Wysychająca trawa

Jeśli zastanawiasz się jaki wybrać trawnik, jak go założyć i pielęgnować oraz jak walczyć z chwastami na trawniku, zapraszamy do tego działu. Porady na temat trawników z rolki i siewu, ich utrzymania i właściwej pielęgnacji.

Moderator: wika001

michalpe
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2019, 18:35
Wysychająca trawa

autor: michalpe » 11 sie 2019, 19:08

Witam,

Mam problem z trawnikiem - wysycha.
Na początku dodam, że już dwa razy trawnik zmieniałem (od zmiany rodzaju nasion po wymianę ziemi).
Najpierw trawnik częściowo jakby gnił i trawa wysychała/obumierała.
Przed jego wymianą użyłem preparatu (nie pamiętam nazwy, polecił mi pracownik sklepu ogrodniczego). Niestety nic to nie dało i trawa po prostu wysychała dalej i gniła.

Wysiałem nową trawę i niestety po jakimś czasie sytuacja się powtórzyła.
Tym razem użyłem Amistral 250SC (dwa razy, zgodnie z ulotką).

Po wysianiu trawa ładnie rosła, lecz jest zawsze bardzo delikatna i bardzo słabo zakorzeniona. Po ok. 3-4 mc trawa zaczyna wysychać. Robią się plamy
Aktualnie trawa to Barenbrug Shadow. Trawnik jest również podlewany w zależności od pogody. Jakiś czas temu był nawożony - Mila Complex.
Różnicę widać teraz każdego dnia, jak mocno wysycha.
Help
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (181.66 KiB) Przejrzano 680 razy

farah557
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 79
Rejestracja: 27 gru 2018, 15:36
Re: Wysychająca trawa

autor: farah557 » 12 sie 2019, 13:43

Może czas przeprowadzić jakieś zabiegi, typu aeracja, wertykulacja? Próbowałeś tego?

Dasos
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 20 sty 2012, 16:09
Re: Wysychająca trawa

autor: Dasos » 14 sie 2019, 11:29

A ziemia ma dobry odczyn? (jak była wymieniana to pewnie tak, ale może warto sprawdzić - powinna mieć pH 6-7. Gdyby miała mniej niż 6, to mogą być problemy, ale pomoże wapnowanie (tu jest dobrze opisane jak i czym zrobić) - http://www.e-ogrodek.pl/a/sposob-na-pie ... 19874.html
Warto też sprawdzić, czy nie ma w ziemi pędraków, które podgryzają korzenie. I zastanowić się, czy nie przesadziłeś z nawozem. Te dwa problemy (i kilka innych) opisane są tutaj - http://www.e-ogrodek.pl/a/zolte-i-suche ... 20182.html.
Powodzenia

robofrantoja
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 20 sie 2019, 13:46
Re: Wysychająca trawa

autor: robofrantoja » 21 sie 2019, 10:53

Teraz też jest sucho ogólnie, więc trawa ma ciężki los ;) Ale na pewno warto dosiewać ją co jakiś czas i regularnie podlewać. No i warto zadbać o kosiarkę z opcją mulczowania. Ja mam taką od ryobi i dzięki temu mój trawnik nawet w takie suche lato jak teraz, trzyma się całkiem nieźle.

werczi
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 02 lip 2019, 15:34
Re: Wysychająca trawa

autor: werczi » 22 sie 2019, 12:27

Susza niestety pogarsza wygląd wielu roślin, o trawie to nawet nie mówię.. Jednak skoro miałeś już takie problemy to może rzeczywiście sprawdź pH gleby

ofelka
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 sie 2019, 8:02
Re: Wysychająca trawa

autor: ofelka » 26 sie 2019, 8:08

Sprawdź glebę i pomyśl o dobrym systemie nawadniania. Susze w tym roku dają się we znaki, ale nie wygląda, żeby w przyszłych latach miało być lepiej niestety. Ja w ogrodzie mam system od centrumnawadniania, mój partner montował go w ogrodzie sam. Wszystko wyszło całkiem korzystnie cenowo i działa bez zarzutów. Susza nam teraz nie straszna :)

mej.dej
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 02 gru 2015, 16:17
Re: Wysychająca trawa

autor: mej.dej » 22 paź 2019, 14:13

Ja osobiście też miałem taki problem ale do czasu kiedy nie zamontowałem instalacji zraszającej ale tez trawa musi być odpowiednio dobrana. Swoją trawę zamówiłem na wiosnę. Trawa pięknie się ukorzeniła i dbaliśmy oczywiście o nawodnienie i regularne koszenie.


Wróć do „Trawniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości

Gotowe projekty domów