Florystyka to to samo co bukieciarstwo?

Dział poświęcony kwiatom ogrodowym, doniczkowym i ciętym. Jeśli zastanawiasz się które kwiaty są łatwe w uprawie, a które wymagające, czy dany gatunek kwitnących roślin będzie odpowiedni do Twojego ogrodu, albo szukasz kwiatowych inspiracji, zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

asiakwiaty
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 paź 2018, 9:29
Florystyka to to samo co bukieciarstwo?

autor: asiakwiaty » 24 paź 2018, 9:43

Część wszystkim :D

Obecnie uczę się w policealnej szkole na kierunku florystyka.

Wdałam się w pewną dyskusję z wykładowcą na temat różnicy w terminie florystyka a bukieciarstwo. Trudno jest mi się obecnie odnieść do argumentacji Pani profesor ale wydaje mi się, że florystyka to pokrewna albo bardzo zbliżona dziedzina z bukieciarstwem - nie jest czymś zupełnie innym.

Przeszukałam internet i znalazłam trochę informacji na ten temat. Czy waszym zdaniem florystyka jest zupełnie inną dziedziną wiedzy niż bukieciarstwo? Może po prostu to element florystyki ale główny. Tutaj florystyka - zdanie "Od bukieciarstwa różni się tym, że florysta musi być bardziej twórczy i kreatywny w swoich pracach." nie wiele mówi mi na ten temat.

Proszę pomóżcie ! :)

asianocon
Aktywny
Aktywny
Posty: 243
Rejestracja: 16 lut 2018, 14:50
Re: Florystyka to to samo co bukieciarstwo?

autor: asianocon » 31 lip 2019, 12:36

To chyba nawet bardziej rozbudowane bukieciarstwo. Mam nadzieję, że też będziesz robić takie cuda z kwiatami.


Wróć do „Kwiaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości

Gotowe projekty domów

cron