie zniknęło. Sama kostka wygląda jakby została niedawno położona.
Teraz tak raz na rok zlecam czyszczenie i kostka wygląda bardzo ładnie.

Polska-Cisnieniowa
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 12 wrz 2019, 9:54
Re: Czyszczenie kostki brukowej

autor: Polska-Cisnieniowa » 12 wrz 2019, 9:58

Moja firma ostatnio wykorzystywała głowice czyszczące Mosmatic Polska. Coś podobnego do myjki ciśnieniowej. To specjalna głowica ciśnieniowa w postaci przystawki do podłoża i idealnie usuwa wszelki brud, nawet lakier i inne. Sprawdźcie sobie urządzenia Mosmatic lub znajdźcie filmiki na Youtube z tym sprzętem w akcji. Ogólnie zawsze jestem za myciem ciśnieniowym a nie jakąś chemią.

Luiza82
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 04 gru 2017, 21:53
Re: Czyszczenie kostki brukowej

autor: Luiza82 » 24 paź 2019, 12:10

Ja zleciłam profesjonalne czyszczenie kostki brukowej wokół domu firmie Inmago. Wykonali pracę należycie i bardzo sprawnie. Działają na profesjonalnym sprzęcie w oparciu o nowoczesne technologie, więc poradzili sobie ze wszystkimi zabrudzeniami. Polecam.

Mediss
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 72
Rejestracja: 02 lut 2015, 20:39
Re: Czyszczenie kostki brukowej

autor: Mediss » 07 mar 2020, 1:53

Sprawdzona, skuteczna i ekologiczna metoda to sodowanie. Lepsze jest niż piaskowanie, bo metoda pozwala na zużycie mniejszej ilości czyściwa i jest bardzo skuteczna nawet na mocne zabrudzenia. Co do firmy to u mnie sprawdziła się SodaBlast z Warszawy. Solidnie i szybko wykonali pracę, także jestem z ich usług zadowolona.

KarolZ1985
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2020, 13:33
Re: Czyszczenie kostki brukowej

autor: KarolZ1985 » 24 kwie 2020, 11:36

Ja ze swojej strony polecam skontaktować się z firmą smjbruk, która oferuję takie usługi jak : przygotowanie podłoża pod kostkę, wycenę oraz wymiana powierzchni, .

Florendi
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 09 mar 2016, 18:10
Re: Czyszczenie kostki brukowej

autor: Florendi » 09 paź 2020, 19:56

po prostu myjką ciśnieniową raz po raz przejechać i tyle. Wszystkie bardziej powierzchowne zabrudzenia zejdą raz dwa

Domores
Aktywny
Aktywny
Posty: 112
Rejestracja: 14 cze 2018, 22:03
Re: Czyszczenie kostki brukowej

autor: Domores » 11 paź 2020, 16:47

Nie do końca myjka zawsze się sprawdzi. Wszystko zależy od tego jakie mamy zabrudzenia na tej kostce do usunięcia. czasem potrzeba radykalnych metod jak np druciak do kosy spalinowej. W innym przypadku jak mamy białe wykwity warto zastosować się do tego http://www.e-ogrodek.pl/a/kostka-brukow ... 18027.html Ogólnie ciężko dbać o kostkę jak ma ktoś drogę dojazdową piaszczystą i nie ma asfaltu. Wtedy cały bród z kół i pełno piachu zostaje nam na podjeździe.

alutka89
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 54
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:42
Re: Czyszczenie kostki brukowej

autor: alutka89 » 15 mar 2021, 11:50

A do plam z oleju co polecacie?

sebastianoEm
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 11 paź 2017, 18:10
Re: Czyszczenie kostki brukowej

autor: sebastianoEm » 18 mar 2021, 21:45

Biodegradowalny koncentrat do likwidacji trudnych i ekstremalnych zanieczyszczeń (OH) CLEAN rewelacyjnie czyści porowatą kostkę brukową. Nawet plamy po oleju silnikowym nie są mu straszne.


Wróć do „Nawierzchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

Gotowe projekty domów