Śniedek

Dział poświęcony kwiatom ogrodowym, doniczkowym i ciętym. Jeśli zastanawiasz się które kwiaty są łatwe w uprawie, a które wymagające, czy dany gatunek kwitnących roślin będzie odpowiedni do Twojego ogrodu, albo szukasz kwiatowych inspiracji, zapraszamy do tego działu.

Moderator: wika001

Aga_81
Aktywny
Aktywny
Posty: 152
Rejestracja: 24 lut 2011, 20:25
Śniedek

autor: Aga_81 » 10 cze 2011, 16:04

Dostałam Śniedka w doniczce ; chciałabym dowiedzieć się jak go pielęgnować by po przekwitnięciu ponownie zakwitł w przyszłym roku.

Gerbera
Aktywny
Aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 27 paź 2011, 22:46
Lokalizacja: homeless
Re: Śniedek

autor: Gerbera » 16 lis 2011, 5:51

Witaj,
tak właśnie się zastanawiam jak uprawiać Śniadka w doniczce. Z jednej strony nie powinno to być trudne, ale oczywiście już kilka czarnych wizji pcha mi się do głowy :(

Przede wszystkim:
* doniczka powinna być względnie płytka - 10-12 cm i o jak największej powierzchni sadzenia
* podłoże musi być lekkie, przepuszczalne i dobrze zdrenowane
* jakość podłoża nie ma większego znaczenia ;)
* stanowisko musi być słoneczne lub półcieniste

Myślę, że największy problem to sposób przechowywania. Ze względu na okres kwitnienia, w naturze przypada on na drugą połowę kwietnia i maj, natomiast w sztucznych warunkach możliwe jest uzyskanie innych terminów. Po przekwitnięciu należy odczekać kilka tygodni i przechować przez jakiś czas doniczkę w chłodniejszym miejscu, w tym czasie kwiat powinien puścić nowe pędy.

P.S.: Kwestia dużej doniczki - ze względu na dużą ilość cebulek przybyszowych :) Myślę, że to one mogą stanowić problem przy powtórnym zakwicie - po prostu śniadka należy regularnie przesadzać, by umożliwić cebulkom rozwój.
przepraszam za literówki

majka1
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 73
Rejestracja: 17 kwie 2013, 8:27
Re: Śniedek

autor: majka1 » 10 maja 2013, 7:17

urocza nazwa roślinki:)

Pentrus
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 98
Rejestracja: 29 sie 2016, 10:05
Re: Śniedek

autor: Pentrus » 15 lis 2017, 22:27

Kolega nardzo dobrze to opisal, musisz pamietac o najwazniejszym czyli o tym zeby nie zmarzl, niee stawiaj go na parapiecie ani nigdzie gdzie moze byc przeciag.

Kazik4445
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 08 lip 2019, 14:13
Re: Śniedek

autor: Kazik4445 » 08 lip 2019, 14:19

Moim zdaniem ten wątek jest bardzo interesujący.Na pewno zainteresuje bardzo dużo osób.

asianocon
Aktywny
Aktywny
Posty: 243
Rejestracja: 16 lut 2018, 14:50
Re: Śniedek

autor: asianocon » 31 lip 2019, 11:48

Nawet ładny :)


Wróć do „Kwiaty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości

Gotowe projekty domów