Przydomowe oczyszczalnie ścieków

W ogrodzie może wydarzyć się dużo nieprzewidzianych sytuacji ? ten dział właśnie im jest poświęcony. Informacje na temat specyficznych problemów związanych z pracami ogrodowymi, aranżacją ogrodu, uprawą oryginalnych gatunków roślin.

Moderator: wika001

Pterbig
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 wrz 2018, 8:28
Przydomowe oczyszczalnie ścieków

autor: Pterbig » 19 wrz 2018, 8:32

Cześć interesują mnie przydomowe oczyszczalnie ścieków które planuje mieć zamontowane przy swoim nowym domku który buduje. Co myślicie o takim rozwiązaniu jeśli chodzi o ścieki, sprawdza się taka przydomowa oczyszczalnia ? I jak to wychodzi w porównaniu z szambem.

gardenrun
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 516
Rejestracja: 30 lip 2014, 13:31
Re: przydomowe oczyszczalnie ścieków

autor: gardenrun » 23 wrz 2018, 13:39

To bardzo dobre rozwiązanie, ale niestety nie w każdych warunkach można je zastosować.

domcia
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 20 paź 2018, 11:38
Re: przydomowe oczyszczalnie ścieków

autor: domcia » 13 lis 2018, 11:46

Teraz coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, przydomowa oczyszczalnia ścieków to dobra opcja. Ja swoją przydomową oczyszczalnię mam od kilku miesięcy i nie mam na co narzekać. Chociaż na początku nie byłam przekonana, to stwierdzilam, ze dowiem się u źródła i zdecydowałam się na firmę Oczyszczalnie24 i jestem zadowolona.

BioArt
Aktywny
Aktywny
Posty: 107
Rejestracja: 20 mar 2018, 13:06
Re: przydomowe oczyszczalnie ścieków

autor: BioArt » 13 lis 2018, 12:27

Przydomowe oczyszczalnie ścieków to znakomita i coraz bardziej popularna opcja, nie dość że dzięki niej zaoszczędzimy to w dodatku jest to czysta ekologia.

tulejka
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 350
Rejestracja: 01 cze 2017, 8:01
Re: przydomowe oczyszczalnie ścieków

autor: tulejka » 28 lis 2018, 13:17

To dobre rozwiązanie, choć zależy gdzie, bo zależnie od ukształtowania terenu nie zawsze będzie opłacalne.

miłośniczka
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 10 cze 2018, 17:46
Re: przydomowe oczyszczalnie ścieków

autor: miłośniczka » 30 sty 2019, 11:41

Temat bardzo fajny, bo mówimy o ochronie środowiska. Osobiście jestem za tym, by taką domową oczyszczalnie zrobić, bo to można naprawdę zaoszczędzić co roku, a i przyczynić się do ładniejszego i zdrowszego otoczenia. W związku z tym orientuję się w temacie. Koszty znam, a niedawno polecono mi ten preparat Bio7 MAX 2 + Bio7 CHOC , co ma przyspieszać rozkładanie zanieczyszczeń. Nie wiedziałam, że jest coś takiego.

sekator
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 05 gru 2018, 21:50
Re: przydomowe oczyszczalnie ścieków

autor: sekator » 25 mar 2019, 20:45

Oczyszczalnie ścieków to dość kosztowna inwestycja. Nie było nas na nią stać, ale fachowiec doradził, co zrobić, żeby zadbać o ekologię i ograniczyc wydatki na wywożenie nieczystości. Polecił Bakterie do szamba Sanidenn . Kupiliśmy środek, który za pośrednictwem enzymów rozkłada nieczystości, przez co częstotliwość wywożenia szamba spadła. Polecam

Zośkaka
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 28 kwie 2019, 11:58
Re: Przydomowe oczyszczalnie ścieków

autor: Zośkaka » 28 kwie 2019, 12:43

Jeżeli chodzi o porównanie z szambem, to przydomowe oczyszczalnie są bardziej opłacalne. Niby kosztują więcej, ale niższe są ich koszty eksploatacji. Pozatym zwracają się już w kilka lat.

karna
Aktywny
Aktywny
Posty: 226
Rejestracja: 13 sie 2015, 13:28
Re: Przydomowe oczyszczalnie ścieków

autor: karna » 24 lip 2019, 12:20

A wiecie, że jest wiele rodzajów oczyszczalni? Jakie macie u siebie? Czy jakie planujecie mieć. Ja póki co szukam porad. Tak sobie myślę, że nawet ciężko jest ogólnie pisać o oczyszczalniach, bo jednak są między nimi dość znaczące różnice.

sebastianoEm
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 11 paź 2017, 18:10
Re: Przydomowe oczyszczalnie ścieków

autor: sebastianoEm » 16 sie 2019, 13:28

Przeliczyliśmy koszty i wyszło, że przydomowa oczyszczalnia opłaca się bardziej niż szambo. Raz w tygodniu wystarczy użyć biopreparatu Neozyme który rozkłada substancje organiczne w ściekach. To saszetki rozpuszczalne w wodzie, więc wystarczy je spłukać w toalecie.

kuba.kubowski
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 10 cze 2015, 12:01
Re: Przydomowe oczyszczalnie ścieków

autor: kuba.kubowski » 15 lis 2019, 15:09

Jeżeli ktoś z jest z okolic Józefowa koło Płochocina to polecam podjąć współpracę z firmą GEA-NOVA, która oferuję kompleksowe usługi asenizacyjne oraz profesjonalną opiekę nad obiektami wodno-kanalizacyjnymi.

Rabarbarek999
Aktywny
Aktywny
Posty: 184
Rejestracja: 07 lip 2016, 8:13
Re: Przydomowe oczyszczalnie ścieków

autor: Rabarbarek999 » 21 lis 2019, 13:00

Przydomowa oczyszczalnia ścieków. Będzie gotowa za około kilka miesięcy czyli na wiosnę. No teraz mam dylemat jak zagospodarować miejsce gdzie będzie drenaż? Ktoś mi radził trawnik, za to znajoma podrzuciła mi pomysł o ukryciu przydomowej oczyszczalni ścieków. I się zastanawiam czy to ma sens. Bo i tak trzeba będzie te trawy skosić. Może ktoś ma u siebie to rozwiązanie to się podzieli wrażeniami. :D


Wróć do „Inne tematy ogrodowe i działkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 138 gości

Gotowe projekty domów