Ból stawów podczas prac w ogrodzie

Miejsce, by pochwalić się swoimi osiągnięciami i zastosowanymi rozwiązaniami. Tu znajdziesz praktyczne podpowiedzi dotyczące wykonania elementów małej architektury, aranżacji ogrodu, uprawy i pielęgnacji roślin.

Moderator: wika001

Gosiula
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 20 lut 2018, 13:30
Ból stawów podczas prac w ogrodzie

autor: Gosiula » 23 lut 2018, 12:57

Od jakichś dwóch lat praca w ogrodzie przestała mi dawać tyle radości, a to z powodu bólu jaki pojawił się podczas kucania i schylania się.
Teraz zastanawiam się, czy ten problem nie będzie się tylko pogłębiał. Znajoma mnie ostatnio skrytykowała za bezczynność i powiedziała, że stawy to nie katar i same nie przejdą. Mówi, że sama stosowała kiedyś zastrzyki Flexus Fluid i że od tej pory nie wie, co to ból stawów. W zasadzie nie mam powodów aby jej nie wierzyć, ale może macie jeszcze jakieś sposoby na takie dolegliwości? Może jakieś doświadczenia w tej materii?

Jedrusiek
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 16 gru 2016, 12:37
Re: Ból stawów podczas prac w ogrodzie

autor: Jedrusiek » 12 kwie 2018, 9:51

Wiadomo, że w pewnym momencie życia niestety nasze zdrowie zaczyna szwankować. Ból stawów podczas pracy w ogrodzie nie jest niczym dziwnym, ponieważ ciągłe schylanie czy nawet praca w niekorzystnych warunkach, często w chłodne i wilgotne dni, przyczyniają się do takiej sytuacji. Ja mogę polecić dobry artykuł na PW. Rady w nim zawarte zasugerują ci na jakie suplementy ewentualnie postawić. Ja czasem również odczuwam taki ból, wtedy nie zwlekam tylko sięgam po coś sprawdzonego.

jopeko
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 28 kwie 2018, 8:59
Re: Ból stawów podczas prac w ogrodzie

autor: jopeko » 17 maja 2018, 22:40

Medycyna to obszerny temat, na całe szczęście powstają fajne polskie strony z którymi dbanie o zdrowie jest znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze.

tulejka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 350
Rejestracja: 01 cze 2017, 8:01
Re: Ból stawów podczas prac w ogrodzie

autor: tulejka » 14 cze 2018, 12:15

Problemy ze stawami to kiepska sprawa, lepiej iść do lekarza.

opusad
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 06 sty 2017, 14:00
Re: Ból stawów podczas prac w ogrodzie

autor: opusad » 20 lip 2018, 22:18

Jak używasz suplementów to rób to z głową. Powiem Wam, że wiele się naczytałam o różnych specyfikach, dotarłam do tych suplementów swanson , są na bazie naturalnych składników. Jestem pewna tej firmy bo mają pozytywne opinie,w dodatku to co robią robią z pasją i przez całe życie badają wpływ suplementów na organizm człowieka by dobrać najlepsze składniki.

padmakoa
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 sie 2018, 20:54
Re: Ból stawów podczas prac w ogrodzie

autor: padmakoa » 06 sie 2018, 20:58

Przecież to typowe objawy reumatoidalnego zapalenie stawów w szczególności, że ból reaguje na pogodę w takiej sytuacji zamiast żelów do wcierania które złagodzą objawy trzeba udać się do lekarza po leki aby choroba nie postępowała.

Takich objawów nie wolno lekceważyć, ponieważ same leki przeciwbólowe nie rozwiążą problemu a tylko mogą pogorszyć sytuację na dłuższą metę.

tulejka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 350
Rejestracja: 01 cze 2017, 8:01
Re: Ból stawów podczas prac w ogrodzie

autor: tulejka » 10 wrz 2018, 6:56

Bólu stawów nie powinno się ignorować i lepiej to skonsultować z lekarzem. Można też pojechać do sanatorium, jeżeli ma się taką możliwość, odpocznie się i podleczy. Inna sprawa do powszechnie dziś dostępne leki, jak wyciągi borowinowe z działaniem przeciwzapalnym od Sulphur.com.pl, które są też takim przedłużeniem kuracji sanatoryjnej. O zdrowie przecież powinno się dbać także samodzielnie.

zlotykot
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 88
Rejestracja: 26 lis 2015, 9:03
Re: Ból stawów podczas prac w ogrodzie

autor: zlotykot » 02 paź 2018, 12:21

Ja zawsze w aptekach online kupuję leki bez recepty i jestem bardzo zadowolona. Dostępność zawsze jest duża, a ja nie muszę biegać po sklepach i szukać leków. Jestem zadowolona z internetowych zakupów.

kordoba
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 12 lis 2015, 17:43
Re: Ból stawów podczas prac w ogrodzie

autor: kordoba » 25 lis 2018, 15:18

Jeśli na ból stawów nie pomagają maści oraz inne leki doustne to może spróbuj ustabilizować stawy w ortezie albo w gorsecie. Wszystkie oraz jeszcze wiele znajdziesz na doz.pl. Ceny mają konkurencyjne w porównaniu z innymi aptekami i sklepami oraz wysyłka jest bardzo szybka.

Vivre
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 65
Rejestracja: 10 lut 2018, 9:00
Re: Ból stawów podczas prac w ogrodzie

autor: Vivre » 04 cze 2019, 17:08

Może to wcale nie stawy? Wiem, że od nieleczonych zębów można nabawić się przeróznego rodzaju bolów. Nie przypadkiem mówi się, że zęby sieją na organizm. Może więc warto choćby dla samego sprawdzenia udać się do stomatologa.

asianocon
Aktywny
Aktywny
Posty: 243
Rejestracja: 16 lut 2018, 14:50
Re: Ból stawów podczas prac w ogrodzie

autor: asianocon » 11 cze 2019, 9:38

Smarujesz je maścią? Byłaś u lekarza?

Alfred3326767
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 12 sie 2019, 8:54
Re: Ból stawów podczas prac w ogrodzie

autor: Alfred3326767 » 12 sie 2019, 8:59

Mnie ostatnio też stawy bardzo bolały.Były chwile że ledwo co wytrzymywałem.

asianocon
Aktywny
Aktywny
Posty: 243
Rejestracja: 16 lut 2018, 14:50
Re: Ból stawów podczas prac w ogrodzie

autor: asianocon » 22 sie 2019, 11:54

Może to po ugryzieniu kleszcza?

ciżemka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 28 lis 2017, 12:18
Re: Ból stawów podczas prac w ogrodzie

autor: ciżemka » 21 lis 2019, 18:57

Lek Rheuma-heel polecam. Stosuję od wielu miesięcy i czuję dużą ulgę. Owszem zdarza się, że muszę zażyć lek przeciwbólowy, ale wcześniej musiałam codziennie zażywać.

patykinio85
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 16 gru 2017, 23:02
Kontaktowanie:
Re: Ból stawów podczas prac w ogrodzie

autor: patykinio85 » 21 lis 2019, 20:16

Z odżywek całkiem niezły jest Animal flex, ale najlepsze na stawy są zastrzyki u lekarza, bezpośrednio w torebkę stawową - dają najlepszy efekt


Wróć do „Zrób to sam - rozwiązania własne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości

Gotowe projekty domów