Solarne czy elektryczne?

Rady i opinie na temat oświetlenia ogrodu. Jakie lampy wybrać? Czym oświetlić elewację? Czy kupić lampy solarne? Informacje na temat różnych typów oświetlenia, ich aranżacji i wydajności.

Moderator: wika001

Awatar użytkownika
Audrey
Aktywny
Aktywny
Posty: 156
Rejestracja: 23 mar 2017, 11:19
Re: Solarne czy elektryczne?

autor: Audrey » 09 lis 2017, 17:43

solarne pewnie wychodzą taniej ale sam zakup jest pewnie bardzo kosztowny.

opusad
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 06 sty 2017, 14:00
Re: Solarne czy elektryczne?

autor: opusad » 11 kwie 2018, 7:53

Myslę że możesz zajrzeć do nich ultra-elektro.pl potrafią świetnie doradzić w kwestii doboru odpowiedniego oświetlenia i żarówek. Ceny są naprawdę korzystne a dostawa ekspresowa. Ponadto dysponują blogiem gdzie też zamieszczają wiele cennych porad. Polecam

kindzia
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 29 lip 2019, 15:45
Re: Solarne czy elektryczne?

autor: kindzia » 29 lip 2019, 15:59

Solarne są droższe, ale znacznie tańsze w eksploatacji.

sebaa2
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2020, 6:16
Re: Solarne czy elektryczne?

autor: sebaa2 » 12 maja 2020, 6:18

Mój kolega ma i sobie chwali. Dostał też dofinanoswanie częściowe

K@linka
Aktywny
Aktywny
Posty: 193
Rejestracja: 12 sty 2015, 8:35
Re: Solarne czy elektryczne?

autor: K@linka » 18 wrz 2020, 8:32

Lampy solarne niestety ale nie dają takiego dobrego oświetlenia. Nadają się do delikatnego oświetlenia balkonow czy do oswietlania ścieżek. Swiecą również jedynie jeśli w ciagu dnia jest ładne słońce Kiedy tego słonca nie ma, nie dadzą wieczorem oświetlenia. Dla mnie jest to dużym problemem.

Obecnie elektryczne oswietlenie działa w technologii ledowej tak wiec jest energooszczedne Za energie do oświetlenia ogrodu nie zapłacicie wiele.

Zerknijcie sobie na te lampy: https://www.elampy.pl/slupki-oswietleni ... -nero.html
Obrazek

Giuseppe
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 04 lip 2019, 18:18
Re: Solarne czy elektryczne?

autor: Giuseppe » 05 sie 2021, 14:25

Tego typu lampy solarne są bardzo praktyczne.

robertbryzek
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 lip 2022, 20:48
Re: Solarne czy elektryczne?

autor: robertbryzek » 09 lip 2022, 20:55

Odradzam solarne. Wypróbowałem przez rok porównując z elektrycznymi. Lampa 500 Watt zakupiona w ledyeva.pl świeci gorzej niż lampy 100 Watt zakupione w sieciówce i zainstalowane obok tej lampy. Pomyłka totalna. Nie polecam. Te 500 Watt to nie wiem czego ma dotyczyć? Nie lampy LED. Opinie na ich stronie są przez nich moderowane - mój wpis nie pojawił się. Zwykła 100 Watt na prąd daje lepsze światło - poza tym - pomimo całodniowego ładowania w super słoneczny dzień - solar zgasł po 4h ciągłego, nocnego świecenia i to w środku lata. Porażka


Wróć do „Oświetlenie ogrodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów

cron