Jak oszczędzać?

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

emod1987
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 20 sty 2017, 12:05
Jak oszczędzać?

autor: emod1987 » 20 sty 2017, 12:13

Macie jakieś sposoby na rządzenie domowym budżetem? W chwili obecnej moja sytuacja materialna wygląda dobrze, ale przeraża mnie że mimo wysokich przychodów, ja nie umiem oszczędzać. W ciągu miesiąca potrafię wydać np 6000 i nawet nie wiem na co, bo nic sobie z ubrań nie kupię, fryzjera nie odwiedzę, a u kosmetyczki zostawię 20 zł. Co robicie, aby mądrze gospodarować pieniędzmi?

Big09
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 336
Rejestracja: 24 paź 2011, 8:53
Re: Jak oszczędzać?

autor: Big09 » 20 sty 2017, 18:02

Rób sobie plan wydatków, listę zakupów i zabieraj tylko gotówkę, jezeli masz problem z kontrolą płacenia kartą.

eurbunimf
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 23 sty 2017, 7:30
Re: Jak oszczędzać?

autor: eurbunimf » 23 sty 2017, 7:39

Najlepiej będzie nie wydawać tyle pieniędzy :D

matjas
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 08 gru 2014, 21:43
Re: Jak oszczędzać?

autor: matjas » 10 kwie 2017, 17:24

Wszystko zależy od tego ile się zarabia. Ciężko jest oszczędzać jak się nie ma pieniędzy na opłaty. Jeżeli oszczędzanie to jedynie ograniczenie naszej skłonności do nadmiernej konsumpcji to już jest łatwiej. Wyznaczmy sobie jakąś sumę do odkładania co miesiąc i odkładajmy ja tak by nie można było tych pieniędzy łatwo ruszyć. Można na przykład kupować jakąś walutę z myślą ze ją sprzedamy dopiero wówczas jak zdrożeje. Można też skorzystać z jakiejś lokaty. Najlepiej nie opodatkowanej podatkiem Belki. Takie lokaty oszczędnościowe wraz z produktami ubezpieczeniowymi oferuje Open Life.

ekpola
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 08 cze 2015, 8:29
Re: Jak oszczędzać?

autor: ekpola » 26 kwie 2017, 15:18

Oszczędzanie pieniędzy nie jest łatwe, ale przede wszystkim trzeba sobie ustalać budżet i regularnie odkładać, nawet małe kwoty. Dopiero po roku można zauważyć różnicę.

marek_ch
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 06 lis 2017, 16:35
Re: Jak oszczędzać?

autor: marek_ch » 24 sty 2018, 17:45

Z uwagi na to, że wartość pieniądza nieustannie spada, nie powinno się ich oszczędzać. Raczej, stawiałbym na inwestycje. Część pieniędzy na pewno warto zainwestować w fundusze inwestycyjne. Można to robić poprzez platformę stworzoną specjalnie do tego stworzoną, więcej na PW.

marcela92
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 27 lis 2017, 10:46
Re: Jak oszczędzać?

autor: marcela92 » 26 sty 2018, 19:39

mniej wydawać, z cała pewnością. ;)

tulejka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 350
Rejestracja: 01 cze 2017, 8:01
Re: Jak oszczędzać?

autor: tulejka » 07 lut 2018, 12:09

Oszczędzać trzeba umieć, a nie każdy potrafi odkładać na bok nawet niewielkie sumy. Do tego wiele osób interesuje się jeszcze inwestowaniem, by pomnażać oszczędności, a form inwestowania jest wiele, jak w przypadku obligacji korporacyjnych: http://celnie.pl/obligacje-korporacyjne-co-trzeba-wiedziec-zeby-zaczac-inwestowac. Na pewno przede wszystkim w pierwszej kolejności powinno się zasięgnąć wiedzy z danej dziedziny, a dopiero potem myśleć i oszczędzaniu i o inwestowaniu.

zmarzlak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 57
Rejestracja: 20 sie 2015, 11:26
Re: Jak oszczędzać?

autor: zmarzlak » 14 mar 2018, 7:53

Co do domowego budżetu to zaoszczędzić można chociażby na rachunkach za takie media jak prąd i gaz. Zobacz różne artykuły na temat zmiany sprzedawcy energii elektrycznej i sprawdź też z czego wynika cena prądu na Twoim rachunku i policz ile można na tym zaoszczędzić.

Awatar użytkownika
Serj
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 29 sie 2018, 17:10
Re: Jak oszczędzać?

autor: Serj » 16 sty 2019, 18:16

Moim zdaniem oszczędzanie należy rozpocząć od wymiany prądożernych elementów mieszkania, takich jak żarówki, lodówki, zamrażalniki, a także zmywarki i pralki. Wiadomo, na początku wydaje się że to duży wydatek, ale w skali kolejnych miesięcy czy lat inwestycja się zwróci. W przypadku pralki i zmywarki oczywiście dochodzą mniejsze opłaty za wodę, teraz bardzo tanio można kupić bardziej ekologiczne urządzenia. Wiele osób ma jeszcze stare sprzęty sprzed parunastu lat, na zasadzie "działa to działa, po co zmieniać?". Sklep sferis tutaj przygotował fajną promocję, wybrali sprzęty o wysokiej klasie energooszczędności i ekologiczności, na część z nich można wziąć nawet raty 0%, tak że praktycznie nie odczuje się tego zakupu :mrgreen:
We're the day birds
Deciding to fly against the sky
Within our dreams, we all wake up
To kiss the ones who are born to die

karna
Aktywny
Aktywny
Posty: 226
Rejestracja: 13 sie 2015, 13:28
Re: Jak oszczędzać?

autor: karna » 17 sty 2019, 8:52

My oszczędzamy na kontach oszczędnościowych i to dobra metoda. Polecam!

wika29
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 41
Rejestracja: 19 cze 2018, 17:03
Re: Jak oszczędzać?

autor: wika29 » 26 lip 2019, 9:49

Może powinnaś oszczędzać na lokacie? To dobry sposób, żeby nie wydawać odłożonych pieniędzy :)
Może ci także pomóc kalkulator oszczędzania. Dzięki niemu sprawdzisz, jak długo oszczędzać, żeby uzyskać określoną kwotę.

malwina33
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 13 lip 2015, 11:19
Re: Jak oszczędzać?

autor: malwina33 » 05 sie 2019, 19:15

MOżna na prądzie zmieniajac dostawce np na tanszego. My zmienilismy na pulsar energia i jest spoko

zypa
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 09 wrz 2019, 7:37
Re: Jak oszczędzać?

autor: zypa » 25 lis 2019, 8:50

Słyszeliście o kryptowalucie LIbre? W bitcoinie siedzę, a cały czas zastanawiam się, czym może coś z tego wyjść. To krypto Facebooka, dużo tekstów jest na ten temat - I szczerze? Sam nie wiem, jakie mogą być efekty. Ciężko przewidzieć. Zamierzacie w to wejść, o ile faktycznie docelowo to się pojawi?
Ostatnio zmieniony 25 lis 2019, 11:11 przez Administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Regulamin pkt 4.4.c

RobinFerd
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 23 lis 2021, 20:33
Re: Jak oszczędzać?

autor: RobinFerd » 10 sty 2022, 14:05

Często staram się znaleźć dla siebie pasywny dochód i wydaje mi się, że Bitcoin w tym pomoże, ponieważ słyszałem wiele historii o ludziach bogacących się na kryptowalutach. Szukałem w Internecie czegoś podobnego do zarabiania pieniędzy i znalazłem stronę Bitcoin Profit. Jest to nowoczesny sposób inwestowania pieniędzy na pasywne zarobki. Czytałem o nich wiele recenzji i wydawało mi się, że to niezawodny system.


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

Gotowe projekty domów