Jaka odległość między krzewami zachować?

Pomysły na aranżację ogrodu, dobór odpowiednich roślin i kompozycje roślinne. Tu znajdziesz podpowiedzi jak zaprojektować by był funkcjonalny, efektowny i piękny. Zamieszczamy porady jak stworzyć ogród w określonym stylu i jak zagospodarować przestrzeń.

Moderator: wika001

anastazja22
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 24 paź 2018, 7:11
Jaka odległość między krzewami zachować?

autor: anastazja22 » 25 cze 2019, 9:28

Hej :) przymierzam się do zrobienia u siebie owocowego, przydomowego ogródka :) i mam dylemat jaka odległość między jednym a drugim krzewem zachować. Mam zamiar teraz posadzić truskawki, agrest i czarną porzeczkę. wyczytałam, żeby zachować taką odległość
"Zaleca zachować się następującą odległość pomiędzy poszczególnymi krzewami owocowymi:
- pomiędzy morelami, śliwami i wiśniami niech to będzie co najmniej 4 metry odległości;
- dla grusz, jabłoni i czereśni wystarczający będzie odstęp około 6 metrów;
- między czarnymi porzeczkami zachowajmy jakieś 2 metry odstępu;
- w przypadku agrestu wystarczy 1 metr między jednym, a drugim krzewem.

ale czy aby na pewno? jest ktoś kto będzie w stanie mi doradzić :) Z góry dziękuję

Rokiko
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 14 mar 2016, 11:00
Re: Jaka odległość między krzewami zachować?

autor: Rokiko » 10 lis 2019, 17:48

Tu nie tylko sama odległość ma znaczenie. Trzeba pamiętać o odpowiednim przygotowaniu podłoża, o innych roślinach które będą sąsiadowały z tą sadzoną przez nas. Ogólnie warto zapoznać się z informacją kiedy i jak sadzić drzewa oraz krzewy http://www.e-ogrodek.pl/a/kiedy-i-jak-s ... 16654.html

kuba.kubowski
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 10 cze 2015, 12:01
Re: Jaka odległość między krzewami zachować?

autor: kuba.kubowski » 12 lut 2020, 10:54

Zawsze o takie porady można zapytać w sklepie ogrodniczym i tam nam wszystko powiedzą. Ja swoje rośliny od lat kupuję w jednej sprawdzonej szkółce i zawsze doradzą mi jakie krzewy i rośliny kupić i gdzie je posadzić.

KarolZ1985
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 14 mar 2020, 13:33
Re: Jaka odległość między krzewami zachować?

autor: KarolZ1985 » 16 mar 2020, 11:48

Wszystko zależy od tego jakie krzewy sadzimy :)

kosu22
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 sie 2020, 2:26
Re: Jaka odległość między krzewami zachować?

autor: kosu22 » 07 sie 2020, 4:58

Według mnie 0.5 do 1 metra to idealna odległość


Wróć do „Projektowanie ogrodów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Gotowe projekty domów