Jak wykonać ogrodzenie

Zastanawiasz się jak ogrodzić swoją działkę czy ogród? Które ogrodzenie spełni Twoje wymagania i dodatkowo będzie elementem dekoracyjnym ogrodu? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Moderator: wika001

GREGOR__Z
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2009, 20:35
Jak wykonać ogrodzenie

autor: GREGOR__Z » 03 mar 2014, 12:13

Obrazek
Witam
Jak wykonać ogrodzenie długości 8 metrów? Mój dom został zaprojektowany około 40cm wyżej od domu sąsiada. Obydwa domy postawione są obok siebie w odległosci 10cm. Mój dom jest bez podpiwniczenia i dom sąsiada również. W projekcie mam zaznaczone że muszę osypać dom. Oczywiście nie jest to żaden problem wokół domu jedyne co to nie wiem jak to zrobić przy granicy z sąsiadem. W sumie moja działka będzie jakieś 30cm wyżej niż działka sąsiada i nie wiem jak zrobić płot żeby wytrzymał napór ziemi. Myślałem nad zalaniem słupków z profili na głębokość około 100cm od poziomu sąsiada i łącznie z tym zalać murek zazbrojony czterema prętami fi10 do poziomu mojej działki. Mam już sztachety o długości 120cm i chciałbym je zastosować. Od mojej strony ogrodzenie będzie miało wówczas niecałe 130 cm wysokości natomiast od strony sąsiada około 150cm.
Proszę o poradę.

mart.osiek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 26 maja 2018, 21:36
Re: jak wykonać ogrodzenie

autor: mart.osiek » 27 maja 2018, 9:39

Ja u siebie ogrodzenie mam z siatki i całość realizowałam przez fulo.pl. Tam zamawiałam siatkę i montaż i jestem zadowolona

emi65
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 20 maja 2017, 20:39
Re: jak wykonać ogrodzenie

autor: emi65 » 03 cze 2018, 19:32

Też jestem za tym żeby zwrocic sie od razu do specjalistów zwłąszcza ze i tak predzej czy pozniej będzie taka potrzeba. W Twoim przypadku ogrodzenie powinno być raczej na full tzn. bez prześwietów wiec nie wiem czy akurat siatka będzie najlepszym rozwiązaniem... Chyba bardziej solidny i taki naprawdę "intymny" bedzie np. piaskowiec. Najlepsze w nim wlasnie jest to, że piaskowiec ma taka typowa tylko dla siebie strukturę z efektownymi żyłami i naturalnymi przebarwieniami - świetnie sie prezentuje! Rodzice maja. Jakies 6 lat temu stawiala im ogrodzenie ekipa z Marmur Dulemba z tego co kojarze

Grodzimy_com
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 22 sie 2018, 7:46
Re: jak wykonać ogrodzenie

autor: Grodzimy_com » 22 sie 2018, 7:50

Witam Wszystkich Użytkowników na forum. Akurat w kwestii wykonania dobrego ogrodzenia to mam podobne zdanie, czyli najlepiej zlecić to fachowej firmie z doświadczeniem. Tak się składa, że będziemy mogli pomóc i doradzić ogrodzeniami zajmujemy się na co dzień :)

Awatar użytkownika
Posejdon
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:38
Re: jak wykonać ogrodzenie

autor: Posejdon » 04 paź 2018, 9:34

Jeśli o mnie chodzi to ogrodzenie mam od Pana Przemysława ze Szczecina, który zajmuje się ogrodzeniami profesjonalnie.

Stefa01
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 27 cze 2018, 13:19
Re: jak wykonać ogrodzenie

autor: Stefa01 » 11 lis 2018, 14:41

Z mężem wybraliśmy ogrodzenie od jońca; wyboru absolutnie nie żałujemy, bo naprawdę jest trwałe i solidne; a do tego ładnie wygląda i też nie było problemu żeby kolorem dopasować do elewacji domu;

jerrem
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 lis 2018, 8:38
Re: jak wykonać ogrodzenie

autor: jerrem » 19 lis 2018, 12:29

Ja zdecydowałem się na ogrodzenie od firmy z Wrocławia grodex. W pełni jestem z niech zadowolony, ze względu na wysoką jakość oraz solidność wykonania, a gwarancja obejmuje 10 lat, więc mam pewność, że w razie gdyby coś się zaczęło z ogrodzeniem dziać niepokojącego to zawsze mogę liczyć na pomoc fachowców.

julmet
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 03 paź 2017, 6:48
Re: jak wykonać ogrodzenie

autor: julmet » 16 sty 2019, 11:34

W tym przypadku również jestem zdania, że najlepiej jeżeli wykonanie ogrodzenia zlecisz firmie z doświadczeniem. Akurat tutaj chętnie pomożemy i doradzimy, zajmujemy sie ty na co dzień.

upcorp
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 08 lut 2019, 14:06
Re: jak wykonać ogrodzenie

autor: upcorp » 08 lut 2019, 14:10

Mnie ostatnio bardzo spodobały się ręcznie tworzone bramy, szukam wykonawcy bram tego typu mb-nylec.com na terenie woj podlaskiego

julitek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 03 cze 2016, 10:36
Re: jak wykonać ogrodzenie

autor: julitek » 23 maja 2019, 15:43

A to muszę zajrzeć tam, bo jeśli chodzi o ogrodzenia to stawiam na Pozbruk i ogrodzenia i mury samonośne Gardeo. Wydają mi się najbardziej korzystne cenowo, są solidne i ładnie wyglądają

DariuSz33
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 05 cze 2019, 12:10
Re: Jak wykonać ogrodzenie

autor: DariuSz33 » 05 cze 2019, 12:25

Myślę, że elementy Gardeo są jednym z ciekawszych przykładów w zakresie ogrodzeń zapewniających pełną prywatność i bezpieczeństwo. Sam z resztą wybrałem Amsterdam Pozbruk i jestem bardzo zadowolony z trwałości oraz ogólnego wyglądu.

Big09
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 336
Rejestracja: 24 paź 2011, 8:53
Re: Jak wykonać ogrodzenie

autor: Big09 » 29 cze 2019, 9:51

Ładnie wygląda, fundamenty muszą być mocne?

trefnoknus
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 14 cze 2018, 9:17
Re: Jak wykonać ogrodzenie

autor: trefnoknus » 21 sie 2019, 18:44

Ja od razu wiedziałem, że robotę przy ogrodzeniu zlecam fachowcom. Szczególnie, że ani nie mam na to czasu, ani narzędzi, ani ochoty. Do tego chciałem ogrodzenie palisadowe. Kwestią było wybranie odpowiedniego wykonawcy, ale tu na szczęście przyszli z pomocą znajomi i w ten sposób udało się wytypować firmę. Zaufaliśmy Expert-ogrodzenia, nie żałujemy. Kontakt z przedstawicielami dobry, można się dogadać i o wszystko zapytać. Doradzili sporo, pomierzyli, a sam montaż nie trwał długo. I co ważne- przeprowadzony był rzetelnie i bez zbędnej zwłoki ;) Niektórzy twierdzili, że można znaleźć i taniej, ale w sumie nie wiem po co? Tu wszystko, cała obsługa od samego początku była na jak najwyższym poziomie.


Wróć do „Ogrodzenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości

Gotowe projekty domów