Trawnik na dachu

Jeśli zastanawiasz się jaki wybrać trawnik, jak go założyć i pielęgnować oraz jak walczyć z chwastami na trawniku, zapraszamy do tego działu. Porady na temat trawników z rolki i siewu, ich utrzymania i właściwej pielęgnacji.

Moderator: wika001

olga243
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 28 lut 2011, 20:18
Trawnik na dachu

autor: olga243 » 17 mar 2011, 21:25

Jak się robi zielony dach? c

Layla
Aktywny
Aktywny
Posty: 100
Rejestracja: 03 sie 2011, 9:48
Re: Trawnik na dachu

autor: Layla » 09 lis 2011, 11:38

Olgo moim zdaniem jest to nie wykonalne samemu mimo najszczerszych chęci, bo ważne jest, aby specjalista ocenił, czy stanowisko pod taki trawnik w pełni się nadaje, czy nie będzie negatywnie oddziaływał na mury domu i sam dom. Ponadto, trawnik w naszych warunkach nie jest nie możliwy do wykonania, ale jest to niebywale bardzo drogi luksus estetyczny i koszt wykonania i utrzymania go może przerastać możliwości każdego. Ale jeśli Cię stać to ja bym powierzyła to specjalistom.
Samo wykonanie nie jest zbyt skomplikowane - fachowcom niekiedy wystarczy tylko dwa dni na spełnienie naszego nie standardowego marzenia - ale wymaga to fachowej wiedzy.

mintros
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 mar 2018, 12:00
Re: Trawnik na dachu

autor: mintros » 20 mar 2018, 12:03

Nie jestem ekspertem dlatego udałem się do jednego z nich. Stwierdziłem po wizycie w takiej firmie że nie dam rady utrzymać trawnika na dachu, ale wybrałem dobre trawy do swojego ogrodu.

jackowskii
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2018, 10:53
Re: Trawnik na dachu

autor: jackowskii » 29 mar 2018, 10:55

moje marzenie mieć taki dach ;)

PWP
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 28 gru 2015, 14:49
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: Trawnik na dachu

autor: PWP » 30 mar 2018, 8:10

Jak to mówią "dla chcącego nic trudnego" :) Własnymi siłami myślę, że udało by Ci się posadzić trawę na dachu i ją utrzymać :)

pola890
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 59
Rejestracja: 15 cze 2018, 13:56
Re: Trawnik na dachu

autor: pola890 » 16 lip 2018, 12:36

Od zielonych dachów są specjalne firmy, które wszystkim się zajmują, więc powiem szczerze, że ja zostawiłabym to w ich rękach, z tego względu, że jest pewność tego, że wszystko będzie w jak najlepszym porządku. Jedną z takich firm jest Barel - Management Na ich stronie możesz też sprawdzić, jak to wygląda.

damianolejj
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 03 lip 2018, 8:54
Re: Trawnik na dachu

autor: damianolejj » 30 lip 2018, 16:41

Coś tego nie widzę...
Ostatnio zmieniony 20 sie 2018, 16:40 przez damianolejj, łącznie zmieniany 1 raz.

teze
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 03 kwie 2018, 12:41
Re: Trawnik na dachu

autor: teze » 31 lip 2018, 8:10

Wszystko jest możliwe tylko trzeba mieć odpowiedni sprzęt i doświadczenie też by się przydało. Podstawową kwestią jest dobre zabezpieczenie przed wilgocią. Od jakiegoś czasu na rynku jest dostępna tzw. folia na zielone dachy, która zapewnia hydroizolację, dzięki czemu można tworzyć piękne ogrody na dachu.

fuksja9
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 13 cze 2018, 15:34
Re: Trawnik na dachu

autor: fuksja9 » 09 sie 2018, 9:18

Trawnik na dachu z tego co wiem, powinien być wcześniej zaplanowany w projekcie. To wbrew pozorom naprawdę sporo waży i może naruszyć konstrukcję, zawalić się. A jeśli chodzi o pielęgnację to standardowe nawozy do trawy.

ninap
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 09 sie 2018, 10:43
Re: Trawnik na dachu

autor: ninap » 09 sie 2018, 10:47

Moim zdaniem pomysł na trawnik na dachu jak na Polskę nie jest trafionym pomysłem. Dużo za wysokie są koszty, a efekt nie jest powalający. Zadbaj o trawnik przed domem w końcu jest wizytówka gospodarza domu. Lepiej zainwestować w stworzenie pieknego ogrodu niż bawić się w trawnik na dachu.

filipwoj
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 08 lip 2016, 7:24
Re: Trawnik na dachu

autor: filipwoj » 01 paź 2018, 13:07

ninap pisze:Moim zdaniem pomysł na trawnik na dachu jak na Polskę nie jest trafionym pomysłem. Dużo za wysokie są koszty, a efekt nie jest powalający. Zadbaj o trawnik przed domem w końcu jest wizytówka gospodarza domu. Lepiej zainwestować w stworzenie pieknego ogrodu niż bawić się w trawnik na dachu.



coś w tym jest

strugak
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 84
Rejestracja: 07 maja 2017, 11:47
Re: Trawnik na dachu

autor: strugak » 22 lis 2018, 15:08

Do dachów zawsze trzeba przywiązywać dużą uwagę, to kluczowa sprawa w przypadku budynków.

kordoba
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 12 lis 2015, 17:43
Re: Trawnik na dachu

autor: kordoba » 20 maja 2019, 15:03

Jeśli chodzi o dach to polecam najpierw zapoznać się z całą technologią wykonania dachu. Poczytajcie koniecznie o wiązarach drewnianych w technologii płytek kolczastych. Jest to bardzo wytrzymałe rozwiązanie coraz częściej spotykane podczas budowy.

DariuSz33
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 05 cze 2019, 12:10
Re: Trawnik na dachu

autor: DariuSz33 » 05 cze 2019, 12:34

Jeżeli już chcemy mieć piękny i bezpieczny dom to najlepiej pójść w stronę dachówek które od wieków uznawane są za najlepsze pod względem jakości do ceny. A Braas przygotował ogromny wybór modeli, kolorów oraz każdy odpowiednio zabezpieczył przed zabrudzeniami i porastaniem jednocześnie ograniczając porowatość dzięki czemu utrzymuje swój piękny wygląd przez długie, długie lata.

Mariusz_nie_Dariusz
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 17 cze 2019, 8:12
Re: Trawnik na dachu

autor: Mariusz_nie_Dariusz » 17 cze 2019, 8:29

W firmie, w której kiedyś pracowałem był taki mały ogród na dachu. Wiem, że ponoć ważnym tematem jest odprowadzanie wody. Inaczej ziemia robi się ciężka i może dojść do uszkodzenia stropu. Ja bym radził zacząć od tego zagadnienia.


Wróć do „Trawniki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości

Gotowe projekty domów

cron