Tulipan

Dział poświęcony kwiatom ogrodowym, doniczkowym i ciętym. Jeśli zastanawiasz się które kwiaty są łatwe w uprawie, a które wymagające, czy dany gatunek kwitnących roślin będzie odpowiedni do Twojego ogrodu, albo szukasz kwiatowych inspiracji, zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

kinga_r
Aktywny
Aktywny
Posty: 113
Rejestracja: 16 kwie 2011, 22:58
Tulipan

autor: kinga_r » 17 kwie 2011, 14:19

Witam jakie według was są najładniejsze tulipany?
Czekam na propozycje :) Pozdrawiam wszystkich forumowiczów...

Florianka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 97
Rejestracja: 24 wrz 2011, 13:57
Re: Tulipan

autor: Florianka » 05 paź 2011, 21:33

Uwielbiam tulipany i osobiście polecam następujące odmiany do sadzenia w ogrodzie:
Tulipan 'Angelique' - Charakteryzuje się delikatnymi płatkami, koloru różowego. Sadzić najlepiej na stanowisku słonecznym, gleba żyzna oraz wilgotna! Dorasta do 40 cm. Super spełnia się jako kwiat cięty.
Tulipan 'Apricot Beauty' - Kwitnie końcówka kwietnia - maj na kolor piękny jasno pomarańczowy lub pomarańczowo - łososiowy. Dorasta do 40 cm. Wymagania glebowe jak wyżej.
W swoim ogrodzie mam jeszcze Tulipana "Adeldoorn's Elite" Stanowisko i wymagania glebowe jak w przypadku wyżej wymienionych odmian. Pięknie kwietnie na kolor czerwony z żółtymi brzegami. Dorasta do 50 cm.

greece6
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 01 paź 2019, 13:17
Re: Tulipan

autor: greece6 » 01 paź 2019, 13:36

kinga_r pisze:Witam jakie według was są najładniejsze tulipany?
Czekam na propozycje :) Pozdrawiam wszystkich forumowiczów...

Ja jestem zakochana w tym Obrazek tulipanie pełnym foxtry foxtrot. Niesamowity kolor, jestem zachwycona, w ogrodzie wygląda pięknie :)


Wróć do „Kwiaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

Gotowe projekty domów