Mętna woda w basenie

Informacje na temat zakładania basenów ogrodowych i stawów kąpielowych. Czy potrzebne jest pozwolenie na budowę, jak zbudować basen i co zrobić, by woda była czysta? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: wika001

Uszczelnianie_com_pl
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 15 kwie 2016, 9:59
Re: Mętna woda w basenie

autor: Uszczelnianie_com_pl » 15 kwie 2016, 10:50

Warto przede wszystkim dbać o swój basen,dodawać odpowiednie zmiękczacze do wody,regularnie go czyścić,bo inaczej bardzo szybko stanie sie on zaniedbany i brudny,potem ciężko jest to nadrobić podczas jednego sezonu.

Lojtek
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 06 cze 2016, 9:34
Re: Mętna woda w basenie

autor: Lojtek » 06 cze 2016, 9:36

Żółtodziub pisze:Warto zapoznać się z wpisem - http://www.filtry-do-wody.info/jak-oczyscic-wode-w-basenie-ogrodowym/

Dzięki, super artykuł!

Ale-ogrod_com_pl
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 96
Rejestracja: 12 lut 2016, 14:26
Re: Mętna woda w basenie

autor: Ale-ogrod_com_pl » 08 cze 2016, 9:11

Może faktycznie woda jest po prostu brudna i należy ją wymienić,sprawdzić też przy okazji dokładnie folie oraz wszystkie filtry,bez tego ani rusz. Daj znać jak w chwili obecnej wygląda sytuacja.
Piękny ogród.

Awatar użytkownika
andrzejkwiatek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 23 cze 2016, 9:01
Re: Mętna woda w basenie

autor: andrzejkwiatek » 28 cze 2016, 14:06

Zapytaj ekspertów, żeby nie przesadzić z chlorem

amarantus72
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 08 sie 2016, 13:55
Re: Mętna woda w basenie

autor: amarantus72 » 08 sie 2016, 14:06

Chlor to trucizna i nie należy przesadzać. Ja mam basen 10m3 i chlor stosuję sporadycznie w minimalnych ilościach. Tylko jak często kąpią się maluchy, bo wiadomo że czasami potrafią nabrudzić. :wink:
Sam zrobiłem sobie filtr biologiczny, woda jest cały czas kryształowa. Sam filtr od wiosny do jesieni jest bezobsługowy. Na jesień jest trochę roboty bo trzeba to wszystko czyścić cały dzień zleci. Jako pompę do wody stosuje najtańszą pompę do co, woda podawana od dołu, plus zawór zwrotny.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 sie 2018, 8:45 przez amarantus72, łącznie zmieniany 1 raz.

TomDrewTarTak
Aktywny
Aktywny
Posty: 125
Rejestracja: 26 lut 2016, 10:32
Re: Mętna woda w basenie

autor: TomDrewTarTak » 09 sie 2016, 9:13

Myślę,że w tym przypadku spokojnie wystarczy dobra pompa filtrująca wodę,plus środek typu Shock aby całkowicie odmulić wodę oraz dno basenu. Nie jest to coś drogiego, a z doświadczenia wiem że bardzo skuteczne.

amarantus72
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 08 sie 2016, 13:55
Re: Mętna woda w basenie

autor: amarantus72 » 09 sie 2016, 9:32

Basen mam od 8 lat i co roku miałem ten sam problem. Jak kąpało sie mało osób i lato było stosunkowo chłodne to chemia i zwykły filtr jakoś tam dawały sobie radę. Trzeba było go tylko codziennie czyścić. Wszystko zależy od "natężenia" ruchu w basenie. W zeszłym roku filtr i ogromne ilości chloru nie dały radę. Non stop zieleń.
Teraz mam spokój, filtr jest bezobsługowy, ładna zieleń koło basenu i czysta woda.

fivetrees
Aktywny
Aktywny
Posty: 187
Rejestracja: 07 kwie 2015, 5:59
Re: Mętna woda w basenie

autor: fivetrees » 11 gru 2017, 7:03

A może skonsultujcie się z tą firmą: bpserchem? To specjaliści od oczyszczania wody, więc będą wiedzieć, jakie filtry najlepiej zastosować. Bo dodawanie coraz większej ilości chloru, jak ktoś tu podpowiadał, nie jest dobrym rozwiązaniem na dłużej.

kasiajagoda
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 04 sty 2018, 9:32
Re: Mętna woda w basenie

autor: kasiajagoda » 05 sty 2018, 8:30

Moja siostra wrzuca raz w tygodniu tabletkę z chlorem i wystarcza, żeby woda była czysta. Ilość tabletek jest zależna od pojemności basenu oczywiście :)

Fardertys
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 30 sty 2018, 8:38
Re: Mętna woda w basenie

autor: Fardertys » 22 mar 2018, 14:54

Dobra w tami przypadku może być wentylacja mechaniczna albo dodatkową filtracje wody założyć jesli się tak dzieje

dynia5
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 sie 2018, 11:01
Re: Mętna woda w basenie

autor: dynia5 » 20 sie 2018, 11:08

Dobre preparaty do czyszczenia wody w basenie posiada w swojej ofercie firma Gotix. Środki flokujące, roztwór do dezynfekcji wody basenowej i pitnej ora wiele innych.

SaunyDoPocenia
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 46
Rejestracja: 22 lut 2018, 9:01
Re: Mętna woda w basenie

autor: SaunyDoPocenia » 21 sie 2018, 7:41

Racja, w pierwszej kolejności warto zadbać o dobre i sprawdzone preparaty czyszczące plus dobry filtr. Bez tego woda prędzej czy później stanie się mętna i zwyczajnie brudna.

Awatar użytkownika
tetate
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 06 sie 2012, 13:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Re: Mętna woda w basenie

autor: tetate » 07 cze 2019, 6:14

Dużo tutaj zależy od tego jaki jest to basen, jeśli basen nie jest duży to z powodzeniem można zastosować jedynie tabletki chloru, jeśli jest to wiekszy basen ( na przykład rozporowy albo stelażowy), warto kupić takie akcesoria jak wspomniana pompa. Środki takie można zakupić w sklepach w sieci.
Środki dezynfekujące powinno stosować się od pierwszego napełnienia basenu. Bo woda może się zbrudzić bardzo szybko. Powodują one one skuteczne wyeliminowanie zanieczyszczeń organicznych i nieorganicznych. Ważne jest również, aby środki czyszczące nie działały agresywnie na czyszczoną powierzchnię. I powinny być dopasowane do stosowania w basenach.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2019, 7:38 przez tetate, łącznie zmieniany 1 raz.

damazogrodu
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 11 maja 2018, 10:26
Re: Mętna woda w basenie

autor: damazogrodu » 11 cze 2019, 9:10

Dobrej jakości chlor oraz filtr powinien rozwiązać sprawę brudnej wody w basenie. Na https://ichemia.pl/artykuly-basenowe,209.html jest duży wybór artykułów basenowych, zresztą już 2 rok kupuje na ichemia i nigdy nie miałam problemu z brudną wodą.

Zzizzi
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 03 lip 2019, 8:32
Re: Mętna woda w basenie

autor: Zzizzi » 03 lip 2019, 8:46

Witam was :)
Szukam i szukam i pomocy nie znajduje. Producent mi nie odpowiada, więc nadzieja w was :)
Basen (stelażowy 2*4m) stoi miesiąc, woda czyszczona, chlorowana. Ostatnio stwierdziłam że doleje flokator/koagulant żeby się wszystko ładnie zebrało i odkurze dno. Ku mojemu zdziwieniu, zasysana woda podłączona do filtru piaskowego z ta zawiesiną, wypływała z powrotem do basenu. Owszem, większe cząsteczki się zatrzymywały na siatce w odkurzaczu ale ta zawiesiną cały czas jest w basenie. Powtarzałam cała czynność 4-5razy bez powodzenia.
Mam spuścić wodę i nalać nową? Zamienić filtr? Użyć innego odkurzacza? Lać jeszcze więcej koagulantu?


Wróć do „Baseny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

Gotowe projekty domów